Lista umiejętności kucharza i przykłady

Lista umiejętności szefa kuchni dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Szefowie kuchni nadzorują produkcję żywności w miejscach, w których serwowane są posiłki. Mogą pracować w restauracjach, domach prywatnych lub hotelach. Szefowie kuchni są odpowiedzialni za kierowanie personelem kulinarnym i podejmowanie licznych decyzji dotyczących wszystkiego, od produkcji żywności po kwestie administracyjne.

Kucharze muszą rozwijać różnorodne umiejętności, począwszy od twardych umiejętności związanych z gotowaniem, a skończywszy na umiejętnościach miękkich związanych z pracą z zespołem, a czasem zarządzaniem nim.

Poniżej znajduje się lista 10 najważniejszych umiejętności dla szefa kuchni, a także dłuższa lista innych umiejętności, jakie pracodawcy poszukują u kandydatów na stanowiska szefa kuchni.

Jak korzystać z tej listy umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w swoim wywiadzie . Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład na czas, w którym zademonstrowałeś jedną z najlepszych umiejętności wymienionych tutaj.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego należy uważnie przeczytać opis stanowiska i skupić się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Ponadto przejrzyj listy umiejętności restauracyjnych, umiejętności serwera , umiejętności wymienione według stanowiska i rodzaju umiejętności . Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, przechodząc typowo zadawane pytania do szefów kuchni .

Najlepsze umiejętności kucharza

Dbałość o szczegóły
Gotowanie to nauka, więc kucharz musi być precyzyjny. Każdy składnik i pomiar muszą być dokładne.

Szefowie kuchni muszą być precyzyjni również w innych kwestiach: czy zamawiasz produkty spożywcze, czy zastanawiasz się, kiedy gotować określone produkty, szef kuchni musi mieć oko na szczegóły.

Zmysł biznesowy
Dobry szef kuchni to także dobry biznesmen. Powinien zawsze myśleć o tym, jak robić pyszne jedzenie, a jednocześnie jest opłacalny.

Czystość
Szefowie kuchni muszą wiedzieć, jak zachować porządek w kuchni. Jest to bardzo ważne w restauracji, w której niehigieniczne warunki mogą wpływać na jakość żywności, a nawet mogą wymusić zamknięcie restauracji.

Kreatywność
Praca w przemyśle spożywczym wymaga kreatywności. Kucharze muszą być otwarci na wprowadzanie nowych produktów spożywczych do menu i ulepszanie starszych receptur. Kreatywność i wyobraźnia sprawią, że klienci wrócą do restauracji.

Specjalizacja kulinarna
Najważniejszymi kucharzami ciężkiej umiejętności są umiejętność gotowania, a także znajomość kuchni. Ta szeroka umiejętność obejmuje wiele mniejszych umiejętności, w tym umiejętności noża i umiejętności degustacji. Kucharze muszą umieć precyzyjnie i wydajnie gotować. Muszą także posiadać umiejętności rozpoznawania smaków i oceny bilansu przypraw.

Szybkie podejmowanie decyzji
Szef kuchni powinien móc podejmować decyzje szybko i sprawnie.

Kuchnia jest szybkim środowiskiem, a kucharz musi podejmować liczne decyzje naraz.

Motywacyjny
Dobry kucharz zmotywuje tych, którzy pracują w kuchni. Powinien on być w stanie utrzymać wszystkich pracujących w szybkim, efektywnym tempie.

Wielozadaniowość
W kuchni szef kuchni zawsze pracuje na wielu zadaniach jednocześnie. Może on potrzebować rozwiązać problemy personelu, jednocześnie pracując nad kilkoma elementami posiłku. Szef kuchni musi być w stanie wykonać wszystkie te zadania w tym samym czasie i sprawnie.

Organizacja
Kucharze muszą być bardzo dobrze zorganizowani w kuchni. Często muszą pracować na różnych zadaniach jednocześnie i muszą to robić, zachowując porządek w kuchni. Muszą stworzyć porządek i strukturę w kuchni, aby środowisko nie było chaotyczne.

Gracz zespołowy
Szef kuchni jest częścią zespołu i musi umieć dobrze współpracować z innymi.

Nie tylko musi on współpracować z kucharzami w kuchni, ale musi także być w stanie efektywnie pracować z personelem i kierownictwem.

Lista umiejętności szefa kuchni

A - G

H - M

N - S

T - Z