Wznów przykłady podane na poziomie kariery

Niezależnie od tego, czy piszesz CV na pierwszą pracę, CV na pierwsze stanowisko zawodowe, czy też aktualizujesz swoje CV, aby uwzględnić odpowiednie doświadczenie, warto przejrzeć życiorys próbki. Przykładowe życiorysy mogą dać ci pomysły na uporządkowanie i sformatowanie CV. Mogą również pomóc w podjęciu decyzji o tym, jakie informacje należy uwzględnić.

Twoje CV będzie się różnić w zależności od Twojego poziomu kariery. Na przykład, jeśli jesteś studentem z ograniczonym doświadczeniem zawodowym, możesz skupić się na swoich zajęciach pozalekcyjnych i stażach. Jeśli szukasz pracy na wyższym szczeblu, prawdopodobnie będziesz mieć bardziej szczegółowe CV z obszerną sekcją " Doświadczenie zawodowe ".

Przeczytaj poniżej, aby zapoznać się z przykładami CV zorganizowanymi według poziomu kariery. Wymienione poziomy obejmują liceum, college, poziom podstawowy i życiorysy na poziomie kierownictwa, a także wznowienia dla różnych zawodów i branż. Użyj tych próbnych życiorysów jako wskazówek, aby dostosować własne CV, aby najlepiej zilustrować, dlaczego jesteś silnym kandydatem do pracy.

 • 01 Przykłady życiorysu szkolnego

  Może być trudno zacząć pisać CV, jeśli jesteś uczniem szkoły średniej, bez żadnego doświadczenia zawodowego. Jednak może być łatwiej, gdy spojrzysz na próbki życiorysów, które napisali inni uczniowie szkół średnich.

  Przeczytaj te przykładowe życiorysy, aby dowiedzieć się, jak zademonstrować swoje umiejętności i umiejętności, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia zawodowego.

 • 02 Próbki do wznowienia szkoły

  Kiedy jesteś studentem lub absolwentem, może być wyzwaniem, aby dowiedzieć się, co uwzględnić w CV. Jednak większość pracodawców wie, że studenci nie mają rozległych historii zatrudnienia i dlatego nie oczekują, że będziesz mieć znaczące doświadczenie zawodowe w swoim CV.

  W swoich życiorysach studenci mogą podkreślić swoje doświadczenie akademickie, dodatkowe szkolenia i staże, aby zademonstrować swoją wartość jako kandydatów do pracy.

  Oto przykłady życiorysów dla studentów i absolwentów, w tym życiorysy na staże, letnie prace i pełne etaty po ukończeniu studiów.

 • 03 Próbki wznowienia na poziomie podstawowym

  Życiorysy do pracy na poziomie podstawowym będą oczywiście miały mniej doświadczenia w pracy niż wznowienia dla zadań wymagających doświadczenia. Należy jednak jak najlepiej dostosować swoje CV, aby pokazać, że dobrze pasuje do zadań, o które się starasz. Jeśli masz pracę w bardzo różnych gałęziach przemysłu , nadal możesz znaleźć sposoby na podkreślenie odpowiednich doświadczeń i zdobytych umiejętności.

  Oto przykładowe CV wznowienia pracy dla różnych branż.

 • 04 Zarządzanie wznawiać próbki

  Składając wniosek o stanowisko na poziomie kierownictwa, chcesz zaprezentować swoje doświadczenie w zarządzaniu, swoje obowiązki i osiągnięcia związane z zadaniami, o które się ubiegasz. Chcesz także podkreślić swoje umiejętności przywódcze i doświadczenia.

  Zapoznaj się z poniższymi przykładami CV, aby uzyskać porady, jak sprawić, by Twoje zarządzanie zostało przywrócone najlepiej jak potrafisz i zilustrować Twoje osobiste umiejętności , talenty i doświadczenie. Ta lista obejmuje przywracanie zarządzania do pracy w różnych branżach, w tym IT, zasobów ludzkich i innych.

 • 05 Wznawia próbki dla pozycji zawodowych

  Podczas pisania CV warto przyjrzeć się życiorysom, które pasują do Twojego zawodu. Przejrzyj te życiorysowe przykłady dla różnych zawodów. Możesz wykorzystać te życiorysy jako punkt wyjścia do tworzenia własnego CV.

  Czytając próbki wznowienia specyficzne dla danego zawodu, możesz stworzyć życiorys, który podkreśla umiejętności, osiągnięcia i doświadczenia, które są ważne dla Twojej dziedziny.

 • 06 Życiorysy wymienione przez Dział kariery / przemysł

  Oto przykłady CV podane według zawodu. Lista zawiera życiorysy do pracy w administracji, bankowości, biznesie, budownictwie, obsłudze klienta , edukacji, finansach, hotelarstwie, handlu detalicznym, piśmie i innych. Znajdź CV, które najlepiej pasuje do Twojego zawodu lub zawodu, którego szukasz. Następnie użyj przykładu jako inspiracji do własnego CV.
 • 07 Wznów typy

  Istnieje kilka różnych rodzajów formatów CV, których można użyć do zgłoszenia się do otwarcia ofert pracy. Formaty obejmują życiorysy chronologiczne , funkcjonalne , kombinowane i ukierunkowane . Każdy format zapewnia określone korzyści, w zależności od poziomu doświadczenia. Na przykład chronologiczny życiorys pozwala pokazać całą swoją dotychczasową pracę zawodową w przejrzystej, łatwej do naśladowania strukturze. Z drugiej strony, życiorys funkcjonalny jest świetny dla kogoś, kto ma luki w swoim doświadczeniu zawodowym i chce podkreślić swoje umiejętności, a nie historię swojej pracy.

  Przeczytaj tutaj, aby wznowić przykłady użycia każdego rodzaju formatu CV.

 • 08 Wznów próbki i szablony

  Chcesz jeszcze więcej przykładów wznowienia? Przejrzyj te próbki CV dla różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem. Te życiorysy próbek i szablony zapewniają osobom poszukującym pracy przykłady formatów CV, które będą działać dla prawie każdego poszukującego pracy.