10 najważniejszych wskazówek dotyczących skutecznej rekrutacji pracowników

Zbuduj markę swojej firmy i rozwiń wcześniej grupę kandydatów

Dla najlepszych ludzi, którzy pasują do waszej kultury i którzy wnoszą wkład w waszą organizację, jest wyzwaniem i szansą. Trzymanie najlepszych ludzi, gdy już je znajdziesz, jest łatwe, jeśli dobrze zrobisz.

Te konkretne działania pomogą ci w rekrutacji i zachowaniu wszystkich potrzebnych talentów. Oto dziesięć wskazówek dla lepszej rekrutacji.

Popraw swoją pulę kandydatów podczas rekrutacji pracowników

Firmy, które wybierają nowych pracowników spośród kandydatów, którzy wchodzą do ich drzwi lub odpowiadają na ogłoszenia w gazecie lub Internecie, nie mają najlepszych kandydatów .

Zwykle pracują dla kogoś innego i mogą nawet nie szukać nowej pozycji. Oto kroki, które należy wykonać, aby poprawić swoją pulę kandydatów .

Kluczem jest zbudowanie puli kandydatów, zanim będzie ona potrzebna.

Wynajmij pewną rzecz podczas rekrutacji pracowników

Autorzy The Human Capital Edge , Bruce N.

Pfau i Ira T. Kay są przekonani, że powinni zatrudnić osobę, która wykonała tę "dokładną pracę, w tej branży, w tym konkretnym klimacie biznesowym, od firmy o bardzo podobnej kulturze".

Uważają, że "zachowanie w przeszłości jest najlepszym predyktorem przyszłych zachowań" i sugerują, że jest to strategia, która umożliwi ci zatrudnienie zwycięzców.

Mówią, że musisz zatrudniać kandydatów, którzy, jak wierzą, mogą trafić na rynek w Twojej firmie. Nie możesz sobie pozwolić na czas na wyszkolenie potencjalnego kandydata.

Najpierw sprawdź kandydatów na pracowników

Zapewnienie możliwości promocyjnych i bocznych obecnym pracownikom pozytywnie podnosi morale i sprawia, że ​​obecni pracownicy czują, że ich talenty, zdolności i osiągnięcia są doceniane. Zawsze najpierw publikuj pozycje wewnętrznie.

Daj potencjalnym kandydatom wywiad. To szansa, abyś lepiej je znał. Dowiadują się więcej o celach i potrzebach organizacji. Czasami można znaleźć dobre dopasowanie między potrzebami a ich potrzebami.

Bądź znany jako wielki pracodawca

Pfau i Kay mają mocne argumenty, by nie tylko być świetnym pracodawcą, ale dać znać, że jesteś dobrym pracodawcą. W ten sposób budujesz swoją reputację i markę firmy. Będziesz potrzebować najlepszych potencjalnych klientów, którzy szukają Cię, ponieważ szanują i chcą pracować dla Twojej marki. Google, który często znajduje się na czele listy najlepszych firm z listy Fortune , otrzymuje rocznie około 3 000 000 aplikacji.

Przyjrzyj się praktykom pracowników dotyczącym zachowania , motywacji, odpowiedzialności, nagrody, uznania, elastyczności w równowadze między życiem zawodowym a prywatnym , awansie i zaangażowaniu.

To są twoje kluczowe obszary, aby zostać pracodawcą z wyboru .

Chcesz, by twoi pracownicy przechwalali się, że twoja organizacja jest świetnym miejscem do pracy. Ludzie uwierzą pracownikom, zanim uwierzą w literaturę korporacyjną.

Zaangażuj swoich pracowników w proces rekrutacji

Masz trzy możliwości zaangażowania swoich pracowników w proces rekrutacji .

Organizacje, które nie wykorzystują pracowników do oceny potencjalnych pracowników, nie wykorzystują jednego z ich najważniejszych zasobów. Osoby biorące udział w procesie selekcji dokładają wszelkich starań, aby pomóc nowym pracownikom osiągnąć sukces. Nie może być lepiej niż dla ciebie i nowego pracownika.

Zapłać lepiej niż Twoja konkurencja

Tak, dostajesz to, za co płacisz na rynku pracy. Przeanalizuj swój lokalny rynek pracy i spójrz na rekompensatę, jaką przyciągają osoby z Twojej branży. Chcesz płacić lepiej niż przeciętnie, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych kandydatów. Wydaje się oczywiste, prawda?

To nie jest. Codziennie słucham pracodawców, którzy mówią o tym, jak tanio płacić pracownikom. To zła praktyka. Czy powiedziałem: "dostaniesz to, za co płacisz na rynku pracy?" Jasne, możesz mieć szczęście i przyciągnąć osobę, która ma złote kajdanki, ponieważ podąża za współmałżonkiem do nowej społeczności lub potrzebuje twoich korzyści.

Będą jednak obrażać swoją skalę płac, czuć się niedoceniany i zostawić cię na pierwszą dobrą ofertę pracy. Widziałem koszty wymiany pracownika, które wahają się od dwóch do trzech razy więcej niż roczna pensja pracownika. Czy powiedziałem, że dostajesz to, na co jesteś gotów zapłacić na rynku pracy?

Wykorzystuj swoje zalety, by czerpać korzyści z rekrutacji pracowników

Zachowaj korzyści powyżej standardów branżowych i dodaj nowe korzyści, które możesz sobie na nie pozwolić. Musisz także edukować pracowników o kosztach i wartościach ich świadczeń, aby docenili, jak dobrze wychodzisz na ich potrzeby.

Cenione obecnie przez pracowników to elastyczność i możliwość zrównoważenia pracy z innymi obowiązkami życiowymi, zainteresowaniami i problemami. Nie możesz być pracodawcą z wyboru bez dobrego pakietu świadczeń, który obejmuje standardowe świadczenia, takie jak ubezpieczenie medyczne, emerytura i ubezpieczenie stomatologiczne.

Pracownicy coraz częściej poszukują planów świadczeń w stylu kafeterii, w których mogą równoważyć swoje wybory z obowiązkami współmałżonka lub partnera pracującego.

Pfau i Kay polecają zasoby i możliwości własności dla każdego poziomu pracowników w Twojej organizacji. Lubię plany dzielenia zysków i premie, które wypłacają pracownikowi wymierne osiągnięcia i składki.

Wynajmij najbystrzejszą osobę, którą możesz znaleźć

W swojej najnowszej książce " Pierwsze złamanie wszystkich zasad": Co najwięksi menedżerowie świata robią w odmienny sposób (porównaj ceny), Marcus Buckingham i Curt Coffman polecają świetnym menedżerom zatrudnianie talentów.

Uważają, że menedżerowie sukcesu uważają:

"Ludzie nie zmieniają się tak bardzo, nie marnuj czasu, próbując wrzucić to, co zostało pominięte. Spróbuj wyciągnąć to, co zostało. To wystarczająco trudne."

Jeśli szukasz kogoś, kto będzie dobrze pracować z ludźmi, musisz zatrudnić osobę, która ma talent do pracy z ludźmi. Prawdopodobnie nie wyśledzisz później brakujących talentów. Możesz próbować, ale nie budujesz na mocnych stronach pracownika, które poleca 80 000 menedżerów za pośrednictwem badań Gallupa.

Zalecenie? Wynajem na mocne strony; nie oczekuj słabych obszarów wydajności, nawyków i talentów. W pierwszej kolejności oprzyj się na tym, co jest wspaniałe w stosunku do nowego pracownika.

Użyj swojej witryny do rekrutacji

Twoja strona internetowa przedstawia Twoją wizję , misję , wartości , cele i produkty. Jest również skuteczny przy rekrutacji pracowników, którzy doświadczają rezonansu z tym, co podajesz w swojej witrynie.

Utwórz sekcję dotyczącą zatrudnienia, która opisuje twoje dostępne stanowiska i zawiera informacje o Tobie i dlaczego zainteresowana osoba może chcieć skontaktować się z Twoją firmą. Strona rekrutacyjna to Twoja szansa, by zabłysnąć i bardzo skuteczny sposób na przyciągnięcie kandydatów dzisiaj.

Sprawdź referencje podczas rekrutacji pracowników

Celem tej sekcji jest uniknięcie kłopotów z kandydatami, których poszukujesz i wyborem oraz z pracownikami, których obecnie używasz.

Naprawdę musisz uważnie sprawdzić referencje i sprawdzać w tle .

W spornym społeczeństwie, w którym żyjemy (nawet nie pytaj mnie, jaki procent prawników na świecie mieszka w Stanach Zjednoczonych), musisz podążać każdą drogą, aby zapewnić, że zatrudniani przez Ciebie ludzie mogą wykonywać pracę, przyczyniać się do wzrost i rozwój oraz brak przeszłych wykroczeń, które mogłyby zagrozić obecnym pracownikom.

W rzeczywistości możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli nie wykonałeś sprawdzenia w tle osoby, która następnie zaatakowała inną osobę w miejscu pracy.

Wniosek: Zacznij od tych zaleceń

Każda organizacja musi gdzieś zacząć poprawiać rekrutację, zatrudnianie i zatrzymywanie cenionych pracowników. Taktyka i możliwości opisane tutaj to najlepsze rekrutacje najlepszych pracowników.

Pomysły te mogą pomóc Twojej organizacji osiągnąć sukces i rozwijać się. Tworzą miejsce pracy, które zaspokoi zarówno Twoje potrzeby, jak i potrzeby Twojego potencjalnego i aktualnego, wyższego personelu.