Academic Book Publishers List

Pięciu czołowych wydawców akademickich, którzy publikują prace naukowe i książki dla studentów, jest zupełnie odmienne od wydawców branżowych Wielkiej Piątki , którzy publikują książki dla szerokiej publiczności.

Lista jest prestiżowa - niektóre z nich są związane z uczczonymi uniwersytetami, podobno pochodzi z XV wieku.

Top Five Academic Publishers:

Cambridge University Press

32 Avenue of the Americas
Nowy Jork NY 10013-2473
USA
(212) 337 5000

Pochodzący z "Patentu Króla" od króla Henryka VIII w 1534 roku, aby wydrukować "wszystkie rodzaje książek", Cambridge University Press twierdzi, że jest najstarszą prasą uniwersytecką i jednym z najstarszych wydawców i drukarzy na świecie. Jako część University of Cambridge, prasa publikuje 50 000 autorów w ponad 100 różnych krajach. Jego lista obejmuje tytuły naukowe, zawodowe i szkolne "od estetyki po zoologię".

Ich wybitnymi autorami są poeta i pisarz John Milton (1608 - 1674), fizyk i matematyk Sir Isaac Newton (1642-1727), filozof Bertrand Russell (1872 - 1970), językoznawca i filozof Noam Chomsky oraz fizyk teoretyczny Stephen Hawking.

Cambridge University Press ma ponad 50 biur na całym świecie.

Oxford University Press (OUP)

198 Madison Avenue
Nowy Jork, NY 10016
USA
(800) 445 9714

Biorąc pod uwagę rywalizację z Cambridge, która sięga XIII wieku, być może nic dziwnego, że Oxford twierdzi, że University Press jest najstarszą na świecie, powołując się na pochodzenie z 1478 roku; przypuszczalnie w roku, w którym powstały pierwsze maszyny drukarskie (chociaż faktyczny podmiot "prasy uniwersyteckiej" najwyraźniej pojawił się później).

OUP twierdzi również, że jest największą na świecie prasą uniwersytecką o najszerszym zasięgu globalnym.

Nowojorska placówka OUP została założona w 1896 roku, aw latach dwudziestych zaczęła publikować swoją listę. Warto zauważyć, że jego pierwsza oryginalna publikacja wygrała nagrodę Pulitzera z 1926 roku .

Dziś Oxford University Press przyznaje w sumie piętnaście zdobywców nagród Pulitzera i publikuje takich uznanych autorów, jak historyk Alan Brinkley, etnolog Richard Dawkins, dziennikarz i przemówienie William Safire, krytyk literacki i pedagog Henry Louis Gates, Jr. i proekolog Rachel Carson. .

Aby uzyskać więcej informacji książkowych Oxford University, dowiedz się o szkole Bodleian Library .

Routledge

711 Third Avenue - 8 piętro
Nowy Jork, NY 10017
USA
(212) 216-7800

W porównaniu do Cambridge University Press i Oxford University Press, Routledge to młody chłopak - założony w 1836 roku; nie ma nawet dwóch stuleci. Wydawca jest częścią Taylor & Francis Group, działu handlowego firmy Informa UK Ltd.

Routledge twierdzi, że jest czołowym światowym wydawcą w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, publikując rocznie około 2000 nowych książek w wielu biurach na całym świecie.

Routledge ma listę ponad 35 000 tytułów do druku i opublikował wielu wyjątkowych autorów, takich jak fizyk teoretyczny Albert Einstein, filozof Ludwig Wittgenstein, psychiatra i psychoterapeuta Carl Jung, filozof Marshall McLuhan i filozof, pisarz, działacz Jean-Paul Sartre .

Princeton University Press

41 William Street
Princeton, NJ 08540-5237
USA

(609) 258-4900

Chociaż rozpoczął ją w 1905 r. Absolwent Princeton, Whitney Darrow, i zaczął drukować szkolny Tygodnik Alumni, w przeciwieństwie do większości uniwersyteckich pras, które są własnością lub finansowo wspierane przez uniwersytety, Princeton University Press (PUP) zawsze był własnością prywatną i był kontrolowany.

PUP rozpoczęła się w wynajętych kwaterach nad apteką Marsha przy ulicy Nassau w Princeton, New Jersey. Charles Scribner, członek zarządu uniwersytetu i nowojorski wydawca książek, wniósł fundusze i wylądował na rozruch.

W szczególności autorzy PUP to Theodore Roosevelt, Joseph Campbell i Stephen Hawking. Najbardziej popularną książką Princeton University Press jest The I Ching , przetłumaczona przez Wilhelma / Baynesa, która ma ponad 900 000 kopii w druku.

Palgrave Macmillan

175 Fifth Avenue,
Nowy Jork, NY 10010
USA

(646) 307 515

Palgrave Macmillan jest najbardziej znany z naszych publikacji w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych, biznesu i nauki.

W 1843 roku londyńscy bracia Daniel i Alexander Macmillan opublikowali pierwsze dwie książki; w 1861 roku wydali antologię poezji Francisa Turnera Palgrave'a, która stała się dla nich bestsellerem.

W 1869 roku otworzyli biuro przy ulicy Bleecker w Nowym Jorku.

Niektóre z ich znanych autorów to poeta WB Yeats i ekonomista John Maynard Keynes. W 1864 roku Palgrave Macmillan opublikował po raz pierwszy The Statesman's Yearbook, jednotomowy podręcznik zawierający informacje o krajach świata, który jest nadal publikowany dzisiaj.

Jeśli interesuje Cię pisanie dla odbiorców naukowych lub studenckich, dowiedz się: