Dbaj o bezpieczeństwo firmy i pracowników

Jak chronić i chronić ważne informacje firmy

W tej chwili ktoś w twojej firmie może uzyskać dostęp do poufnych informacji firmowych nieuczciwie lub przez przypadek.

W wiadomościach praktycznie co tydzień czytasz o dużych, znanych firmach cierpiących z powodu utraty wrażliwych informacji korporacyjnych z rąk pracowników. Biorąc pod uwagę, że działy zasobów ludzkich często posiadają klucz do cennych informacji korporacyjnych i pracowników, ryzyko naruszenia danych stanowi wyjątkowe wyzwanie dla HR.

Na szczęście, dzięki prostym i skutecznym procedurom zarządzania zagrożeniami wewnętrznymi, HR może pomóc w zapobieganiu wyciekom informacji o pracownikach do ich firmy. Procedury te chronią najbardziej poufne i cenne informacje pracowników przed kontaktem z nieautoryzowanymi stronami.

Czego nie robić, jeśli nastąpi naruszenie danych

Jeśli wystąpi najgorsze, a Twoja firma doświadczy sytuacji, w której poufne dane wyciekły lub zostały utracone, nie padaj ofiarą typowych błędów, takich jak włączanie komputera pracownika w celu sprawdzenia. Włączenie komputera lub dowolnego urządzenia elektronicznego może zniszczyć potencjalne dowody.

Oto dziesięć typowych sposobów, w jakie dochodzenie w zakresie kryminalistyki komputera jest zagrożone. Pracownicy firmy:

Możesz chronić integralność danych firmowych i informacji o pracownikach do celów sądowych, przywracania i ochrony przed utratą danych. Po prostu postępuj zgodnie z regułami udostępnionymi tutaj, aby zachować integralność i nie zagrażać użyteczności twoich urządzeń elektronicznych i ich przechowywanych danych.