Czy pracodawca może wymagać ode mnie korzystania z własnego komputera?

Bring Your Own Device (BYOD) Company Computer Policies

Korzystanie z zasad komputera przynoszących własne urządzenia (BYOD) przynosi korzyści. Na przykład zasady BYOD umożliwiają korzystanie z komputera osobistego, który może być bardziej znany niż nowy komputer służbowy. Wielu ludzi lubi płynność wykonywania zarówno pracy, jak i czynności osobistych na tym samym komputerze.

Z drugiej strony, zasady BYOD mogą prowadzić do problemów. Na przykład możesz nie chcieć wtykać laptopa do biura, lub wolisz zachować swoje dane osobowe oddzielnie od pracy zawodowej.

Możesz również nie posiadać komputera, co prowadzi do pytań, czy sam będziesz musiał za nie zapłacić.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji o zasadach BYOD, w tym o tym, co pracodawcy (i nie są) mogą prosić.

Zalety wrzucania komputera do pracy

Pracodawcy mogą prosić o korzystanie z własnego laptopa lub komputera osobistego w pracy. Zasady te mogą oszczędzić firmie czasu, pieniędzy i zasobów, ponieważ nie muszą dostarczać ani obsługiwać komputerów w miejscu pracy.

Pracownicy również uważają tę politykę za korzystną. Często podoba im się wygoda korzystania z osobistych laptopów. Wielu pracowników pracuje w domu przynajmniej przez część czasu i woli nieść swoje komputery do pracy, aby móc kontynuować zadania rozpoczęte w domu. Często też wolą korzystać z technologii, którą już znają.

Ponadto prawie każdy chce pozostać w kontakcie podczas pracy, a posiadanie własnego komputera (i innych urządzeń) z Tobą ułatwia to.

Wady związane z doprowadzeniem komputera do pracy

Istnieje kilka potencjalnych wad polityki BYOD, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Na przykład niektórzy pracownicy mogą nie chcieć codziennie wysyłać swojego komputera lub laptopa do iz domu.

Inni mogą chcieć zachować odrębność swojego życia zawodowego i osobistego. Używanie tego samego komputera do obu zadań sprawia, że ​​jest to trudne.

Podobnie pracownicy mogą mieć obawy o prywatność. Jeśli pracodawca chce uzyskać dostęp do informacji na swoich komputerach osobistych, mogą martwić się, że pracodawca będzie mógł uzyskać dostęp do swoich danych finansowych, zdrowotnych lub innych.

Pracodawcy mają również potencjalne obawy dotyczące polityki BYOD. Na przykład, gdy pracownicy korzystają z komputerów osobistych, zwiększa się ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Jeśli pracownik straci swojego laptopa lub nie chroni laptopa, firma może stracić lub ujawnić ważne informacje.

Zasady BYOD dla pracodawców

Pracodawca może wymagać, abyś używał własnego komputera w pracy i nie zaoferował ci żadnej rekompensaty, choć z różnych powodów trudno jest znaleźć organizację o tak surowej polityce.

Na przykład, jeśli jesteś objęty unią związkową lub osobistą umową o pracę , możesz mieć ochronę przed tego rodzaju wymogami lub mieć zagwarantowane odszkodowanie, jeśli używasz osobistego wyposażenia w pracy.

Niektóre stany mają również prawa dotyczące tego, co pracodawcy mogą i nie mogą prosić pracowników o zapłatę. Na przykład Kalifornia wymaga od pracodawców pokrycia wielu wydatków służbowych swoich pracowników, w tym zapewnienia rozsądnej rekompensaty za osobiste urządzenia używane w pracy.

Większość strategii BYOD pracodawcy próbuje rozwiązać niektóre z tych potencjalnych problemów. Na przykład większość pracodawców sugeruje, że pracownicy korzystają z komputerów osobistych, ale oferują również alternatywne rozwiązania. Na przykład mogą dostarczać laptopy i inne urządzenia, jeśli pracownik nie chce przynieść własnego. Oferta przenośnego laptopa jest powszechną korzyścią .

Niektóre firmy mogą zapewnić fundusz technologiczny lub zasiłek, który można wykorzystać na zakup komputera lub innych urządzeń do pracy. Na przykład firma może zapewnić dodatek o wartości 1000 USD rocznie na zakup osobistego wyposażenia dla pracowników. Jest to kolejna popularna perk praca.

Niektóre firmy mają zasady, które stwierdzają, że jeśli opuścisz firmę w określonym czasie po otrzymaniu zwrotu (na przykład 90 dni), kwota, którą otrzymałeś, zostanie odjęta od Twojej ostatniej wypłaty.

Jeśli nie masz pewności co do zasad korzystania z technologii zewnętrznej lub czy dostałeś zasiłek na zakup sprzętu, skontaktuj się ze swoim przełożonym lub działem zasobów ludzkich.

Używanie innych urządzeń osobistych w pracy

Polityki BYOD zwykle obejmują nie tylko laptopy i komputery osobiste, ale także tablety i smartfony. Wiele zasad opisanych powyżej działa tak samo w przypadku innych urządzeń.

Na przykład często będziesz otrzymywać rekompensatę, jeśli zostaniesz poproszony o użycie urządzenia osobistego. Jeśli, na przykład, zostaniesz poproszony o użycie swojego osobistego smartfona do pracy, pracodawca może zaoferować rozsądny procent twojego rachunku telefonicznego.