Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi w pracy

Musisz uczciwie wyrażać prawdziwe zainteresowanie i chwalić współpracowników

Prawdopodobnie słyszałeś o książce Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i wpłynąć na ludzi", ale czy ją przeczytałeś? Prawdopodobnie nie (chociaż wiele osób ma). Jeśli przeczytałeś, czy zastosowałeś zasady w książce w pracy? Podczas gdy przyjaźń nie jest konieczna dla biura , z pewnością jest to lepsze miejsce do pracy, gdy wszyscy się dogadują.

Oto trzy zasady Carnegie dotyczące zdobywania przyjaciół i wpływania na ludzi przystosowanych do miejsca pracy.

Skorzystaj z tych pomysłów, abyś wiedział, jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi w pracy.

Stań się naprawdę zainteresowany innymi ludźmi

Ten chitek na chłodniejsze wody nie pomoże ci, jeśli skupisz się zawsze na tobie. "Zrobiłem to" lub "Oto, co o tym myślę", to często ludzie mówią. Ludzie lubią rozmawiać o sobie.

Jeśli jednak możesz zmienić to zainteresowanie i zainteresować się innymi ludźmi, staniesz się kimś, kim ludzie chcą być, a będziesz mógł selektywnie wpływać na ludzi na czynniki, które są naprawdę ważne.

Pamiętaj, że wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć o tobie, więc nie marnuj czasu na mówienie o tobie i swoich pomysłach. O ile nie należy zajmować się zbytnio osobistymi sprawami w biurze (zwłaszcza z osobami, nad którymi masz zatrudnienie / ogień / moc ewaluacyjną), warto dowiedzieć się o ich zainteresowaniach zewnętrznych i wykorzystać te informacje do budowania relacji.

Na przykład: "Hej, Karen, widziałem, że Dodgersi wygrywali zeszłej nocy. Musisz być zachwycony! "To proste stwierdzenie. To nie jest osobiste i nie jest inwazyjne. Ale mówi Karen, że troszczysz się o nią wystarczająco, aby wiedzieć, jaka jest jej ulubiona drużyna i jest dla ciebie wystarczająco ważne, abyś zwrócił uwagę na wczorajszy mecz.

Powinieneś znać stan cywilny , liczbę dzieci i ogólne sprawy zdrowia. Nie, nie musisz zagłębiać się w ich osobistą działalność, ale przekazanie pracownikowi lub współpracownikowi małego, niedrogiego prezentu na pierwsze urodziny jej dziecka, sprawi, że poczuje się na Księżycu z zamyśleniem.

Kiedy John mówi ci, że jest zestresowany, ponieważ musiał przenieść swoją babcię do domu opieki, pytając, jak jego babka jest co kilka miesięcy, może okazywać ci troskę.

Chociaż wszystkie powyższe czynniki mają kluczowe znaczenie dla budowania dobrych relacji , należy również skupić się na konkretnych zadaniach związanych z pracą. Oczywiście śledzisz projekty, które przypisujesz innym lub osobom, które muszą dostarczyć Ci wyniki, ale jeśli chcesz budować relacje, będziesz musiał pójść o krok dalej.

W ten sam sposób, co informacje osobiste, zadawaj pytania o to, co dzieje się dla innych, ale w sposób "jestem zainteresowany", a nie "mówię ci, co masz robić". Oto kilka przykładów dobrego i źle wyrażonego zainteresowania.

Dobre przykłady wyrażenia zainteresowania

Złe przykłady wyrażenia zainteresowania

Na dobrych przykładach pokazujesz, że uważasz, że twój współpracownik jest zdolnym pracownikiem. Po drugie, brzmisz, jakbyś próbował zostać szefem i zgadywał, że potrafią poradzić sobie z tą pracą.

Zawsze gratuluj ludziom dobrze wykonanej pracy, aw razie potrzeby udziel im pomocy i współczucia . Nie oznacza to, że musisz przejąć i wykonywać dodatkową pracę - twoja praca wciąż jest twoją pracą, a ich praca wciąż jest ich pracą - ale chcesz dać ludziom znać, że jesteś dostępny.

Niech druga osoba myśli, że idea jest jego lub jej

To może wydawać się sprzeczne z postępem w miejscu pracy, ale tak naprawdę jest kluczem do sukcesu. Jeśli chcesz, aby twoje pomysły zostały wdrożone, najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest przekonanie starszych osób, że to wymyślili.

Ale jaka jest przewaga, aby twoi rówieśnicy lub bezpośrednie raporty myśleli, że wymyślili twoje wspaniałe pomysły? Pamiętajcie, że chodzi o to, by zaprzyjaźnić się i wpłynąć na ludzi w pracy. Chcesz, żeby dobrze się czuli i nie ma lepszego sposobu niż gratulowanie im niesamowitego pomysłu.

Wygrywa dookoła - dostajesz wszystko, co chcesz osiągnąć (wpływ), podczas gdy wszyscy inni cię kochają (wygrywają przyjaciół).

Ta strategia może być nieco trudna i nie możesz po prostu powiedzieć: " Jane pomyślała o tym. " Ale jeśli jesteś na spotkaniu, rozmawiasz o projekcie, możesz skierować rozmowę na przypisanie kredytu. Oto przykładowy dialog.

Szefie: Naprawdę mamy problem z przyporządkowaniem zespołu finansów, aby uzyskać odpowiednie prognozy, zanim będziemy musieli przedstawić prognozy dotyczące zatrudnienia na przyszły rok.

Ty: Praca z finansami jest trudna. Tak jak mówiliście wczoraj, Kevin jest kluczową osobą do kontaktu tutaj. Powinniśmy iść dalej i zorganizować spotkanie z Kevinem. Jeśli uda nam się go zdobyć po naszej stronie, będzie można popracować nad tym cały zespół.

Teraz twoje roszczenie nie powinno być kompletnym wymysłem. Twój szef niewątpliwie wspominał wcześniej o Kevinie i przenosisz go na wyższy poziom. Szef będzie się czuł głupio, jeśli powie "nie" idei Kevina, ponieważ to ona powiedziała, że ​​jest kluczem do tego sukcesu.

Rezultatem jest to, że wprowadzasz swój pomysł w życie, twój szef czuje się dobrze o sobie, a finanse dostają dla ciebie odpowiednie liczby na czas.

Rozpocznij od uwielbienia i szczerej wdzięczności

To nie jest kanapka opinii . Jeśli nie docenisz pracy, którą wykonali inni, spotkasz się jako fałszywy i manipulujący. Fałszywa pochwała jest bardziej szkodliwa niż brak pochwał.

Musisz więc zmienić swój mózg, aby docenić pracę, którą wykonują inni ludzie. Jeśli się nad tym zastanowisz, możesz stworzyć listę wielu rzeczy, które ludzie ułatwiają ci życie. Na przykład osoba, która uruchamia pulę do kawy przed wejściem, administrator, który utrzymuje kalendarz prosto, i osoba, która prowadzi bazę danych klientów, wykonują zadania, które znacznie ułatwiają pracę, niż byłoby inaczej.

Dotyczy to również sprzątacza, który czyści i zaopatruje łazienkę, kucharzy w stołówce firmy oraz dział płac, który zapewnia, że ​​otrzymujesz zapłatę na czas i dokładnie za każdy okres płatności.

Wiele osób nie zatrzymuje się i nie myśli o tych ludziach i jako takie ich nie docenia. Ale kiedy o tym pomyślisz, możesz je docenić . Zacznij od powiedzenia "dziękuję" woźnemu za każdym razem, gdy ją zobaczysz. Postaraj się użyć jej imienia. Jeśli tego nie wiesz, dowiedz się, przedstawiając się: "Cześć, jestem Jane. Cały czas cię widzę i obawiam się, że nie znam twojego imienia.

Nie martw się, jeśli ta sama osoba sprzątała biuro przez trzy lata i nigdy o to nie prosiłeś. Teraz jest czas, aby działać.

W książce Carnegiego jest jeszcze 27 innych zasad, "Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi", ale mam nadzieję, że te trzy dadzą ci kickstart, który pomoże Ci lepiej funkcjonować w pracy.