Certyfikat Sport Pilot

Ahunt / Wikimedia Commons / Creative Commons

Latające samoloty to świetna zabawa. Niestety, wiele osób nigdy nie startuje, ponieważ wierzy, że latanie nie jest dla nich możliwe. Wysokie koszty i duże inwestycje mają tendencję do kierowania ludzi. Ale nie musi tak być! W rzeczywistości, jeśli chcesz latać samolotami, ale nie masz czasu ani pieniędzy, certyfikat pilota sportowego jest idealnym rozwiązaniem.

Oznaczenie Sport Pilot

Certyfikat pilota sportowego został opracowany przez FAA w 2007 r., Aby umożliwić latanie bardziej przystępne i dostępne dla wszystkich.

Wielu pilotów-studentów nie jest w stanie ukończyć certyfikatu pilota prywatnego ze względu na ograniczenia czasowe lub finansowe. Certyfikat pilota sportowego jest przeznaczony dla osób, które chcą latać wyłącznie rekreacyjnie. Pozwala to na uzyskanie certyfikatu z krótszym czasem nauki, a co za tym idzie, istnieje więcej ograniczeń dla pilotów sportowych.

Certyfikat pilota sportowego

Aby uzyskać certyfikat pilota sportowego, musisz:

Jak uzyskać certyfikat pilota sportowego

 1. Zdobądź certyfikat pilota studenckiego i egzamin lekarski (w razie potrzeby - patrz poniżej).
 2. Uzyskaj wymagane 20 godzin czasu lotu. Piętnaście z tych godzin musi być z instruktorem, a pięć musi być godzinami lotu w pojedynkę. (Niektóre osoby potrzebują więcej godzin lotu, aby stać się biegły w pewnych aspektach latania, więc należy pamiętać, że 20 godzin to minimum określone przez FAA - niekoniecznie dokładna liczba godzin, które zajęłoby ci zdobycie twojego certyfikatu.)
 1. Odbieraj szkolenia naziemne na następujące tematy:
  • Przepisy i operacje lotnicze
  • Wymogi dotyczące zgłaszania wypadków
  • Informacje o użytkowaniu lotniczym i okólniki doradcze AIM (Aeronautical Information Manual)
  • Mapy lotnicze
  • Identyfikacja pogody i raporty pogodowe
  • Unikanie kolizji i ścinanie wiatru
  • Wysokość gęstości
  • Waga i równowaga samolotu
  • Aerodynamika i systemy
  • Świadomość przeciągnięcia i obrotu
  • Aeronautyczne podejmowanie decyzji i zarządzanie zasobami
  • Inspekcja wstępna
 2. Weź egzamin pisemny na pilota sportowego FAA.
 3. Kiedy będziesz biegły, podejmij praktyczny test FAA.

Jakie są egzaminy

Egzamin pisemny składa się z 40 pytań. Masz 2 godziny, aby go zabrać i potrzebujesz 70% lub więcej do przejścia. Możesz zdawać test wiedzy w dowolnym momencie podczas treningu, o ile instruktor cię poprze. Możesz również ukończyć kurs przygotowujący do domu - niektóre z nich wyślemy Ci rekomendację po wykonaniu pewnej ilości skomputeryzowanych testów praktycznych z wysokimi wynikami. Egzamin pisemny jest ważny przez dwa lata, a FAA oferuje przewodnik do nauki.

Egzamin praktyczny to test, który podejmiesz, aby zdobyć certyfikat końcowy. Egzamin składa się z egzaminu ustnego, po którym następuje egzamin, w którym ty i egzaminator FAA odbędzie lot, a wykonasz pewne manewry, ocenione według standardów FAA dla pilotów sportowych.

Po powrocie na ziemię egzaminator wypełni papierkową robotę!

Co możesz zrobić z certyfikatem pilota sportowego

Zasadniczo możesz latać dookoła dla zabawy na małych, nieotwartych lotniskach. Nie możesz latać nocą, przewozić więcej niż jednego pasażera, latać w celach służbowych lub wynajmować. Piloci sportowi nie mogą latać w przestrzeni powietrznej klasy A, B, C ani D bez dodatkowych treningów i instruktorów, ani nie mogą latać poza USA Piloci sportowi są ograniczeni do wysokości poniżej 10 000 stóp. Będziesz mógł latać lekkimi samolotami sportowymi w kategoriach i klasach, do których jesteś uprawniony w przestrzeni powietrznej, która nie wymaga komunikacji w ruchu lotniczym.

Jak się dowiedzieć, czy potrzebujesz lotniczego egzaminu medycznego

Jedną z korzyści płynących z certyfikatu pilota sportowego jest to, że prawdopodobnie nie musisz ubiegać się o świadectwo lotniczo-lekarskie, aby uzyskać certyfikat pilota sportowego.

Możesz ubiegać się o certyfikat pilota sportowego, korzystając z prawa jazdy i świadectwa pilotów studenckich, chyba że w przeszłości odmówiono ci lotniczej certyfikacji medycznej lub została ona zawieszona lub odwołana. Ponadto, jeśli masz znany stan zdrowia, który zagraża bezpieczeństwu lotu w jakikolwiek sposób, przed uzyskaniem certyfikatu pilota sportowego musisz zobaczyć się z lekarzem lotniczym, aby uzyskać zaświadczenie lekarskie.