Przykład listu lub e-maila z prośbą o pracę w domu

Jak poprosić o pracę w domu

Istnieje wiele powodów, dla których pracownicy domagają się pracy z domu : długie dojazdy lub problemy z harmonogramem mogą sprawić, że będzie to lepsze rozwiązanie. Czasami łatwiej jest skoncentrować się na pracy wykonywanej w domu niż w pracowitym lub głośnym środowisku biurowym. Dzięki hangoutom wideo, programom czatowym dla całego biura, zdalnemu dostępowi do serwerów i innym innowacjom technologicznym praca w domu jest często bardzo wykonalna.

Mimo to, Twój kierownik lub dział zasobów ludzkich może nie być w stanie pozwolić ci pracować w domu, szczególnie, jeśli nie jest to częste w twojej firmie.

Jeśli chciałbyś pracować w domu, powinieneś złożyć pisemną prośbę do przełożonego listem lub e-mailem. Po tym wstępnym pisemnym żądaniu może zaistnieć potrzeba formalnego wniosku, formularzy i dokumentacji wymaganych przez pracodawcę.

Przykładowe zlecenia zdalnej pracy

Poniżej znajdują się przykłady żądań e-maili z prośbą o pracę z domu, wskazówki dotyczące tego, co należy uwzględnić w liście, oraz strategie, w jaki sposób można przekonująco argumentować, dlaczego warto pracować zdalnie.

Wyślij prośbę do pracy z domu - przykład nr 1

Ten przykład adresu e-mail jest idealny dla kogoś, kto już od czasu do czasu pracuje z domu i chce sprawić, by był to regularny przypadek.

Subject Line: Żądaj zdalnej pracy

Droga Emily,

Jak wiesz, od czasu do czasu pracuję kilka godzin w domu. Odkryłem, że moja produktywność wzrosła i mogę skupić się na mojej pracy bez rozpraszania w biurze.

Czy będę mógł regularnie pracować w domu, spotykając się w biurze w razie potrzeby? Naprawdę podobała mi się współpraca z Tobą i Twoim zespołem i cieszę się na dalszą współpracę.

Dziękuję bardzo za uwagę,

Amy

Wyślij e-mail do pracy z domu - przykład nr 2

Przejrzyj ten przykład, jeśli chcesz pracować w domu, ale nie wcześniej.

Subject Line: Żądanie pracy z domu

Drogi Seanie,

Jestem podekscytowany naszymi planami na tegoroczną odnowioną konferencję. Jak wiecie, wycofanie tego wydarzenia będzie wymagało dużo planowania i pisania. Będziemy musieli stworzyć plan e-mailowy, aby wysadzić potencjalnych uczestników, napisać kopię strony wydarzenia, a następnie opracować program i prezentacje.

Prowadząc imprezę, chciałbym pracować w domu dwa dni w tygodniu. W poprzednich rolach praca w domu zwiększała moją wydajność. Środa i piątek byłyby idealną pracą od dni domowych, ponieważ nie odbywają się żadne spotkania w całej drużynie. Oczywiście, mogę być całkowicie elastyczny i przychodzić do biura, jeśli kiedykolwiek potrzebujemy osobistego kontaktu, i będę dostępny przez telefon i e-mail w pracy z domu, na wypadek, gdyby coś się pojawiło.

Chętnie wysłucham twoich myśli na temat tego planu.

Najlepiej,

Carrie

Jakie informacje zawrzeć w Twoim liście

Wyraźnie w swoim liście o tym, o co prosisz. Czy chcesz pracować w domu jeden dzień w tygodniu, codziennie lub po prostu od czasu do czasu? Ustaw parametry działania z perspektywy planowania.

Ważne jest również podanie powodu, dla którego chcesz pracować w domu. Idealnie, będziesz w stanie sformułować ten powód, aby pokazać, że praca w domu jest korzystna dla Twojego menedżera i firmy.

Na przykład, jeśli masz do czynienia z brutalną jazdą w godzinach szczytu, którego chcesz uniknąć, możesz powiedzieć w swoim liście: "Ruch na mojej drodze do pracy jest przerażający i nie mogę dostać się do pracy przed godziną 9:30. Chciałbym zacząć mój dzień wcześniej, gdybym mógł pracować w domu dwa dni w tygodniu, mógłbym być przy biurku, skupić się na projektach i organizować spotkanie wcześniej tego dnia. "

Jeśli praca w domu nie jest powszechna w Twoim miejscu pracy, możesz również podać szczegółowe informacje o tym, jak będziesz dostępny w godzinach pracy (telefon, e-mail, komunikator itp.) I rozwiązać potencjalne problemy.

Oto więcej wskazówek, jak zapytać swojego przełożonego, czy możesz pracować w domu .

Typowe obawy dotyczące pracy w domu

Praca w domu może mieć obawy związane z bezpieczeństwem informacji, szczególnie w zakresie poufności i ryzyka włamania lub kradzieży danych.

Jeśli chcesz zdalnie korzystać z programów i systemów, być może musisz mieć skontrolowany komputer, laptop lub inne urządzenie i załadować programy dostępu do zabezpieczeń. Możesz również wziąć odpowiedzialność za sprzęt z pracy, którą wydajesz do użytku w domu.

Monitorowanie wydajności to kolejna kwestia, którą wielu pracodawców ma w pracy z domu. Jak mogą mierzyć, czy jesteś tak produktywny, jak w biurze? Czy posiadasz statystyki dotyczące wydajności domowej w porównaniu do wydajności biurowej?

Jak zapewnić współpracę ze swoimi współpracownikami podczas pracy w domu? W jaki sposób udostępnisz im się do dyskusji i konsultacji? Jeśli rozwiążesz te problemy w swoim liście, będziesz miał silniejsze uzasadnienie.

Więcej próbek liter
Próbki listów, w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami z podziękowaniami, listy uzupełniające, listy akceptacji i odrzucenia pracy, listy rezygnacyjne, listy uznania i więcej wspaniałych przykładów listu zatrudnienia.

Przykłady wiadomości e-mail
Przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy, w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami, listy rezygnacyjne i inne przykładowe wiadomości e-mail w formacie. Zapoznaj się także z etykietą e-mail z wyszukiwaniem pracy.

Przeczytaj więcej: Wskazówki dotyczące znalezienia najlepszej pracy w domu Praca | 10 najlepszych zadań do pracy zdalnie