Jaka jest polityka wymierzania korpusów piechoty morskiej?

Marines oficjalnie zakazują jakiejkolwiek formy zamglenia

Camerique / ClassicStock / Getty Images

Mimo usilnych starań Korpusu Piechoty Morskiej, by rozprawić się z rytuałami hazherującymi, praktyka niestety trwa. Podczas gdy morderstwo prawdopodobnie występuje w armii, marynarce wojennej, siłach powietrznych i straży przybrzeżnej, praktyki marnowania w marines mają reputację najbardziej brutalnych, a zamglenie jest głębiej zakorzenione w kulturze tej gałęzi amerykańskiej armii niż w inni.

Według Marine Corps Times :

"Korpus piechoty zbadał 377 rzekomych incydentów powodujących mrozy w okresie od stycznia 2012 r. Do czerwca 2015 r., Potwierdzając około jednej trzeciej przypadków".

Hazing Cases w Marines

Być może jednym z najbardziej znanych przypadków hazingu w ostatnich latach był śmierć 20-letniego Rahela Siddiqui w 2016 roku, który spadł z klatki schodowej niedługo po przybyciu na obóz dla rekrutów na Parris Island w Południowej Karolinie.

Dochodzenie wykazało, że sierżant wywierał na Siddiqui i innych muzułmańskich rekrutów fizyczną i słowną, umieszczając jednego z nich w suszarce do ubrań i włączając go. Chociaż śmierć Siddiqui została uznana za samobójstwo, sierżant został skazany na 10 lat więzienia za złe traktowanie rekrutów.

Według New York Timesa , w kolejnych latach po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 r. Pojawiły się gorsze przypadki, gdy fala nowych rekrutów zalała wszystkie oddziały amerykańskiej armii. Śledztwo w sprawie śmierci Siddiqui ujawniło, że na wyspie Parris często pojawiała się mgiełka jako kolejna część treningu na obozie treningowym.

Oficjalna polityka marynarzy w sprawie zamachu

Korpus Piechoty Morskiej 1700.28, który określa zamęt i intencję korpusu piechoty morskiej w tej kwestii, stwierdza, że ​​"żaden Marine (...) nie może angażować się w mgławienie lub zgodę na popełnienie zamachu na nie".

Zarządzenie definiuje hazing jako każde zachowanie, w wyniku którego jeden członek wojska powoduje, że inny członek wojska cierpi lub jest narażony na działanie okrutne, obelżywe, upokarzające lub uciskające.

Porządek dalej wyjaśnia kilka przykładów, w szczególności "fizycznego uderzenia innym, by zadać ból" i "przebicia skóry innego w jakikolwiek sposób".

Jeden z dawnych rytuałów, znany jako "rękawica", mógł zostać przeprowadzony wśród żołnierzy podoficerskich Marine, którzy weszli w szeregi podoficerów (NCO). Ten bolesny proces spowodował, że nowo promowany Marine zaczął kolana w udzie przez kolegów Marines, starając się pozostawić ciągły siniak biegnący w górę iw dół każdej nogi, aby stworzyć dosłowny "pasek krwi".

Mniej obraźliwe rytuały natarcia w marines

Nie wszystkie rytuały hazingu są tak rażące. Klepanie nowo promowanych kołnierzyków Marine czasami może być wykonane jako gest gratulacyjny, ale jeśli nie ma oparcia na chevronie, intencją może być przebicie skórki Marine.

Zgodnie z zamówieniem, hazing nie musi wiązać się z kontaktem fizycznym, a każdy w pozycji nadzorczej może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli on, według działania, słowa lub zaniedbania wie lub rozsądnie powinien był wiedzieć, że wystąpi hazing.

Zgodnie z mylącym rozkazem, każde naruszenie, próba naruszenia lub nagabywanie innego, aby naruszyło ten porządek, objęło członków w celu podjęcia działań dyscyplinarnych zgodnie z artykułem 92 jednolitego Kodeksu Sprawiedliwości Wojskowej .