Przykładowe CV i listy dla studentów

Wznowienie, list motywacyjny i list referencyjny dla uczniów i absolwentów

Czy jesteś studentem poszukującym pracy lub stażu? Pisanie CV i listu motywacyjnego może być wyzwaniem, gdy nie masz dużej praktyki lub doświadczenia zawodowego. Przed rozpoczęciem warto przejrzeć przykłady, aby uzyskać pomysły na CV i listy motywacyjne.

Poniższe przykłady CV, listów motywacyjnych i listów referencyjnych są szczególnie dla uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów poszukujących zatrudnienia lub staży.

Co uwzględnić w CV

Podczas ich przeglądania zobaczysz, że istnieją kreatywne sposoby na zrekompensowanie braku dużego doświadczenia zawodowego. Życiorysy dla studentów i / lub nowych absolwentów mogą być bardzo skuteczne, jeśli pokazują swoją edukację, wolontariat oraz osiągnięcia zarówno akademickie, jak i osobiste.

Ważne jest również podkreślenie umiejętności miękkich zamiast doświadczenia zawodowego. Każdy ma indywidualne, wrodzone talenty i cechy osobowości, które mogą pomóc stać się cenionymi pracownikami. Cechy miękkie obejmują takie cechy, jak etyka pracy, postawa typu "can-do", sieci osobiste i społecznościowe, komunikaty ustne i pisemne, kreatywne myślenie, pozytywne nastawienie, praca zespołowa, dobre umiejętności podejmowania decyzji, motywacyjne talenty, elastyczność, zarządzanie czasem, rozwiązywanie problemów, konflikt rozdzielczość i umiejętność krytycznego myślenia.

Wreszcie, jeśli jesteś absolwentem ostatniego college'u, twoje CV powinno być przygotowane, aby opisać twój główny kierunek studiów i powinno być przedstawione w formacie oczekiwanym przez pracodawców w twojej branży - powrót do pracy w naukach (techników laboratoryjnych, naukowców ławkowych asystentów badawczych) będą inaczej sformatowane, niż te zaprojektowane do pracy w komunikacji (redaktorzy, specjaliści od mediów społecznościowych, specjaliści od marketingu).

Dobrze napisane CV pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji i wzbudzi zainteresowanie pracodawcy. Powinien być jasny, zwięzły i wolny od błędów ortograficznych i gramatycznych.

Poniższe linki podadzą ci strategie tworzenia CV i listu motywacyjnego, skierowanego do twojej konkretnej dziedziny wiedzy.

Poniższe linki zawierają również przydatne wskazówki dotyczące pisania, formatowania i poszukiwania pracy.

Przykładowy uczeń i najnowsze życiorysy i listy absolwentów

Próbki do wznowienia studiów w kolegium
Przejrzyj przykładowe CV i wznów szablony dla studentów i absolwentów ubiegających się o staże, letnie prace i pełne etaty, aby uzyskać pomysły na własne CV.

High School Resume Samples
Zapoznaj się z przykładami CV, aby uzyskać pomysły na własne CV, a następnie użyj szablonu CV, aby utworzyć własne CV.

Więcej Przykładowe gimnazjum i Resume uczelni
Próbki wznawiają i wznawiają szablony dla uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów poszukujących zatrudnienia na poziomie podstawowym.

Próbki listu motywacyjnego na poziomie wejściowym
Zapoznaj się z przykładowymi listami motywacyjnymi dla kandydatów do pracy na poziomie podstawowym, aby uzyskać pomysły na własne listy motywacyjne.

Student i najnowsze próbki listów absolwentów
Przykładowe listy motywacyjne i szablony listów motywacyjnych, szczególnie dla uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów poszukujących zatrudnienia na poziomie podstawowym.

Przykładowe referencje uczniów
Przykładowe listy referencyjne, szczególnie dla uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów, w tym odniesienia do postaci, referencje od nauczycieli i odniesienia do szkół podyplomowych.

CV, list motywacyjny i zasoby referencyjne dla studentów

Pisanie swojego pierwszego CV
Student wznowi pisanie wskazówek i podpowiedzi, jak napisać CV po raz pierwszy.

Jak napisać CV
Oto jak napisać CV, które zostanie zauważone i pomoże Ci zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Wznów porady dotyczące pisania
Wskazówki dotyczące wybierania formatu CV, wybierania czcionki CV, dostosowywania CV, używania słów kluczowych resume, wyjaśniania braków w zatrudnieniu i więcej wskazówek dotyczących pisania CV wygrywających wywiady.

Jak napisać list motywacyjny
Pisanie listów motywacyjnych na życiorysy, w tym, co należy uwzględnić w liście przewodnim, jak napisać list motywacyjny, format listu motywacyjnego, ukierunkowane listy motywacyjne i przykłady listu motywacyjnego i przykłady.

Wskazówki dotyczące listu motywacyjnego
Wskazówki dotyczące listu przewodniego i techniki pisania listów z najwyższej półki, które można przesłać wraz z CV, w tym format listu motywacyjnego i prezentacji, wybór typu listu motywacyjnego, pisanie niestandardowych listów motywacyjnych oraz przykładów listu motywacyjnego i szablonów.

Referencje
Informacje na temat liter referencyjnych i zaleceń, przykładowych listów polecających i list referencyjnych , jak poprosić o referencje i jak korzystać z referencji . Są tam również informacje na temat tego, jakie referencyjne wariatory mogą pytać o ciebie i jakie poprzednie pracodawcy mogą ujawnić.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy
Przewodnik krok po kroku po udanym poszukiwaniu pracy. Przejrzyj wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby złożyć ofertę pracy lub stażu.