Próbka z listu rezygnacji z podziękowaniami

Rezygnując z pracy zawsze dobrze jest zostawić pozytywną notatkę. W końcu możesz poprosić pracodawcę o referencję lub list polecający . Jednym ze sposobów na pozytywną ocenę jest napisanie uprzejmego, profesjonalnego listu z rezygnacją, w którym dziękujesz swojemu szefowi za poświęcony czas w firmie.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące pisania listu z rezygnacją, a także dwa przykładowe listy rezygnacyjne.

W pierwszym przykładzie z listem rezygnacji potwierdzasz, że odchodzisz i dziękujesz firmie za satysfakcjonujące doświadczenie. W drugim przykładzie listowym dziękujesz i oferujesz pomoc podczas przejścia. Oto kilka wskazówek, jak napisać list z rezygnacją.

Powiedz swojemu szefowi w osobie

O ile to możliwe, powiedz swojemu szefowi o swoim planie, by najpierw ustąpić z osobistej rezygnacji. Następnie wykonaj oficjalny list biznesowy.

Wybierz literę, kiedy to możliwe

Wyślij list w formie papierowej po rozmowie z szefem. Wyślij kopię zarówno do swojego szefa, jak i biura zasobów ludzkich, aby list trafił do Twojego pliku. Jeśli jednak czas jest najważniejszy, możesz wysłać wiadomość e-mail. Możesz wysłać wiadomość e-mail do swojego szefa, a także skopiować kopię e-mailową (cc) do zasobów ludzkich.

Postępuj zgodnie z formatem listów biznesowych

Pamiętaj, aby w swoim liście przestrzegać odpowiedniego formatu listu biznesowego . Dodaj nagłówek z nazwą i adresem pracodawcy, datą oraz Twoim imieniem i nazwiskiem i adresem.

Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail, przeczytaj tutaj, aby uzyskać wskazówki dotyczące pisania profesjonalnego e-maila .

Podaj datę

W piśmie podaj konkretną datę, w której zamierzasz opuścić pracę. Postaraj się powiadomić co najmniej dwa tygodnie . Dwa tygodnie to standardowy czas na przekazanie powiadomienia. Jeśli chcesz wyjść wcześniej, przeczytaj tutaj, aby uzyskać informacje na temat rezygnacji bez powiadomienia.

Zachowaj swoje uzasadnienie

Nie musisz wchodzić w szczegóły co do powodów odejścia. Możesz po prostu powiedzieć: "Niedawno zaproponowano mi nową pozycję" lub, jeszcze bardziej prosto, "Piszę, aby potwierdzić moją rezygnację". Możesz podać nieco więcej informacji (na przykład nazwę firmy lub stanowisko lub powód, dla którego podejmujesz tę nową pracę). Jednak zachować krótki list .

Pozostań pozytywny

Może zaistnieć potrzeba poproszenia pracodawcy o zalecenie w przyszłości. W związku z tym należy być pozytywnym, gdy mówisz o swoim doświadczeniu w firmie. Nie wchodź w szczegóły dotyczące tego, jak ta nowa praca jest o wiele lepsza niż obecna praca. Jeśli odchodzisz, ponieważ nie lubisz pracy, nie wchodź w szczegóły, dlaczego jesteś nieszczęśliwy.

Powiedz dziękuję

Jednym ze sposobów na utrzymanie silnej więzi z szefem jest wyrażenie podziękowania za poświęcony czas w firmie. Możesz podać konkretny przykład tego, ile Twój szef Ci pomógł lub dlaczego tak bardzo lubiłeś firmę. Możesz jednak wyrazić ogólne podziękowania, np. "Dziękujemy za możliwość pracy w tej firmie".

Zaproponuj pomoc.

Jeśli to możliwe, zaoferuj pomoc firmie podczas okresu przejściowego. Możesz zgłosić się na ochotnika do szkolenia nowego pracodawcy lub pomocy w inny sposób.

Podaj dane kontaktowe

Podaj adres e-mail i / lub numer telefonu, pod którym możesz dotrzeć po opuszczeniu pracy. Możesz zawrzeć te informacje w treści listu i / lub pod swoim podpisem.

Edytuj, edytuj, edytuj

Niezależnie od tego, czy wysyłasz list, czy e-mail, musisz dokładnie sprawdzić wiadomość przed jej wysłaniem. Ponownie możesz poprosić o rekomendację od swojego pracodawcy i chcesz, aby cała twoja praca została dopracowana.

List rezygnacyjny z podziękowaniami

30 grudnia 20XX

Pani Josephine Boss
Chief Executive Officer
Firma Acme
456 Main St.
Filadelfia, PA 12345

Droga Pani Boss,

Niniejsze pismo ma na celu potwierdzenie mojej rezygnacji jako redaktora internetowego w firmie Acme.

Zaakceptowałem stanowisko starszego redaktora internetowego w rozwijającej się firmie medialnej w Nowym Jorku. Z niecierpliwością czekam na moją nową pozycję i wyzwania, które czekają na mnie.

Mój ostatni dzień pracy to 14 stycznia, co daje mi dużo czasu na ukończenie bieżących projektów i przekazanie mojej pozycji zastępcy.

Zawsze możesz do mnie dotrzeć pod adresem 555-555-5555 lub thomas.applicant@email.com.

Moje doświadczenia z Acme są bardzo satysfakcjonujące. Doceniam fakt, że miałem okazję pracować dla tak wspaniałej firmy i życzę Wam i firmie dalszych sukcesów.

Z poważaniem,

Podpis (list w formie papierowej)

Thomas Applicant

List rezygnacyjny z podziękowaniami i propozycją pomocy

Grudzień 30,200X

Nazwa menedżera
Stanowisko
Firma
Adres ulicy
Kod pocztowy miasta

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Pragnę poinformować, że rezygnuję z pełnienia funkcji Menadżera ds. Obsługi Klienta, z datą 12 lipca 200X.

Bardzo dziękuję za możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, które mi zapewniliście przez ostatnie dziesięć lat. Zawsze będę wdzięczny za twoją mentorię, gdy poruszałem się po moim pierwszym stanowisku kierowniczym.

Doceniam pracę w firmie i doceniam wsparcie udzielone mi podczas mojej kadencji w firmie. Bardzo mi się podobała praca z tobą i życzę ci dobrze w przyszłych staraniach.

Z przyjemnością udzielę również wszelkich informacji lub przeszkolenia na temat wymiany, jeśli byłoby to przydatne.

Możesz nadal kontaktować się ze mną pod numerem 555-555-5555 lub na twojename@email.com

Z poważaniem,

Podpis (w przypadku papierowych kopii)

Twoje imię