Którą ofertę BigLaw Summer Associate należy przyjąć?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze w rozmowach kwalifikacyjnych , wkrótce staniesz przed godną pozazdroszczenia decyzją: jaką letnią ofertę powinieneś przyjąć?

Właściwe udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest ważne, ponieważ najgorszym sposobem na znalezienie pracy po ukończeniu szkoły prawniczej jest powrót do firmy, z którą rozmawiałeś jako 2L. (To nie jest absolutny koniec świata, jeśli nie wrócisz, ale to ułatwia sprawę).

Co zatem należy ocenić?

12 rzeczy do oceny przy podejmowaniu decyzji, która letnia oferta stowarzyszona zostanie zaakceptowana

Prawdopodobnie będziesz mieć kilka osobistych rzeczy do dodania do tej listy, ale te pytania powinny zacząć:

 1. Czy firma przoduje w zakresie prawa, które chcesz wykonywać? Przede wszystkim ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób obszary praktyki tej firmy przodują w dostosowaniu się do własnych celów. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj prawa chcesz zastosować, to pytanie może być problematyczne. Ale, mam nadzieję, do czasu, gdy oceniasz oferty, przynajmniej wiesz coś o swoich ostatecznych celach. W moim przypadku na przykład wiedziałem, że chcę być prawnikiem. Mimo to, spotkałem się w firmie znanej przede wszystkim z praktyki korporacyjnej. To był błąd - nie rób tego! Spróbuj znaleźć firmę, która jest świetna w tym, co myślisz, że chcesz robić, i idź tam przez firmę, która jest dobrze znana w innych dziedzinach.
 2. Jaką kontrolę masz nad letnim doświadczeniem? Powiązane pytanie dotyczy tego, jak dużą kontrolę nad letnim doświadczeniem. Niektórzy studenci prawa dokładnie wiedzą, jakiego rodzaju prawo chcą robić, a inni woleliby wypróbować różne dziedziny. Różne programy letnie mają różną strukturę, więc warto zapytać, ile kontroli nad typem pracy wykonasz. Jeśli chcesz się bawić, program o określonych obrotach może mieć sens. Jeśli wiesz, że jesteś zaangażowany w jeden rodzaj prawa, spróbuj znaleźć program, który zapewni, że będziesz przede wszystkim mógł wykonywać tego typu prace, zamiast być wyuczonym, aby ćwiczyć grupy, których całkowicie nie interesuje.
 1. Jaki procent letniej klasy zazwyczaj otrzymuje stałe oferty? Istnieją sposoby, aby firmy mogły masować swoją ofertę procentową (na przykład "zimne oferty"), ale warto przynajmniej przyjrzeć się, jaki procent z letnich klas otrzymał oferty, aby powrócić. (Możesz znaleźć niektóre z tych informacji w tych dwóch postach na Above the Law.)
 1. Czy są stabilne finansowo? Wielu studentów prawa zapomina o tym aspekcie, ale - jeśli teoretycznie wybierasz pracę na następne 5-10 lat - czy nie powinieneś zastanowić się, czy firma będzie tak długo istnieć? Przyjrzyj się przynajmniej Above the Law i sprawdź, czy któraś z firm, które rozważasz, robi zwolnienia lub cofa oferty. A dla dodatkowego kredytu warto byłoby zainteresować się ekonomią prawniczą!
 2. W jaki sposób rekompensowane są partnerzy? Tradycyjnie, najbardziej prestiżowe kancelarie prawnicze miały rekompensatę "lockstep", która opiera się na stażu pracy, a nie na rozliczeniach godzinowych, klientach powstałych itd. Teoretycznie firmy te są bardziej kolegialne i mniej konkurencyjne (twój przebieg może się różnić). Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​różne firmy mają odrębne osobowości. Jeśli dobrze prosperujesz na zawodach, weź pod uwagę notoryczne "zabij to, co jesz". Jeśli jesteś bardziej consensusowym typem, poszukaj (niewielu) firm wciąż używających kompensacji typu lockstep.
 3. Jak szczęśliwi są współpracownicy? Dogodnie, ankiety American Lawyer, BigLaw, kojarzą się co roku, aby dowiedzieć się, jak bardzo są szczęśliwi. Prawdopodobnie chcesz spojrzeć na ich wyniki, zanim dokonasz wyboru!
 4. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz partnerem? Rzeczywistość jest mało prawdopodobne, aby partner w każdej firmie BigLaw w tych dniach, ale jest bardziej prawdopodobne na niektórych niż inne (jeśli jest to potencjalny cel). Zobacz, ilu partnerów bierze pod uwagę każdą z firm, które rozważasz w ciągu ostatnich kilku lat (i ilu z nich było promowanych wewnętrznie, a sprowadzonych z zewnątrz). Zwróć także uwagę, jaki procent stanowili partnerzy "nieuczciwego", coraz bardziej powszechna kategoria, która jest w zasadzie wynagradzanym "partnerem" bez udziału kapitałowego w biznesie.
 1. W jaki sposób praca jest przydzielana i dystrybuowana wśród współpracowników? Kiedy rozmawiasz ze współpracownikami, zapytaj, jak przydzielono pracę. (Dalszy wywiad po otrzymaniu oferty jest świetnym miejscem do zadawania tego typu pytań.) Czy mają oni prawo decydować o tym, z kim pracują, lub o rodzaju wykonywanej przez nich pracy? Większa autonomia jest zazwyczaj dobrym znakiem!
 2. Jaka jest ich płyta na temat różnorodności? Większość firm nie jest bastionem różnorodności, szczególnie w wyższych szczeblach. Ale niektórzy radzą sobie lepiej niż inni. Przyjrzyj się liczbom, ale przyjrzyj się także politykom dotyczącym czasu pracy, urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego oraz tego, jakiego rodzaju grupy i inicjatywy są podobne.
 3. Czy podoba Ci się ludzi, których spotkałeś? Jest to całkowicie subiektywne, ale niezwykle ważne. Czy podoba Ci się ludzi, z którymi masz kontakt w firmie? Czy są to ludzie, z którymi chciałbyś pracować? Będziesz spędzać mnóstwo czasu z tymi ludźmi, więc spróbuj znaleźć dobre dopasowanie?
 1. Jak reagują i czy można z nimi łatwo sobie poradzić? Czy w swoich minimalnych kontaktach ze stałą administracją byli grzeczni i reagowali? Jeśli nie, może to oznaczać czerwoną flagę, że rzeczy są źle zarządzane (co z czasem stanie się bardziej frustrujące, a ty będziesz bardziej zaangażowany w dysfunkcjonalny związek).
 2. Czy jest to miejsce, które uważasz za praktykowane? Wreszcie, czy jest to fizyczna lokalizacja, którą uważasz za praktykującą? Przynęta NYC BigLaw jest silna dla wielu studentów i na pewno może być przyjemnym miejscem do życia przez kilka miesięcy, ale warto zastanowić się, czy inna opcja lepiej pasuje długoterminowo. Jak wspomniano powyżej, droga najmniejszego oporu polega po prostu na powrocie do firmy, w której jesteś lato, więc wybierz mądrze!

Po rozważeniu tych pytań i wszelkich innych, które wydają się istotne dla Ciebie, może być sens kolejna wizyta w firmach, które poważnie rozważasz, więc możesz zadać dowolne długie pytania. Jest to dość standardowy sposób, a kontakt z zatrudnionymi osobami jest na ogół przyjemnością, jeśli chodzi o dodatkowe wywiady, dostosowane do typów osób, z którymi chcesz porozmawiać.

Powodzenia! Następnie, co dzieje się w letnim programie towarzyszącym i jak zmaksymalizować szanse na otrzymanie oferty zwrotu jako współpracownik w pełnym wymiarze godzin.