Dowiedz się, czym jest gatunek muzyczny

Gatunek muzyczny - lub po prostu gatunek - odnosi się do stylów muzycznych. "Rock" to gatunek muzyczny, podobnie jak country, reggae, classical, jazz. Mówiąc o gatunku w branży muzycznej, warto myśleć kategoriami gatunków i podgatunków na najwyższym poziomie.

Gatunek muzyki: różne poziomy

Weźmy na przykład gatunek rocka. Rock jest bardzo szerokim pojęciem, niż obejmuje wiele różnych rodzajów muzyki, z których niektóre są dość rozbieżne od siebie nawzajem.

Punk, indie, shoegaze, AOR, metal i wiele, wiele, więcej, wszystkie należą do kategorii gatunku rockowego najwyższego poziomu, ale każdy z nich można uznać za poszczególne podgatunki. Ta kategoria podgatunku jest zwykle bardziej przydatna w odniesieniu do opisywania muzyki innej osobie. Na przykład, mówienie komuś, że zespół jest zespołem rockowym, nie jest tak pomocne w opisywaniu dźwięku, jak mówienie, że zespół jest zespołem punkowym (opis "punka" jest bardziej przydatny w mówieniu komuś, jak brzmi artysta).

Dlaczego użycie gatunków jest ważne

Jeśli chcesz pracować w branży muzycznej , zrozumienie gatunków jest dość ważne z wielu różnych powodów, w tym:

Gatunek jest kluczem do odblokowania utraconych możliwości sukcesu branży muzycznej, więc nie poddawaj się pokusie wzruszenia jej etykietą bez znaczenia - jest to naprawdę ważna część przekazywania twojej muzyki masom.