Dlaczego jesteś najlepszą osobą do pracy?

Osoba przeprowadzająca wywiad może zadać ci pytanie: "Dlaczego jesteś najlepszą osobą do wykonania tej pracy?" Jest to podobne do innych typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na przykład " Dlaczego mamy cię zatrudnić ?" Wywiad chce wiedzieć, dlaczego byłbyś lepszy możliwość wynajęcia niż inni kandydaci. Chcą również upewnić się, że wiesz, czego szukają w kandydacie do pracy.

Odpowiadając na tego rodzaju pytanie, chcesz "sprzedać" się pracodawcy i przekonać go, że jesteś wyjątkowym i silnym kandydatem.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać porady dotyczące przygotowania i odpowiedzi na pytanie dotyczące wywiadu, a także przykładowe odpowiedzi.

Opcje odpowiadania

Istnieje wiele sposobów na udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Pierwszym sposobem jest wyjaśnienie, w jaki sposób twoja osobowość lub cechy osobowe czynią cię idealnym kandydatem. Na przykład możesz wyjaśnić, że jesteś szczególnie zmotywowany lub że jesteś znany z tego, że wykraczasz poza swoje możliwości dla swoich pracodawców.

Drugim sposobem na odpowiedź jest podkreślenie twoich unikalnych umiejętności. Jeśli posiadasz umiejętności, które sprawiają, że jesteś silnym kandydatem (szczególnie jeśli nie wiele osób posiada te umiejętności), wspomnij o nich.

Niezależnie od tego, jak odbierzesz, pamiętaj o tym, co wyróżnia Cię spośród innych. Chcesz pokazać pracodawcy, jak wyróżniasz się spośród innych kandydatów.

Wskazówki, jak odpowiedzieć

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Spójrz na te możliwe odpowiedzi i dostosuj je do swoich potrzeb, tła i doświadczenia:

Więcej porad dotyczących odpowiadanie na pytania związane z pytaniami o pracę

Twój ankieter może zadać ci kilka pytań na Twój temat, takich jak: "Powiedz mi coś o Tobie, czego nie ma w Twoim CV" lub "Jaka jest twoja największa siła?" Jeśli to Cię denerwuje, przejrzyj ten przewodnik, jak odpowiedzieć na pytania siebie .

Niektóre pytania nie mają prawidłowej lub błędnej odpowiedzi, np. Z prośbą o opisanie wyzwania, które udało Ci się przekazać, lub innego pytania otwartego. Oto jak radzić sobie z pytaniami dotyczącymi wywiadu bez prawidłowej lub złej odpowiedzi .

Bez względu na pytania, na które chcesz odpowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, będziesz czuł się bardziej komfortowo, jeśli będziesz ćwiczyć. Przestudiuj te pytania i odpowiedzi, aby przygotować się do następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

I na koniec, Twój ankieter oczekuje, że będziesz mieć pytania dotyczące pracy lub firmy. Jeśli nie jesteś dobry w wymyślaniu pytań, przejrzyj te pytania do przesłuchania kandydatów, aby poprosić o rozmowę kwalifikacyjną .