Dzień z życia detektywa policji

Wiele osób, które wybrały organa ścigania jako karierę, robi to z zamiarem zostania detektywem lub śledczym , i nie bez powodu. Jest pewna satysfakcja, która wynika z rozwiązania skomplikowanego przypadku, podobnie jak układanie trudnych puzzli. Niezależnie od tego, czy rozważasz karierę jako śledczy czy po prostu ciekawy pracy, będziesz chciał wiedzieć, jak wygląda dzień z życia detektywa .

Czas iść do pracy

Jest poniedziałek rano, a twój alarm wyciąga cię ze snu, którego wczoraj nie dostałeś dużo. Ponieważ pracujesz w Wydziale Dochodzeń Kryminalnych (CID), dostajesz pracę na zmianę w weekendy, co jest świetne. W ubiegły weekend byłeś jednak detektywem i był bardzo zajęty. Masz trzy nowe sprawy przed rozpoczęciem tygodnia pracy.

Opróżniasz łóżko, prysznic, golisz i zakładasz koszulę i krawat. Nie możesz zdecydować, czy nie dostaniesz munduru; z jednej strony zawsze będziesz oficerem patrolowym w sercu. Z drugiej strony, a zwłaszcza gdy ma 95 stopni na zewnątrz i 80% wilgotności, jesteś wdzięczny, że nie pracujesz w ruchu ulicznym lub chodzisz w ciemnej wełnianej odzieży, tak jak muszą to robić kumple oficerów policji w patrolu.

Chwyć kubek z kawą, pasek na ramieniu i udaj się do biura w swoim nieoznakowanym samochodzie. Na początku byłeś podekscytowany tym, że dostałeś nieoznakowany samochód, dopóki nie zauważyłeś, że zamiast eleganckiej nowej ładowarki Dodge, spodziewałeś się, że otrzymasz 5-letni import z niższej półki, aby uniknąć widoczności.

CID, jak ci powiedziano, stara się unikać standardowych modeli samochodów patrolowych, aby nie były tak łatwo powiązane jak samochody policyjne.

Po prostu kolejny dzień w biurze

Gdy dotrzesz do biura i sprawdzisz pocztę głosową, otrzymasz 5 nowych wiadomości, wszystkie z rodziny ofiary ze sceny zabójstw, w której pracowałeś w sobotę wieczorem.

Są zrozumiałe, boli, są zszokowani i desperacko szukają odpowiedzi, a oni dzwonią z tym, w co wierzą, że są lepszymi kandydatami i dowodami, na które możesz się natknąć.

Odbieracie połączenia i usuwacie informacje, które okazują się obiecujące. Zapewnisz ich, że zrobisz wszystko, aby uzyskać odpowiedzi, a ty podasz im swój numer telefonu komórkowego, aby mogli łatwiej się z tobą skontaktować. To drobny gest i jeszcze mniejszy komfort, ale przynosi trochę więcej ulgi rodzinie i pozwala im wiedzieć, że naprawdę dbasz o ich sytuację.

Po zerwaniu telefonu przeglądasz swoje pliki spraw i planujesz dzień. Masz 5 świadków, których potrzebujesz do przeprowadzenia wywiadu, a także głównego podejrzanego z morderczej sceny w sobotę. "Usprawiedliwił się" i odmówił odpowiedzi na pytania do tej pory, ale jego adwokat skontaktował się z tobą i powiedział, że jest gotowy do rozmowy. Utworzyłeś wywiad na późne popołudnie, aby dać ci czas na porozmawianie ze świadkami i zdobycie jak największej ilości dodatkowych informacji, które pomogą ci znaleźć dziury w historii podejrzanego.

The Detective's Waiting Game

Resztę dnia spędzasz robiąc notatki w swoim pliku, przeglądając zdjęcia i kontaktując się z jednostką ds. Zbrodni, aby sprawdzić starszą sprawę.

Masz nadzieję na przełom zarówno od analityków DNA, jak i od egzaminatorów odcisków palców , a jeszcze lepiej. Nie pokładacie zbyt dużej nadziei, ponieważ wiecie, że - pomimo tego, że telewizyjne pokazy pokazują przypadki CSI - zwykle potrzeba miesięcy, a nie godzin, aby z laboratorium uzyskać wszelkie przydatne analizy dowodów.

Wywiady, wywiady i więcej wywiadów

Bez nowych postępów od techników dowodów, wychodzisz z biura, łapiesz szybki lunch i udajesz się na spotkanie ze świadkami. Z każdym z nich wykonujesz nagrane wywiady. Większość uzyskanych informacji potwierdza to, co już wiesz z dowodów, ale kilka nowych elementów układanki znajduje się na swoim miejscu. Postęp.

Kilka stwierdzeń zaprzecza sobie nawzajem, co jest frustrującym, ale częstym zjawiskiem w kontaktach z różnymi ludźmi, którzy mają różne perspektywy; Świadkowie często próbują zrozumieć, co widzieli po fakcie.

Wyzwaniem jest oddzielenie faktów od spekulacji. Wyzwanie jest pewne, ale nic, z czym wcześniej nie radziłeś sobie setki razy.

Po ostatniej rozmowie z świadkiem wjeżdżasz na wolne miejsce parkingowe, aby zrobić notatki i przejrzeć swoje fakty, zanim spotkasz się ze swoim podejrzanym. Rozwijasz szereg pytań i opracowujesz plan gry, a następnie udajesz się do biura prokuratora podejrzanego na rozmowę kwalifikacyjną.

Odpowiedzi twojego podejrzanego są krótkie i nieco wymijające, i jasne jest, że był trenowcem. Oferuje alibi, ale masz kilku świadków, którzy temu zaprzeczają. Jednak nie jesteś jeszcze gotowy, aby zagrać w tę kartę. Możesz powiedzieć, że kłamie, ale chcesz uzyskać więcej dowodów na poparcie go, zanim zadzwonisz do niego. Kiedy wywiad dobiegnie końca, grasz dobrze z podejrzanym i prawnikiem i zapewnisz go, że wyczerpujesz wszystkie szanse.

Gra według reguł

Dzięki zebranym nowym informacjom masz kilka dobrych wskazówek i pomysłów, gdzie szukać kluczowych dowodów. Wracasz do biura i sporządzasz nakaz przeszukania, dzięki czemu możesz zebrać dowody, które spodziewałeś się znaleźć. Wysyłasz projekt do biura prokuratora okręgowego w celu sprawdzenia. Ponieważ nie zależy od czasu, wiesz, że nie dostaniesz kciuka w górę lub kciuka, przynajmniej do jutra.

Nie kończy się na końcu dnia

To był długi dzień, długi weekend. Gdy czas rzucania dobiegnie końca, wyruszysz do samochodu i po krótkiej podróży do domu. Kiedy wrócisz do domu, wyskakujesz z prysznica i zimnego piwa, żeby zmyć dzień. Prysznic, możesz zrobić. Piwo się skończyło, bo wciąż jesteś na dyżurze.

Po kilku godzinach czytania i oglądania telewizji, jesteś gotowy, aby włączyć się na noc. Oprzyj głowę na poduszce i miej nadzieję na sen. Czasami, kiedy zamykasz oczy w nocy, widzisz twarze ofiar, których śmierci badałeś. Sen nie zawsze przychodzi łatwo, ale na szczęście robi to dziś wieczorem.

Detektyw nigdy nie śpi

Nie jesteś pewien, ile czasu spałeś, kiedy dzwoniący telefon wyrywa cię z łóżka. Rzut okiem na zegar mówi, że jest 2:30. Mgła snu powoli podnosi się, gdy odpowiadasz. To wysyłka. - Dzień dobry, detektywie - mówi dyspozytor. "Mamy dla ciebie sygnał 7. Czy jesteś gotowy do skopiowania?" Chwyć podkładkę i długopis, który trzymasz przy łóżku i zacznij robić notatki. To będzie kolejny długi dzień.