Pisanie podziękowań dla klientów

Odwieczne powiedzenie "dobre maniery nigdy nie wychodzi z mody" to więcej niż powiedzenie, to uniwersalna prawda. Powiedzenie "dziękuję" jest niezwykle ważne w sprzedaży, ponieważ pierwszą rzeczą, którą musisz sprzedać, jest sam. Nie możesz sprzedać swojego produktu lub usługi, dopóki nie udowodnisz, że jesteś osobą, z którą chce prowadzić interes.

Wysyłanie notatek z podziękowaniami może mieć ogromny wpływ na to, jak inni myślą o Tobie, ponieważ pokazuje, że nie tylko doceniasz to, co ta osoba zrobiła, ale także poświęciłeś czas, aby im to powiedzieć.

Uwaga z podziękowaniami nie musi być dopracowana ani napisana na drogim papierze typograficznym. Zwykle dwa lub trzy zdania są wystarczająco dobre i mogą być przesyłane drogą elektroniczną lub, w zamyśleniu, przesyłane pocztą, co dziś sprawi, że się wyróżnią. Ponieważ mówienie "dziękuję" powinno być dla ciebie standardową praktyką, zaoszczędzisz czas, jeśli skonfigurujesz kilka podstawowych szablonów, aby poradzić sobie w różnych sytuacjach i zapewnić im wygodę.

Przykładowe szablony

Po ustawieniu spotkania przez telefon

"Dziękuję za poświęcenie czasu na rozmowę ze mną przez telefon wczoraj, zwłaszcza, że ​​wiem, jak bardzo jesteś zajęty. Z niecierpliwością czekam na nasze spotkanie w przyszły wtorek o 10 rano i obiecuję, że zajmie to nie więcej niż 15 minut twojego czasu. "

Po spotkaniu, kiedy prospekt się nie kupił

"Dziękuję za umożliwienie mi poinformowania Cię o produkcie / usłudze mojej firmy. Kiedy potrzebujesz nowego [wstaw tutaj produkt / usługę], mam nadzieję, że będziesz mnie pamiętał i zapewnisz mi możliwość świadczenia doskonałej usługi. "

Po spotkaniu, kiedy prospekt kupił

"Dziękuję za umożliwienie mi zaoferowania wyjątkowych produktów / usług mojej firmy. Jestem pewien, że skorzystasz z naszych nowych relacji. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące swojej [wstaw produkt / usługę], natychmiast skontaktuj się ze mną. "

Po kimś przekazuje ci polecenie

"Dziękuję za skierowanie do mnie wczoraj wczytanej mi nazwy polecającej. Doceniam, że myślisz o mnie i mogę cię zapewnić, że zapewnię mu najwyższą jakość usług. "

Po Prospekcie daje ci finał "Nie"

"Dziękuję za poświęcenie czasu na rozważenie produktu / usługi mojej firmy. Żałuję, że nie byliśmy w stanie sprostać waszym obecnym potrzebom. Zadzwoń do mnie, jeśli Twoja sytuacja zmieni się w dowolnym momencie w przyszłości lub jeśli masz jakiekolwiek pytania. Będę w kontakcie z wszelkimi aktualizacjami, ponieważ mam nadzieję, że będziemy mogli razem robić interesy w pewnym momencie w przyszłości. "

Po tym, jak istniejący klient kupuje ponownie

"Dziękuję, że dałeś mi szansę, by znów ci służyć. Ufam, że nadal dbamy o nasze standardy w zakresie wyjątkowej obsługi. Jednakże, jeśli masz jakiekolwiek trudności z [wstawić produkt / usługę tutaj], natychmiast skontaktuj się ze mną, abym mógł ci pomóc. "

W rocznicę klienta

"Piszę, aby jeszcze raz podziękować za bycie jednym z naszych cenionych klientów. Często aktualizujemy naszą ofertę produktów, dlatego zachęcamy do poinformowania mnie, jeśli masz jakieś pytania dotyczące swojej [wstaw tutaj produkt / usługę].

Jeśli chcesz wiedzieć o naszych najnowszych aktualizacjach, zadzwoń do mnie. "