Pracująca mama, nie masz już energii. Co teraz?

Co robić, gdy twoja energia spada!

Jesteś w dół i na zewnątrz. Jesteś wyczerpany, ale musisz pracować (zawsze)! Twój umysł jest przytłoczony myślami o liście do zrobienia, ale twoje ciało krzyczy do odpoczynku. Jesteś rozdarty pomiędzy zatrzymaniem się a wyjściem, pomiędzy słuchaniem ciała a umysłem.

Chcesz to zrobić!

Więc jaki jest właściwy wybór?

Jeśli wybierzesz, weź swoją pelerynę i zaoraj się w pracy. Czy będzie to Twoja najlepsza praca w historii?

Może. Czy będziesz zadowolony z wyników? Twój umysł powie: "Tak! Osiągnięcie jest NIESAMOWITE! "Ale twoje ciało powie:" Musi przestać! Usiądź! Z miłości do twojego ciała, PROSZĘ! ", Ale ty brniesz dalej. Umysł nad materią!

Jeśli wybierzesz, przestań siedzieć spokojnie. Łapiecie oddech. Twoje ciało mówi: "Och, dziękuję za tę przerwę. Potrzebowałeś tego. ". Z drugiej strony twój umysł krzyczy na ciebie z samoświadomymi myślami: "Powinieneś pracować! Marnujesz czas! Nie możesz sobie pozwolić na zatrzymanie się! Wstawaj, możesz to zrobić! "Poczucie winy i wstyd odbijają się.

Z tej perspektywy wygląda na to, że przegrywasz. Ale jest nadzieja! Oto 5 sposobów na ożywienie Twojej osobistej energii, aby Twój umysł czuł się spełniony, a twoje ciało otrzyma przełom, na który zasługuje.

Uświadom sobie, ile masz osobistej energii

Uświadomienie sobie, ile energii posiadasz, daje ci siłę. Obejmuje to zwracanie uwagi na to, jak czuje się twoje ciało i jak dużo aktywności miało.

Polega na spojrzeniu wstecz i uświadomieniu sobie, jakie emocje na Ciebie wpłynęły.

Emocje wpływają na twoją energię osobową. Czy byłeś zestresowany, zmartwiony lub podekscytowany? Inteligencja emocjonalna jest ogromnym graczem w osobistym zarządzaniu energią. Jeśli czujesz się kiepsko, może dlatego, że jesteś zmęczony lub spięty o coś.

Kiedy dobrze zrozumiesz swój osobisty poziom energii, możesz podzielić się tym z innymi. Pomaga im zrozumieć, dlaczego zachowujesz się tak, jak jesteś. Szczerość jest potężna i pokazuje innym, że jesteś świadomy swoich działań.

Kiedy zdajesz sobie sprawę z ilości energii, którą posiadasz, daje ci to trochę energii. To jak odpocząć. Dlaczego jestem zmęczony? O tak, dziecko wczoraj pracowało trzy razy i ja też późno kładłem się spać. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że twoja energia jest trochę niska, masz tendencję do zmniejszania ilości pracy, którą będziesz wykonywać.

Wydaj sobie polecenie, aby przerwać grę

Ostatniej nocy, zanim musiałem maratończyć trzy kąpiele, położyłem się i zrobiłem sobie przerwę. Spojrzałem na zegar, żeby wiedzieć, która jest godzina, a potem powiedziałem sobie, że położę się na pięć minut. Było wiele pokus, by wstać, jak krzyki dzieci i usłyszeć frustrację w głosie mego męża, ale ja pozostałem wciąż z zamkniętymi oczami. Wielokrotnie mówiłem sobie: "Nie wstajesz aż do 6:07".

Wydając sobie polecenie i pozwolenie na odłożenie, zarządzałem swoją osobistą energią. Pozostało mi bardzo mało energii i wiedziałem, że jeśli nie wykorzystam limitu czasu, będę sfrustrowany tym, że dzieci .

Ten kompromis spełnił moje ciało i umysł.

Jeśli nie możesz poświęcić czasu, weź głęboki oddech

Coś tak małego, jak kilka głębokich oddechów, jest potężne i korzystne. To zabawne, że musimy sobie przypomnieć, żeby wziąć głęboki oddech. Ale kiedy jesteś w stresującym momencie, jak wtedy, gdy prośby przychodzą do ciebie jak gwałtowny ogień, łatwo zapomnieć, jak dobrze czuje się głęboki oddech. To zajmie praktykę. Kiedy poczujesz maczanie energii (jeśli możesz), zamknij oczy, zamknij świat i uzyskaj orientację.

Weź teraz, poczuj się trochę lepiej? Twoje tętno i ciśnienie krwi uległy spowolnieniu, pozostawiając Cię nieco bardziej zrelaksowanym. Jeśli chcesz uzyskać pomoc w ćwiczeniu głębokiego oddechu, sprawdź, co ma do powiedzenia Harvard Medical School.

Zapamiętaj swoje priorytety

W tym momencie, kiedy jesteś na dole i zapomnisz, pamiętaj, co jest dla ciebie najważniejsze.

Ponieważ już wykonałeś pracę nad swoimi wartościami i priorytetami, szybko sporządzisz listę swoich aktualnych priorytetów.

Jakie przedmioty na liście do zrobienia obsługują twoje wartości? Po utworzeniu tej zaktualizowanej listy pozostaw wszystko pozostałe na następny dzień, ponieważ nie jest to naprawdę ważne (i teraz to wiesz). W tej chwili masz ograniczoną energię osobową, ale ponieważ ta lista przytłacza się, ponieważ twój plan wspiera twoje VP.

Znajdź trochę miłości

Jeśli dzieci są w pobliżu, uściskaj je, aby uzyskać niesamowity zastrzyk energii. Jeśli dzieci nie ma w pobliżu, spójrz na zdjęcie lub film z twoich dzieciaków. Uśmiechanie się jest czymś, co zarówno ciało, jak i umysł będą uwielbiać otrzymywać. Zdobycie jakiejś miłości sprawia, że ​​stajesz się świadomy tego, co naprawdę się liczy, i to jest miłość.

Teraz chcę usłyszeć od ciebie!

Czy czujesz się teraz źle? Jaką radę z tego posta zastosujesz, abyś mógł ożywić swoją osobistą energię? Opowiedz mi o tym wszystkim na mojej stronie na Facebooku, naprawdę chcę wiedzieć!