Najważniejsi pracodawcy poszukujący miękkich umiejętności

Ubiegając się o pracę, wiele osób podkreśla ich twarde umiejętności - konkretną wiedzę i umiejętności wymagane do wykonania określonej pracy. Są to zazwyczaj umiejętności, które można jasno zdefiniować i zmierzyć. Konieczne jest także podkreślenie najważniejszych umiejętności miękkich, jakie posiadasz, aby pokazać, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do tej pracy.

Kiedy szukasz pracy, twoje umiejętności miękkie mogą być równie ważne, jak twarde umiejętności, które są wymagane, aby osiągnąć sukces w pracy.

Umiejętności miękkie są znacznie trudniejsze do zdefiniowania i zmierzenia - są to umiejętności interpersonalne lub "ludzie", które pomagają ci skutecznie współpracować z innymi w miejscu pracy. Niezależnie od wykonywanej pracy, musisz skutecznie współpracować z osobami nadzorującymi i osobami powyżej i poniżej Ciebie na wykresie pracy, a także z innymi potencjalnymi klientami, dostawcami, pacjentami, uczniami itp.

Firmy poszukują kandydatów posiadających oba rodzaje umiejętności przy zatrudnianiu na większości stanowisk. Dzieje się tak dlatego, że jeśli masz negatywne nastawienie, nie możesz dogadać się z innymi, nie komunikować się dobrze , nie działa dobrze jako część zespołu, i nie są w stanie myśleć twórczo i krytycznie , może nie mieć znaczenia, jak dobrze wykształceni i kompetentni. Musisz mieć kilka umiejętności, aby się dogadać w każdej pracy, a nie tylko tych, którzy pracują bezpośrednio z publicznością. Indeed.com, wiodące miejsce pracy, podzieliło się najcenniejszymi umiejętnościami miękkimi dla osób poszukujących pracy i pracowników.

Najlepsze umiejętności miękkie Pracodawcy chcą

Oto siedem najważniejszych umiejętności miękkich, które można uzyskać zarówno podczas wywiadów, jak i w miejscu pracy, od Dyrektora Rekrutacji Indeeda, Mike'a Steinerda:

Umiejętności zatrudnienia różnią się od pracy

Kiedy poszukujesz pozycji lidera, albo jako menedżer, albo jako członek zespołu, będziesz chciał wyróżnić różne zasoby, niż na przykład, jeśli szukasz pozycji technicznej. Umiejętności miękkie, których potrzebujesz, by być skutecznym przywódcą, będą obejmowały takie rzeczy, jak możliwość delegowania i oferowania konstruktywnej krytyki.

Pozycje technologii informacyjnej wymagają umiejętności miękkich, takich jak kreatywność i umiejętność prezentowania pomysłów i rozwiązań zarówno jednostkom, jak i grupom. Silne umiejętności komunikacyjne, zarówno pisemne, jak i ustne, są ważnym zasobem w praktycznie każdej dziedzinie, na każdym poziomie.

Jak umożliwić pracodawcom poznanie posiadanych umiejętności

Kiedy piszesz CV i list motywacyjny , ważne jest, aby odwoływać się do umiejętności poszukiwanych przez pracodawcę w Twoich materiałach do pracy. To samo dotyczy rozmów kwalifikacyjnych. Przejrzyj ogłoszenia o pracę i przygotuj się, aby podać konkretne przykłady umiejętności (twardych i miękkich), które pasują do wymagań stanowiska .

Pamiętaj również, aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej przedstawić menedżerowi ds. Zatrudnienia umiejętności miękkie . Pochwal się pozytywnym nastawieniem i entuzjazmem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie mów, że masz umiejętności, których potrzebuje firma - udowodnij im to. Przygotuj się dokładnie na rozmowę kwalifikacyjną i miej kilka przykładów przypadków, w których efektywnie używałeś swoich umiejętności miękkich. Dowiedzieć się wystarczająco dużo o pozycji i firmie, aby rozmawiać wygodnie i kompetentnie z osobą przeprowadzającą wywiad. Działania mogą naprawdę mówić głośniej niż słowa - szczególnie w konkurencyjnym miejscu pracy .