Co nosić do rozmowy kwalifikacyjnej dla mężczyzn College

Twój budzik dzwoni i widzisz godzinę: 7:51 Przez dziewięć minut, aby dostać się do pierwszej klasy, najprawdopodobniej wstajesz z łóżka i wyciągasz pierwszą rzecz, którą widzisz. A może nawet nosisz piżamę.

Jeśli brzmi to znajomo, upewnij się, że ustawiłeś budzik wcześnie w dniu rozmowy kwalifikacyjnej lub stażu. Chociaż większość wywiady z pracy na uczelni nie wymagają pełnego, formalnego stroju biznesowego - co oznacza, że ​​nie trzeba nosić garnitur, krawat i fantazyjne buty sukienka - trzeba wyglądać, jakbyś wkładał trochę wysiłku w swój wygląd.

Może to oznacza robienie prania; może nawet oznacza to znalezienie żelaza w swoim dormitorium. Tak czy inaczej, zrób dodatkowy wysiłek, a to się opłaci. Wszyscy wiedzą, że pierwsze wrażenia są kluczowe, a jeśli chodzi o rozmowę o pracę w college'u, to jeszcze bardziej.

Musisz rozwiać stereotypowy wizerunek studenta college'u i zaprezentować się jako profesjonalista, dojrzały i na tyle poważny, by podjąć pracę, nawet jeśli jest to praca na pół etatu lub na uczelni.

Oto przewodnik na temat tego, w co się ubrać na koledżu lub na stażu dla mężczyzn.

 • 01 Opcje codziennych rozmów w kampusie

  Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą pracy na kampusie uczelni lub ubiegasz się o pracę nieprofesjonalną - np. W kawiarni, restauracji lub sklepie - możesz mieć bardziej swobodny wygląd.

  W tym przypadku zadziała koszula zapinana na guziki z ładną parą spodni. Pamiętaj jednak, że jeśli chodzi o przypadkowy wygląd, prezentacja jest kluczowa. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że twoje ubranie jest nie pomarszczone, bez plam i świeżo wyprane.

  Porada na temat Wywiadu: Zbadaj firmę , organizację, stowarzyszenie studenckie lub biuro kampusowe, aby wiedzieć, czego się spodziewać, zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 02 Nie noś Denim-on-Denim

  Wielu studentów zastanawia się nad noszeniem dżinsu na rozmowę kwalifikacyjną. Ogólna zasada mówi, że należy unikać denim-denimu. Co to znaczy? Jeśli zamierzasz nosić dżinsową koszulę, jak w powyższym przykładzie, sparuj ją ze spodniami khaki lub kolorowym luzem.

  Jeśli masz zamiar nosić dżinsy na dole, wybierz ciemne, niedopasowane dżinsy i wybierz krawiecki, aby zrównoważyć wygląd.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: Sprawdź, czy możesz przekonać współlokatora, aby pomógł ci w ćwiczeniu na rozmowę kwalifikacyjną, przechodząc przez przykładowe pytania i odpowiedzi na pytania .

 • 03 Wybierz obuwie ostrożnie

  Jeśli nie masz pary butów, nie martw się. W przypadku zajęć nieprofesjonalnych lub w niepełnym wymiarze godzin możesz nosić parę "modnych" trampek, aby "ubrać" bardziej formalny wygląd.

  Chociaż możesz sprawić, by strój pracował z parą trampek ulicznych, jest mało prawdopodobne, abyś mógł je ściągnąć za pomocą sportowych butów lub butów, które możesz nosić na siłowni. Jeśli masz wątpliwości co do swoich sneakersów, zamiast tego trzymaj parę mokasynów.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: pod koniec wywiadu większość ankieterów zapyta Cię o coś w rodzaju: "Czy masz jakieś pytania do mnie?" Nie chcesz wydawać się bezinteresowny ani znudzony, nie mając nic do powiedzenia, więc upewnij się, że masz kilka pytań, by zademonstrować swój entuzjazm.

 • 04 Check Out Casual Attire Options

  Jeśli potrzebujesz zrelaksowanego wyglądu biznesowego, który działa niemal w każdym sezonie, to jest to. Jeśli masz tylko strój do rozmowy kwalifikacyjnej, to dwa guziki na guziki, dwa swetry i jedna miła para ciemnych jeansów, będziesz mógł wymyślić różne stroje do różnych wywiadów.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: nie chodzi tylko o to, co masz na sobie, ani o to, co mówisz, ma znaczenie w wywiadzie; możesz użyć komunikacji niewerbalnej, aby zaimponować rozmówcy.

 • 05 Użyj warstw, aby odróżnić stroje z wywiadu

  Ubieranie się na rozmowę kwalifikacyjną nie musi być trudne, szczególnie jeśli złożysz kilka podstawowych artykułów, które już masz w swojej szafie. Kluczem jest stworzenie zrównoważonego wyglądu.

  Chociaż sama koszulka jest zbyt swobodna, możesz ją wykonać, układając ją pod stylową kurtkę, taką jak ta powyżej, sweterek lub odprężoną marynarkę.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: Wykonaj swoją pracę domową przed rozmową kwalifikacyjną i przejrzyj listę najczęściej popełnianych błędów w rozmowach kwalifikacyjnych , aby poprawić technikę rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 06 Rozważ nowoczesne podejście

  Jeśli jesteś zmęczony wyglądem przypominającym guziki i khaki, co może oznaczać, że twój tata nosić raz po raz, zastosuj bardziej nowoczesne podejście, jak pokazano na powyższym wyglądzie. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących stylu, przeczytaj najnowsze informacje o modzie męskiej.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: przejrzyj przewodnik po strojach business casual, aby uzyskać dalsze inspiracje.
 • 07 Pokaż swój osobisty styl

  Jeśli masz ulubiony blezer, szalik lub parę butów, z odrobiną taktu możesz włączyć go do swojego wywiadu i wyrazić swój osobisty styl. To świetny sposób na uzupełnienie swojej indywidualności, którą możesz także zrobić, pokazując swoją osobowość podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Jest to szczególnie ważne, jeśli przeprowadzasz wywiady poza kampusem, aby uzyskać pracę o unikalnej kulturze firmy - w takim przypadku powinieneś rozważyć wygląd "casualowy" .

  Najważniejsze wskazówki dotyczące wywiadu: niekonwencjonalne firmy czasami stosują niekonwencjonalne techniki wywiadów, takie jak wywiad grupowy , więc czytaj przed wielkim dniem.

 • 08 Kiedy założyć koszulkę polo

  Koszulka polo to dobry wybór dla łagodniejszych temperatur, a także dla miejsc pracy, w których miejsce pracy jest swobodne. Jednakże, ponieważ jest to bardziej zrelaksowany wygląd, dobrze jest nosić koszulkę polo z khaki zamiast dżinsów.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: Jesteś spragniony dodatkowych porad dotyczących wywiadów? Sprawdź opinie naszych czytelników na temat tego, jak mają wywiady i jak możesz .

 • 09 Ubierz ją w formalny look

  Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie stanowiska, które Twoim zdaniem może wymagać bardziej formalnego wyglądu, dodaj blezer lub krawat - prawdopodobnie nie będziesz musiał nosić obu tych rzeczy, a możesz uzyskać zabawne spojrzenia, jeśli rzucisz się w pełni garnitur i aktówkę, chyba że przeprowadzasz wywiady na stanowisko służbowe, gdzie wymagany jest strój biznesowy .

  To powiedziawszy, zwykle lepiej jest przesadzić, niż podskakiwać, ale słuchaj swoich wnętrzności. Nadal nie masz pewności, co założyć? Podczas planowania rozmowy kwalifikacyjnej można zapytać o kod ubioru, który powinien dać ci poczucie, w co się ubrać.

  Porada na temat najlepszych wywiadów: Nadal nie wiesz, jak ubierać się o sukces? Sprawdź różnice między biznesem a biznesem na co dzień , a jeśli musisz nosić formalny strój, upewnij się, że masz czas na wysuszenie lub prasowanie ubrań w razie potrzeby.

 • 10 Klasyczny wygląd

  Masz dość porad stylowych? Nie przejmuj się, istnieje prosty "wygląd", który sprawdza się w prawie każdej nieprofesjonalnej sytuacji na uczelni, i to jest to: pozbawiony zmarszczek wzorzysty guzik, wygodne, ale dobrze utrzymane spodnie i inne para zwykłych mokasynów.

  A teraz idź na ten wywiad!

  Wskazówka dotycząca najlepszych wywiadów: Pierwsze dobre wrażenie zrobiłaś dobrze, dobrze się ubierając, a wysłanie podziękowania po rozmowie jest świetnym sposobem na zrobienie dobrego, ostatniego wrażenia.

  College Student Job Search Artykuły i porady