Niezbędne elementy elektronicznego zestawu prasowego (EPK)

Fizyczne zestawy prasowe z wydrukowanymi stronami prawie całkowicie wyszły z mody i zostały zastąpione przez elektroniczny zestaw prasowy. EPK, jak wiadomo, jest tradycyjnym pakietem promocyjnym w formie cyfrowej, który żyje na stronie internetowej zespołu lub zespołu muzycznego. Muzycy mogą tworzyć własne EPK za pomocą darmowych programów i widżetów, a także umieszczać je na stronach hostingowych, takich jak SonicBids i ReverbNation.

Co zawiera elektroniczny zestaw prasowy (EPK)

Elektroniczny zestaw prasowy powinien zawsze zawierać biografię muzyka i szczegółowe informacje na temat wydań, ale może również zawierać zdjęcia prasowe, wideo, daty nadchodzących tras koncertowych, wymagania dotyczące backline i inne informacje marketingowe.

Cała zawartość EPK to media do pobrania, które mają dostarczyć czytelnikowi lub odbiorcy wszelkich informacji niezbędnych do włączenia do programu, recenzji lub artykułu. Oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć włączając w swój EPK.

Korzystanie z pakietów EPK dla prasy

Ogólnie rzecz biorąc, elektroniczne zestawy prasowe uważane są za pożądaną zmianę w świecie promocji muzyki. EPK mogą obsługiwać więcej informacji w przyjaznym dla użytkownika formacie niż fizyczne zestawy prasowe. Są one również łatwiejsze z punktu widzenia budżetu, ponieważ koszty produkcji są utrzymywane na wodzy bez produkcji druku i nie są wymagane żadne opłaty pocztowe.

Ale wszyscy muzycy i menedżerowie zespołów powinni mieć świadomość, że nie każdy, kogo chcesz trafić za pomocą pakietu prasowego, będzie mógł odbierać pakiety EPK. Niektórzy po prostu preferują tradycyjną drukowaną wersję, więc upewnij się, że znasz preferencje osób, z którymi się kontaktujesz.