List rezygnacyjny dla rozwoju kariery

Jednym z typowych powodów rezygnacji z pracy jest rozwój kariery. Oto przykład listu z rezygnacją do wykorzystania, gdy twoja praca nie zapewnia możliwości rozwoju, których szukasz w swojej karierze.

Wyślij list z rezygnacją, aby poinformować swojego pracodawcę, że kończysz pracę i dzielisz się z nim w ostatnim dniu. Użyj tego listu jako inspiracji podczas pisania własnego listu z rezygnacją i zobacz poniżej, dlaczego list z rezygnacją jest ważny i jakie informacje należy w nim zawrzeć.

List rezygnacji Przykład wzrostu kariery

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Proszę wziąć pod uwagę mój list rezygnacyjny z mojej pracy jako asystent HR w Manufly Communications, ze skutkiem od 31 lipca.

Ostatnie cztery lata w Manufly były niesamowite. Cieszę się, że tu pracuję i czuję, że odchodzę z dużym doświadczeniem. Jednakże wyraziłem swoje zainteresowanie, aby wielokrotnie podnosić się po szczeblach drabiny, i widzę, że ta pozycja nie ma tak dużego pola do wzrostu, jak początkowo przewidywałem. Uważam, że muszę iść dalej i szukać pozycji, która pozwoli na większą odpowiedzialność i wzrost kariery zawodowej.

Bycie twoim asystentem było bardzo przyjemne przez ostatnie kilka lat, ale niestety muszę iść naprzód, aby zrobić to, co najlepsze dla mnie i mojej kariery.

Mam nadzieję pozostać w kontakcie i chcę jeszcze raz podziękować za wspólny czas. Życzę Ci wszystkiego najlepszego.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Wysyłanie wiadomości e-mail

Jeśli wysyłasz list e-mailem , tutaj znajdziesz informacje o tym , jak wysłać wiadomość e-mail, w tym informacje o tym, co należy dołączyć, sprawdzić, sprawdzić, czy masz wszystkie potrzebne informacje i wysłać wiadomość testową.

Co uwzględnić w liście rezygnacji

Pisanie listu z rezygnacją nie jest wymagane, ale jest zalecane . Ten list pozostanie w aktach nawet po tym, jak nie będziesz już w firmie. Służy jako zapis ostatniego dnia i innych ważnych informacji. Grzeczny, profesjonalny list z rezygnacją pomaga pozostawić trwałe wrażenie na swoim kierowniku i dziale kadr.

Najważniejszą informacją, którą należy podać w liście z rezygnacją, jest fakt, że rezygnujesz. Zaraz potem będziesz chciał określić swój ostatni dzień. Najlepiej, jeśli zawiadomisz o dwóch tygodniach , choć nie zawsze jest to możliwe. Zazwyczaj obie te informacje są zawarte w pierwszym zdaniu listu z rezygnacją.

Istnieje wiele sposobów na napisanie listu z rezygnacją , ale oto kilka kluczowych punktów: W liście z rezygnacją możesz również podziękować za możliwość. Nie musisz udostępniać przyczyny rezygnacji, ale jak widać w powyższym przykładzie, możesz podać szczegóły, jeśli chcesz. Możesz również wspomnieć o planach przejścia lub określić swoją dostępność podczas dwutygodniowego okresu wypowiedzenia i następującego po nim czasu.

W swoim liście o rezygnacji unikaj negatywnych konsekwencji.

Możesz mieć uzasadnione frustracje z firmą, współpracownikami lub bezpośrednim przełożonym. Ten list nie jest miejscem, w którym możesz wyrazić swoje żale . Prawdopodobnie skończy się to twoją kartoteką i zostanie sprawdzone, czy potencjalny pracodawca wymaga sprawdzenia referencyjnego i zweryfikowania daty rozpoczęcia i zakończenia.