Trening sprzedaży

Każda branża ma programy szkoleniowe . Jeśli chodzi o sprzedaż , wydaje się, że istnieje nieograniczony wybór programów szkoleniowych sprzedaży do wyboru. Od tych, którzy głoszą, że sprzedaż nie zmieniła się od 100 lat do tych, którzy uczą, że odnieść sukces w sprzedaży, potrzebny jest zupełnie nowy zestaw wskazówek, sztuczek i umiejętności .

Chociaż nie ma jednego programu szkoleniowego sprzedaży, który jest najlepszy dla każdej firmy lub specjalisty ds. Sprzedaży, istnieje kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze programu szkoleniowego sprzedaży.

 • 01 W szkoleniu z pracy

  W przypadku zespołów sprzedażowych lub organizacji , które od dawna mają ciągły sukces , szkolenie w miejscu pracy jest zazwyczaj skutecznym i niedrogim programem szkoleniowym w zakresie sprzedaży. Jednak szkolenie w miejscu pracy będzie działać tylko wtedy, gdy odpowiednio przeszkoleni zostaną właściwi ludzie. Wybrani profesjonaliści ds. Sprzedaży niekoniecznie tworzą dobrych trenerów sprzedaży. Nie powinieneś całkowicie polegać na swoich menedżerach sprzedaży. Istnieje ogromna różnica między menedżerami sprzedaży i trenerami sprzedaży, a różnice mogą wpłynąć na program szkolenia.

  Wiele firm zatrudnia instruktorów sprzedaży, którzy odpowiadają za szkolenia ostatnio zatrudnionych specjalistów ds. Sprzedaży. Firmy myślące przyszłościowo nie tylko upewniają się, że ich nowi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, ale że szkolenie sprzedażowe trwa przez całą karierę handlowca.

  Czy szkolenie w miejscu pracy jest dla ciebie odpowiednie? Wykonaj inwentaryzację swojego zespołu i określ, kto ma zainteresowania i podstawowe umiejętności, aby być trenerem. Jeśli nie możesz wyróżnić 1 lub więcej, pomyśl o tym, aby szkolenie sprzedażowe było funkcją pracy każdego z Twoich pracowników. Większa ekspozycja na różne style, pomysły, procesy myślowe i doświadczenie to wspaniały sposób na obsługę szkoleń sprzedażowych.

 • 02 Zorganizowane szkolenie sprzedażowe

  Następnym razem , gdy zabijesz kilka godzin, wyszukaj hasło "szkolenie sprzedażowe". Otrzymasz wiele wyników, z których każdy będzie uważał się za "najlepsze szkolenie sprzedażowe dla ciebie i twojej organizacji". Chociaż nie tylko niemożliwe jest, aby więcej niż jedno szkolenie było "najlepsze", nikt nie powinien nawet twierdzić, że jest numerem 1.

  To, co sprawia, że ​​jedno szkolenie sprzedażowe jest dobre dla jednej osoby lub firmy, nie oznacza, że ​​jest dobre dla wszystkich lub każdej firmy. Spin Sales Training jest jednym z najpopularniejszych programów szkoleniowych sprzedaży od wielu lat, ale nie działa dobrze w kilku branżach sprzedaży, takich jak usługi finansowe .

  Podczas filtrowania setek dostępnych opcji musisz pamiętać o swoich pracownikach i klientach. Poproś o tyle informacji o programach szkoleniowych sprzedaży, które Cię najbardziej interesują, i zachowaj należytą staranność przed wyborem jednej nad drugą. Ważne jest również wybranie programu szkoleniowego, który jest łatwy do wdrożenia, łatwy do nauczenia i zapewni zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe korzyści.

  Wielu profesjonalistów ds. Sprzedaży cieszy się wzrostem wyników w ciągu pierwszych 60 dni po przejściu przez program szkoleń sprzedażowych, ale wkrótce potem ich sprzedaż ponownie osiąga średnią. Takie wyniki rzadko dają wystarczający wzrost dochodów, aby zapłacić za samo szkolenie.

  Pomyśl o sobie: "Jakie są moje realistyczne oczekiwania wobec tego programu szkoleniowego i czy ta nowa metoda sprzedaży wytrzyma próbę czasu?"

 • 03 Książki, płyty CD i wideo

  Są kluby z książkami w praktycznie każdym mieście i miasteczku w całej Ameryce. Jedną rzeczą, która ich łączy, jest to, że członkowie czytają tę samą książkę, a następnie dzielą się swoimi przemyśleniami na temat rozdziału lub części książki. Zastosowanie tego podejścia do szkoleń sprzedażowych może być skutecznym i niedrogim rozwiązaniem dla szkoleń długoterminowych.

  Na rynku są tysiące książek sprzedaży i prawie wszystkie z nich mają przynajmniej jedną dobrą strategię na swoich stronach. Im więcej książek czyta się, tym więcej ekspozycji na potencjalnie zmieniające życie lub poprawiające jakość życia pomysły i koncepcje. Dotyczy to również zespołu sprzedaży.

  Chociaż nie wszyscy lubią czytać, większość z nich, jeśli ich firma tego oczekuje. Jeszcze więcej osób przeczyta, jeśli wie, że będą musiały dostarczyć prezentację na temat konkretnego rozdziału książki.

  Organizowanie cotygodniowych spotkań szkoleniowych dotyczących sprzedaży może pomóc w zapewnieniu ciągłego strumienia szkoleń sprzedażowych dla Ciebie i Twoich specjalistów ds. Sprzedaży. Niektóre z tych spotkań będą straszne, a niektóre będą cudowne. Im lepsza książka (CD, wideo itp.), Tym lepsze będzie spotkanie.

  Wybór zespołu, który chcieliby przeczytać i przedyskutować, jest świetnym sposobem na zwiększenie uczestnictwa i utrzymanie zaangażowania w ciągły trening, który jest świeży i dobrze przyjęty.