10 rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić HR

Jakie 10 rzeczy o Tobie HR naprawdę nie chce wiedzieć?

dane_mark / iStock

W zależności od twojego działu kadr i twoich relacji z personelem HR, mogą być pewne rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić HR. Podczas gdy wielu pracowników uwielbia pomoc zespołu HR , inni uważają, że HR nie jest twoim przyjacielem.

Ale przeciętny pracownik nie rozumie niestabilnego działania równoważącego, które jest wymagane, gdy pracujesz w HR. Nie rozumieją też, w jaki sposób HR musi myśleć, by skutecznie służyć firmie, a także menedżerom i innym pracownikom.

Ten brak zrozumienia może przyczynić się do głębokiej nieufności do zasobów ludzkich. Czasami dochodzi do nieufności; Pracownicy HR to ludzie. Nie można ich zaszufladkować, umieszczając je w zgrabnej kategorii, która nie odzwierciedla rzeczywistej złożoności ludzi i biur HR.

Przyjmuję do wiadomości, że niektórzy członkowie personelu HR są bezmyślni, nieuważni, niedorzeczni, płodni w zarządzaniu i nie troszczą się o pracowników ani ich prawa. Ale nie jest też sprawiedliwe grupowanie wszystkich pracowników HR pod tym samym parasolem. Dla każdego nieprofesjonalnego HR, o którym słyszałem od lat, osobiście pracowałem z wieloma bardziej zaufanymi profesjonalistami.

Tak więc, zanim podzielisz się sekretem dotyczącym HR w swoim miejscu pracy, poznaj swój personel HR. W zbyt wielu miejscach pracy są to 10 rzeczy, których nigdy nie należy dzielić z HR.

10 rzeczy, których nigdy nie wolno udostępniać HR

1. Uczestniczysz w nielegalnej działalności, nawet jeśli odbywa się ona całkowicie poza pracą. Twoja osoba HR może czuć się zmuszona do zrobienia czegoś lub powiedzieć coś na jej temat.

HR nie chce podejmować decyzji, czy jest prawnie zobowiązany zgłosić cię na policję. Fakt, że spowodowałeś problem, nie zadzwoni do ich szczęśliwych dzwonków. Będzie to miało głęboki wpływ na ich opinię o tobie i twoim miejscu w twojej organizacji.

2. Zastanawiasz się, czy zostać matką pełnoetatową, gdy jesteś na urlopie macierzyńskim FMLA. Oto prawdziwa historia, którą podziela przyjaciel.

Nauczycielka, nazwijmy ją Jan, podzieliła się z HR, że właśnie to robiła - mając nadzieję, że mama pozostająca w domu będzie najlepszą rolą dla jej równowagi życiowej po przybyciu dziecka. Mniej więcej w połowie swojego urlopu FMLA została poinformowana przez HR, że została przydzielona do nauczania innej klasy w innej szkole. Jej długoterminowy okręt podwodny został zatrudniony, aby wypełnić swoją dawną rolę nauczyciela.

W międzyczasie Jan zdecydował, że pobyt w domu w pełnym wymiarze godzin nie był profesjonalnie spełniony i brakowało jej nauczania i jej uczniów. W wyniku podzielenia się swoimi przemyśleniami z działem HR, odkryła, że ​​uczy się nowej szkoły i przygotowuje materiały dydaktyczne na zupełnie nowy poziom, równoważąc jednocześnie potrzeby niemowlęcia.

Kluczowe jest to, że HR podejmie decyzje uznane w najlepszym interesie pracodawcy, jeśli nie ma pewności co do wiarygodności lub zaangażowania. Nie podawaj im informacji, które sprawiają, że czują, że muszą podejmować decyzje, które mogą być dla ciebie niekorzystne.

3. Wymagane jest korzystne traktowanie, czas wolny lub inne przywileje ze strony firmy z powodu zdarzenia, które nie jest prawdą. Zawsze będzie cię prześladować. Inny przyjaciel podzielił się tą historią. Jej kuzyn skłamał w jego biurze HR, gdy był młody i głupi na temat śmierci i pogrzebów zarówno matki, jak i babki.

Powiedział, że potrzebuje wolnego, aby pójść na pogrzeb - kiedy ta osoba nie była martwa.

Czas minął, a on zaangażował się w pracę i pracodawcę. Wtedy jego matka naprawdę zachorowała i potrzebowała, aby wziął czas wolny, aby jej pomóc. Jego wcześniejsze kłamstwa postawiły go w niefortunnym położeniu. Jeśli wyznał swoje kłamstwa, polityka firmy mówiła, że konsekwencją jest rozwiązanie .

Ale czas FMLA był dozwolony tylko dla bliskich krewnych, więc bez spowiedzi, nie mógł poświęcić czasu na zapewnienie opieki, której potrzebowała jego mama. To jeden przykład, ale jest dobry. Możesz zepsuć się na zawsze, okłamując HR.

4. Kłamałeś o czymś podczas procesu rekrutacji i przesłuchania, zanim zaoferowano Ci pracę. CEO Yahoo, Scott Thompson, który opuścił swoją pracę po zaledwie czterech miesiącach w 2012 roku, twierdził, że w swoim życiorysie uzyskał dyplom z informatyki - kiedy tego nie zrobił.

Został zmuszony do ustąpienia z funkcji dyrektora generalnego i nie jest jedynym wykonawcą firmy, który został złapany w kłamstwie. Większość firm ma politykę, a nawet może powiedzieć na wniosku o pracę , że jakiekolwiek nieprawdziwe oświadczenie może spowodować wypowiedzenie.

Firmy muszą być konsekwentne w swoich praktykach, więc jeśli Twoja organizacja ma taką politykę, niezależnie od tego, ile jesteś ceniony lub lubiany, możesz znaleźć się bez pracy. Najlepsza rada? Nigdy nie kłamać podczas procesu wynajmu przez pominięcie lub zlecenie. Nie chcesz spędzić kolejnych 10 lat w pracy, próbując zatuszować swoje nieprawdy. Ale nigdy nie informuj HR, jeśli tak zrobiłeś.

5. Twój znaczący inny partner lub współmałżonek może zostać przeniesiony do pracy w innym mieście, do którego nie można się przenieść z obecnej lokalizacji. Podobnie jak w przypadku wielu innych zaleceń, Twoja kariera zostanie natychmiast wstrzymana.

Twoja organizacja nie będzie Cię promować ani oferować możliwości rozwoju kariery, gdy uzna, że ​​odejdziesz. Może się okazać, że nie kwalifikujesz się do pomocy edukacyjnej, którą pracownicy często muszą spłacać przez przepracowane lata.

Jest to bardziej przełamujące karierę niż informowanie pracodawcy, że poszukujesz pracy, ponieważ pracodawca odczuje, że masz mniejszą kontrolę nad wynikiem. (Nigdy nie informuj HR, że poszukujesz pracy poza firmą. Chociaż możesz myśleć, że informowanie HR pomoże ci poprawić pracę lub firmę, czas zachęty i uczestnictwa w doskonaleniu jest zanim zaczniesz szukać innego zatrudnienia).

6. Pracujesz w innym zawodzie, jeśli twoja obecna praca jest w pełnym wymiarze godzin. Kiedy powiesz HR, że pracujesz na drugim stanowisku, komunikujesz się z różnego rodzaju wiadomościami, które nie mają znaczenia. Wynik? HR zastanawia się nad twoim zaangażowaniem w firmę i bieżącą pracę.

Obawiają się, że możesz szukać pracy, ponieważ obecna praca albo nie opłaca twoich wydatków na życie, albo potrzebujesz dodatkowych wyzwań.

W każdym razie zwróciłeś na siebie ich uwagę. Dobry zespół HR będzie sprawdzał przyczyny drugiej pracy, aby ustalić, czy jest coś, co może zaoferować lub zrobić twój obecny pracodawca. Zespół ds. Zasobów ludzkich, z którym nigdy nie należy nic udostępniać, będzie miał przeciwko tobie i utracisz dostęp do możliwości w twoim obecnym miejscu pracy.

Plus, będą winić wszelkie niedociągnięcia, które wystawiasz, takie jak brak pracy, spóźnienie, niedostępność na spotkanie itd., Na twojej drugiej pracy. Nierozsądny? Być może. Ale tak się dzieje. Więc nie mów HR.

7. Pozwałeś swojego byłego pracodawcę za molestowanie, zakwaterowanie ADA lub naruszenie praw obywatelskich. Działy HR żyją w strachu przed procesami sądowymi - nawet dobrymi, etycznymi, skrupulatnie sprawiedliwymi departamentami. Jeśli kiedykolwiek byłeś pozwany, rozumiesz, ile czasu pracownik musi zainwestować - nawet jeśli masz rację.

Ponadto, proces sądowy EEOC, który zazwyczaj następuje, pochłania więcej czasu i energii i odsłania lata przechowywania dokumentacji pracowniczej przez rząd i prawników - obie te jednostki należy unikać za wszelką cenę.

Tak więc nie masz nic do zyskania poza podejrzeniem o informowaniu personelu HR o wszelkich poprzednich procesach sądowych. Personel HR również uważa, że ​​udostępniasz te informacje jako potencjalnie groźne dla nich i twojego pracodawcy.

Z biegiem lat zostało złożonych wiele skarg, a taki proces może zaszkodzić perspektywom zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy, pracodawcy dyskryminują (potajemnie, ponieważ jest to nielegalne), gdy wiedzą, że pozwałeś pracodawców w przeszłości.

8. Masz problemy medyczne, które mogą powodować zakłócenia w obiegu pracy, kiedy musisz wziąć wolne, iść na niepełnosprawność lub skorzystać z szerokiej opieki medycznej. Jeśli udostępnisz swój stan zdrowia lub informacje zbyt szczegółowo, może się okazać, że twój pracodawca zaczyna pracować z tobą, jakby cię tam nie było. Pracodawca stara się chronić ich produktywność, rentowność i nakład pracy; Twoje nieobecności będą miały niekorzystny wpływ na miejsce pracy.

Jeśli stworzysz sytuację, w której pracodawca wyczekuje twojej nieobecności w przyszłości, zazwyczaj żegnasz się z transferami, promocjami, możliwościami i pozycjami liderów zespołu śliwek, żeby wymienić tylko kilka przykładów.

9. Otrzymałeś DWI lub DUI, w zależności od twojej lokalizacji, lub w inny sposób zostałeś aresztowany za przestępstwa, takie jak uchylanie się od podatków, oszustwo, kradzież itd. Tak, działania i wydarzenia, które mają miejsce poza miejscem pracy, są twoją prywatną działalnością i powinny być oddzielne od podejmowania decyzji w pracy. Zachowaj je w ten sposób. Nie informuj HR, czego nie muszą wiedzieć.

Jeśli wydarzenie nie grozi przepływem do twojego miejsca pracy - w takim przypadku zawsze informuj HR, zanim zostanie on unieważniony - Twoja prywatna firma jest prywatna. Ale jeśli prowadzisz samochód służbowy w interesach i otrzymujesz DUI, najlepiej spróbuj.

Jeśli pracujesz w dziale księgowości i zostałeś przyłapany na defraudacji tysięcy dolarów ze swojego kościoła, ryzykujesz wiele, mówiąc lub nie mówiąc. Poznaj swoją firmę, ale większość praktyków HR jest zwolennikami prawdy.

Pracodawcy są także mądrzy, aby wykonywać kompleksowe kontrole w tle . Jeśli starasz się o pracę, jeśli masz przestępstwo na swoim koncie, ujawnij je, gdy zapytasz o aplikację. Jeśli pracodawca dowie się o tym w tle, nie dostaniesz pracy.

W najbardziej rażącym przypadku, który napotkał inny pracownik HR, firma nie przeprowadziła szczegółowej weryfikacji nowej partii pracowników. Później, gdy pracownicy zostali zwolnieni za kradzież, wszyscy mieli rejestry kryminalne. Jeden trafił do więzienia za podpalenie, a teraz, gdy wyszedł z więzienia, musiał zapłacić odszkodowanie przekraczające 100 000 dolarów. Oczywiście kradł produkt w swoim miejscu pracy z 12 dolarów za godzinę pracy.

10. Twoje życie osobiste jest w gruzach. Przedmioty takie jak, boisz się swojego byłego prześladowcy, złożyłeś pozew przeciwko sąsiadowi, albo nie rozmawiałeś z siostrą przez pięć lat, nie należą do pracy.

Świadomie lub nieświadomie zachwalają opinię o miejscu pracy jako o osobie. Te wnioski mogą negatywnie wpłynąć na twoją karierę i możliwości. Pracodawca podejmujący decyzje może nigdy nie rozpoznać, że podejmuje decyzje o tobie na podstawie tego, co wiadomo o twoim życiu osobistym. Dzieje się tak dlatego, że nieświadome uprzedzenia są trudne do wykrycia lub do rozwiązania.

Nie dawaj pracodawcy więcej informacji niż jest to konieczne do przyjaznego, spójnego i zorientowanego na zespół miejsca pracy . Ufajcie temu. Jest naprawdę wiele informacji, których HR nie chce wiedzieć.

(Jedno zastrzeżenie: coś, co grozi przepłynięciem do pracy lub miejsce pracy powinno być dzielone z HR, na przykład byłym prześladowcą prześladowcy, który zwykł naśmiewać się z ciebie na Facebooku i na telefonie komórkowym, ale teraz zaczął pojawiać się na miejsca, w których się znajdujesz, powinny być udostępniane jako potencjalny problem bezpieczeństwa w miejscu pracy).

Niezależnie od tego, jak dobry i kompetentny jest twój dział HR, wszystkie te dziesięć rzeczy dostarczają informacji, które powinieneś zachować dla siebie. Graj według tych samych zasad, co profesjonalne działy HR. Jeśli nie miało to miejsca tutaj i nie wpłynie to na twoją obecną pracę lub miejsce pracy, przechowuj informacje tam, gdzie ich miejsce - w domu. Aby usłyszeć tak wielu Twoich współpracowników w dziale HR, po prostu nie chcemy wiedzieć o tobie wszystkiego. Więc proszę, zachowajcie to dla siebie.

Więcej o HR