Oferty pracy dostępne bez dyplomu ukończenia studiów

Podczas gdy wiele zawodów zawodowych wymaga bardzo specyficznego czteroletniego stopnia, wiele stanowisk sprzedaży nie wymaga żadnego stopnia. Powiedział, że istnieje kilka branż sprzedaży, w tym przemysłu farmaceutycznego, które prawie zawsze wymagają co najmniej 4-letni stopień. Bardzo powszechne pytanie, że poszukujący pracy, poszukujący pracy w branży handlowej pytają, czy potrzebują dyplomu na karierę w sprzedaży.

Korzyści z zarabiania

Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie pozycje sprzedaży wymagają, aby kandydat do pracy miał czteroletnie wykształcenie wyższe. Jednak posiadanie stopnia z CV może oddzielić Cię od innych kandydatów do pracy przy ubieganiu się o stanowisko, które nie wymaga dyplomu.

Posiadanie dyplomu mówi menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​poważnie myślisz o nauce i prawdopodobnie będziesz lepiej uczyć się umiejętności krytycznych, które są wymagane na stanowisku. Chociaż postrzeganie może nie być prawdziwe, posiadanie dyplomu jest często oznaką wyższej inteligencji.

Typowe zadania sprzedażowe, które nie wymagają uzyskania dyplomu

Chociaż wymagania dotyczące lokalizacji są różne w każdej branży, niektóre pozycje sprzedaży zazwyczaj nie wymagają ukończenia studiów wyższych. Pozycje sprzedaży detalicznej na przykład często nie wymagają wykształcenia wyższego. Pozycje sprzedaży detalicznej są często pozycjami początkowymi, a ludzie, którzy dopiero wchodzą do sprzedaży, szlifują zęby, ucząc się sztuki sprzedaży.

Sprzedaż B2B

Kilka pozycji sprzedaży B2B na rynku również nie wymaga wykształcenia wyższego. Przykłady pozycji sprzedaży B2B, które nie są wymagane, to materiały biurowe, niektóre pozycje sprzedaży ubezpieczeń i kilka wewnętrznych pozycji sprzedaży.

Kolejna branża, która często nie wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych, ale wymaga branżowych certyfikatów, to branża sprzedaży IT.

Kilku specjalistów od sprzedaży w branży IT uzyskało certyfikaty IT zorientowane na sprzedaż w stopniu wyższym niż poziom i nigdy nie żałowali swojej decyzji.

Inna ścieżka

Jeśli poszukujesz stanowisk sprzedażowych i nie masz uprawnień do dodania do swojego CV, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie wyższej pozycji niż to, na co możesz się spodziewać. Jedną z dróg jest zdobycie profesjonalnej certyfikacji sprzedaży. Na przykład, National Association of Sales Professionals oferuje certyfikację niezwiązaną z branżą, która wygląda świetnie na życiorysie i pokazuje menedżera ds. Zatrudnienia, który poważnie myśli o sprzedaży i jest dedykowany branży.

Inną opcją dla posiadaczy nie posiadających dyplomu jest uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach lub programach. Im bardziej konkretne wydarzenie lub szkolenie, tym większy wpływ będzie miał menedżer ds. Zatrudnienia. Skonsultuj się z lokalną Izbą Handlową, aby dowiedzieć się o wszelkich lokalnych szkoleniach sprzedażowych, na które możesz wziąć udział, i oczywiście wyszukiwanie w Internecie zapewni wiele opcji do rozważenia.

Wreszcie, wielu menedżerów ds. Rekrutacji uważa, że ​​udane doświadczenie jest ważniejsze niż wykształcenie. Jeśli nie masz wykształcenia i chcesz zarabiać, upewnij się, że osiągasz najlepsze wyniki w swojej obecnej sytuacji.

A jeśli obecnie nie masz pozycji sprzedażowej, to czytaj książki sprzedaży, uczestnicz w seminariach sprzedaży, zatrudnij trenera sprzedaży i dowiedz się wszystkiego o branży, w której chcesz sprzedawać. Pasja jest często lepszym wskaźnikiem sukcesu niż jest edukacja.