Practice Insights: Bankruptcy

laflor

Prawnicy zajmujący się upadłością reprezentują wierzycieli i dłużników w restrukturyzacji finansowej, treningach, sprawach dotyczących bankructwa i innych sprawach związanych z transakcjami obciążonymi finansowo. Prawo upadłościowe jest obecnie jednym z najgorętszych obszarów praktyki w dziedzinie prawa, a kancelarie prawne w całym kraju poszerzają swoje praktyki w zakresie bankructwa i restrukturyzacji.

J. Andrew Rahl, Jr., partner w Reed Smith i współprzewodniczący swojej Grupy Restrukturyzacji Handlowej i Upadłościowych, dzieli się tajnikami praktyki prawa upadłościowego w poniższym wywiadzie.

Rahl został uznany jednym z najlepszych prawników upadłościowych w kraju sześć razy po Turnarounds & Workouts . W 2007 r. The Deal uznał go za jednego z najlepszych prawników specjalizujących się w bankructwach.

Rahl jest również częstym prelegentem i wykładowcą w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz często cytowany w prasie finansowej na temat bankructwa, restrukturyzacji i powiązanych kwestii inwestycyjnych.

1. Czy możesz wypowiedzieć się na temat możliwości zatrudnienia w zakresie prawa upadłościowego?

Możliwości zatrudnienia rosną w tej dziedzinie. Wzrost ten jest odzwierciedleniem kryzysu kredytowego i cyklu gospodarczego prawników specjalizujących się w bankructwie i restrukturyzacji.

Trudno spekulować na temat długofalowego cyklu gospodarczego, ale podejrzewam, że boom bankructwa potrwa co najmniej kilka lat. Wiele firm prawniczych rozszerza swoje praktyki upadłościowe. Niedawno dodaliśmy nowego współpracownika do naszej grupy.

2. Jak dostałeś się do prawa upadłościowego?

Robiłem to od dawna.

Po ukończeniu studiów prawniczych w czasie recesji poszłam do firmy z praktyką bankructwa i restrukturyzacji i uznałam ją za bardzo interesującą. Szukałem okazji do bankructwa, kiedy tylko mogłem, a do 1990 r. Bankrutowałem w pełnym wymiarze godzin.

3. Co najbardziej lubisz w praktyce w zakresie bankructwa?

Upadłość przedsiębiorstw dotyka prawie każdego aspektu prawa gospodarczego.

Oprócz znajomości kodu upadłościowego, musisz stać się specjalistą w zakresie fuzji i przejęć, korporacji i papierów wartościowych , zatrudnienia, nieruchomości i wielu aspektów praktyki regulacyjnej. Praktyka w zakresie bankructwa to dużo zabawy, a każdy przypadek jest inny.

4. Jakie wyzwania są unikalne w praktyce prawa upadłościowego?

Prawo upadłościowe nadaje się do osób, które dobrze radzą sobie w ostatniej chwili pod presją. Ramy bankructwa mogą być o wiele krótsze niż typowe postępowania sądowe. Niektóre procesy sądowe toczą się przez lata, podczas gdy wiele aspektów bankructwa wiąże się z dyskretnymi problemami, które zostaną rozwiązane w krótkim czasie.

5. Jakie zadania wykonuje zazwyczaj adwokat upadłościowy na poziomie podstawowym?

To, co dzieje się w przypadku bankructwa, zależy od charakteru sprawy. Nie jest niczym niezwykłym w bankructwie młodszych prawników, aby wchodzić w interakcje z klientami i projektować dokumenty prawne. Na przykład prawnik pierwszego roku, który niedawno dołączył do naszej firmy, był bardzo zadowolony z tego, że spędził trzy dni pracując nad wnioskiem o zniesienie automatycznego pobytu w związku z zabezpieczeniem interesu klienta, który jest pożyczkodawcą sprzętu. Będzie również uczestniczył w spieraniu wniosku.

6. Jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania zawodu w zakresie bankructwa?

Jedną z ciekawszych rzeczy na temat praktyki bankructwa jest to, że jest to hybryda pomiędzy postępowaniem sądowym a praktyką transakcyjną.

Potrzebne są zarówno umiejętności prawnika, jak i umiejętności prawnika transakcyjnego. Nie zaszkodzi mieć również dobre umiejętności w zakresie kontraktów i umiejętności korporacyjnych.

Niezbędne są umiejętności analityczne, takie, jakich uczysz się w szkole prawniczej. Umiejętność mówienia jest ważna, ponieważ prawnicy zajmujący się upadłością spędzają znaczną część swojego czasu na argumentowaniu przed sądem. Umiejętność pisania jest również konieczna, ponieważ prawnicy upadłości piszą pisma procesowe, dokumenty, wnioski i inne dokumenty.

7. Jak nowy adwokat włamie się na to pole?

Czas to wszystko, co bankructwa. Ma charakter cykliczny, a gospodarka wywiera wpływ na działalność upadłościową. Nadszedł czas, aby szukać okazji do bankructwa.

Nowi prawnicy zainteresowani bankructwem powinni szukać firmy, która ma znaczącą praktykę upadłościową. Firmy są teraz bardziej ruchliwe w związku z bankructwem.