Jak zostać stylistą włosów

Planujesz karierę jako kosmetyczka

Wiele kobiet ma większe zaufanie do fryzjerów niż do kogokolwiek innego. Dla niektórych publiczne wyjście z niegodnym postępowaniem jest podobne do pokazywania się bez spodni. Kobiety nie tylko polegają na fryzjerach, aby dobrze wyglądały w swoich warkoczach, ale także przekazują najbardziej intymne szczegóły swojego życia tym profesjonalistom, którzy posługują się nożycami.

Dla osób, które są zainteresowane tym zawodem i mają dobre wyczucie stylu, doskonałą manualną zręczność i świetne umiejętności interpersonalne, może to być świetny wybór kariery. Ale najpierw musisz nauczyć się umiejętności technicznych niezbędnych do wykonania tej pracy, która obejmuje cięcie, farbowanie, rozjaśnianie i stylizację włosów. Rzućmy okiem na to, co musisz zrobić, aby zostać stylistą włosów.

 • 01 Idąc do Beauty School

  Jeśli chcesz pracować jako stylista fryzur w Stanach Zjednoczonych, będziesz musiał wziąć udział w programie kosmetologicznym zatwierdzonym przez państwo, w którym chcesz pracować. Wiele państw również zastrzega, że ​​każdy, kto pracuje w tej dziedzinie, ma dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności .

  Niektóre licea oferują swoim studentom programy z zakresu kosmetologii. Jeśli twój nie, lub jeśli masz już dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności, możesz wziąć udział w programie w szkole zawodowej. Programy te trwają zwykle co najmniej dziewięć miesięcy, ale niektóre mogą trwać prawie dwa lata. Wielu przyznaje dyplom ukończenia studiów. Niektóre programy oferują oprócz języków angielski klasy.

  Aby znaleźć program, możesz wyszukać na stronie internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Szkół Kosmetycznych (AACS). Poszukaj takiego, który oferuje specjalność we włosach. Według tej organizacji non-profit, która reprezentuje kosmetologię, skórę, paznokcie, fryzjerstwo i szkoły masażu, czesne kosztuje od 6 500 USD do 10 000 USD, w zależności od tego, czy program znajduje się w obszarze wiejskim czy metropolitalnym. Czesne na obszarach wiejskich jest niższe niż w miastach metropolitalnych. Będziesz także musiał zapłacić za swoje narzędzia.

  Przed zapisaniem się do programu ważne jest, aby dowiedzieć się, czy jest zatwierdzony przez państwo, w którym chcesz pracować. Jeśli będziesz uczestniczyć w programie, który nie jest zatwierdzony przez państwo, nie będziesz mógł uzyskać licencji, a następnie nie będzie mógł pracować jako fryzjer. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poświadczeń programu, skontaktuj się z radą ds. Licencji w Twoim stanie. Znajdź ich listę na stronie internetowej AACS.

  Podczas gdy poszczególne zajęcia mogą się różnić w zależności od wybranego programu, niektóre zajęcia są zazwyczaj częścią każdego szkolnego programu nauczania. Oto kilka kursów, które powinieneś wziąć:

  • Odkażanie i sterylizacja
  • Cięcie i kształtowanie włosów
  • Analiza włosów
  • Zaburzenia i choroby włosów i skóry głowy
  • Teksturowanie
  • Przedłużanie włosów
  • Metody kolorów
  • Stałe machanie
  • Odprężający
  • Zarządzanie salonem

  Rozwój zawodowy stylistki włosów nie kończy się na początkowym szkoleniu, które otrzymuje. Aby nadążyć za bieżącymi trendami, będziesz musiał kontynuować naukę w swojej karierze.

 • 02 Co musisz zrobić po ukończeniu szkoły?

  Nawet po ukończeniu programu kosmetycznego Twoja podróż do stania się pełnoprawnym fryzjerem nie jest zakończona. Aby obciąć włosy klientów, potrzebujesz licencji wydanej przez państwo. Wymagania są różne, ale większość stanów wymaga, aby licencjonowani styliści włosów mieli co najmniej 16 lat i ukończyli program kosmetologiczny zatwierdzony przez to państwo lub taki, z którym ma wzajemność. Wzajemność oznacza akceptację przez jeden kraj programu szkoleniowego zatwierdzonego przez inne państwo.

  Oprócz ukończenia szkoły kosmetycznej będziesz musiał zdawać egzamin pisemny. Niektóre stany wymagają również zdania egzaminu praktycznego, podczas którego będziesz musiał zademonstrować swoje umiejętności stylizacyjne.

 • 03 Jak uzyskać pierwszą pracę jako profesjonalna fryzjerka

  Z posiadanym prawem jazdy, nadszedł czas, aby wykorzystać umiejętności, których nauczyłeś się w szkole. Będziesz musiał znaleźć pracę. Możesz już go mieć, jeśli, jak wielu uczniów szkółek kosmetycznych, pracujesz w salonie podczas zajęć. Wielu studentów kosmetologii pracuje jako malarz, ponieważ praca ta nie wymaga profesjonalnego przeszkolenia. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po ukończeniu studiów możesz mieć pracę jako profesjonalna fryzjerka. Jeśli nie, nadszedł czas na poszukiwanie nowych możliwości.

  Wielu absolwentów szkół kosmetycznych zostaje właścicielami firm. Jako samozatrudnieni styliści fryzur mogą wynająć przestrzeń w dużych salonach lub otworzyć własne sklepy. Bycie przedsiębiorcą nie jest dla wszystkich, więc upewnij się, że założenie firmy jest właśnie dla Ciebie. Powinieneś także rozważyć wzięcie udziału w zajęciach biznesowych, jeśli zdecydujesz się na tę trasę.

  Inni nowi styliści fryzur poszukują pracy w salonach. Zanim zaczniesz szukać pracy, dowiedz się, jakie cechy mają właściciele salonów, poza umiejętnością krojenia i stylizowania włosów. Będą one różnić się w zależności od pracodawcy, ale tutaj są pewne specyfikacje znalezione w ogłoszeniach o pracę z różnych źródeł:

  • "Musi być przyjazny i zmotywowany".
  • "Zdolność do samodzielnej pracy i jako część zespołu."
  • "Doświadczony kolorami".
  • "Doświadczony w najnowszych technikach salonowych."
  • "Umiejętność budowania i utrzymywania silnych relacji z klientami."
  • "Doskonałe umiejętności w zakresie czystości i higieny".