Rzeczoznawca majątkowy

Opis pracy

Rzeczoznawca szacuje wartość pojedynczego budynku lub działki. Jego praca jest podobna do pracy asesora , który zamiast tego bierze pod uwagę wartości kilku nieruchomości naraz. Rzeczoznawca może specjalizować się w nieruchomości komercyjnej lub mieszkalnej.

Zostanie wezwany do oceny nieruchomości przed jej sprzedażą, obciążeniem hipoteką, opodatkowaniem, ubezpieczeniem lub rozwojem. Po odwiedzeniu miejsca i zaobserwowaniu jego cech charakterystycznych oraz charakterystyki lokalizacji, rzeczoznawca analizuje nieruchomość w porównaniu do porównywalnych domów.

Szybkie fakty

* Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie zgłasza osobnych danych dotyczących zatrudnienia dla rzeczoznawców.

Dzień w życiu rzeczoznawcy nieruchomości

Aby dowiedzieć się, jak to jest pracować jako rzeczoznawca nieruchomości, przyjrzeliśmy się ogłoszeniom o pracy opublikowanym na stronie Indeed.com.

Jak zostać rzeczoznawcą nieruchomości

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować licencjata, aby pracować jako rzeczoznawca nieruchomości, ponieważ większość stanów wymaga licencji. Kurs z zakresu ekonomii , finansów , matematyki , informatyki , języka angielskiego i prawa gospodarczego lub nieruchomości przygotuje Cię do tej kariery.

Konieczna jest licencja wydana przez państwo, w którym pracujesz, jeśli twoja praca obejmuje wycenę nieruchomości w przypadku transakcji obejmujących ubezpieczone banki lub instytucje finansowe. Rada ds. Kwalifikacji rzeczoznawców (AQB) określa minimalne standardy dotyczące wykształcenia, doświadczenia i wymagań egzaminacyjnych, które każde państwo musi przestrzegać podczas wydawania licencji. Więcej informacji na temat standardów AQB znajduje się na stronie internetowej The Appraisal Foundation.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz stopnia licencjata i licencji wydanej przez państwo, będziesz potrzebować tych umiejętności miękkich lub cech osobistych, aby odnieść sukces w swojej pracy:

Czego oczekuje od ciebie pracodawca?

Ogłoszenia o pracę na stronie Indeed.com ujawniają, że pracodawcy szukają następujących cech podczas zatrudniania pracowników:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Czy powinieneś zostać rzeczoznawcą nieruchomości? Samoocena pozwoli ci poznać twoje zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą , abyś mógł zdecydować, czy ta kariera jest dla ciebie odpowiednia. Osoby, które mają następujące cechy, najlepiej nadają się do tego zawodu:

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Asesor Szacuje wartości całych dzielnic domów

51.850 USD

Poszczególne stany określają minimalne wymagania
Tax Examiner Sprawdza deklaracje podatkowe pod kątem dokładności 52 060 USD Licencjat
Rewident księgowy Sprawdza dokumentację finansową organizacji pod kątem oznak złego zarządzania 68.150 USD Licencjat
Wskaźnik kosztów Określa przybliżony koszt ukończenia projektu 61 790 USD Licencjat lub szerokie doświadczenie w budownictwie

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 6 kwietnia 2018 r.).