Profil kariery: Army Rotary Wing Aviator

David Birkbeck

Jako dziecko lat 80. moją oryginalną inspiracją do wstąpienia do wojska był Tom Cruise - Top Gun w skórzanej kurtce lotniczej, a nie ten skaczący na kanapie koleś, który mamy teraz. Zamierzałem najpierw zaciągnąć się do Korpusu Piechoty Morskiej, a następnie skorzystać z jednego z ich programów wstępnych, aby zostać lotnikiem lotniczym.

Chociaż nie żałuję swojej decyzji (chociaż tyle lat później, moim jedynym żądaniem noszenia skórzanej kurtki lotniczej jest to, że znalazłem tani na eBayu) Potajemnie żałuję, że ktoś nie wpuścił mnie w dziwny mały klejnot, który jest Program szkolenia w locie dla oficerów armii (WOFT) .

Podczas gdy marynarka wojenna, piechota morska i lotnictwo wymagają czteroletniego dyplomu, a komisja oficera ma latać, armia pozwala absolwentom szkół średnich skakać w kokpicie śmigłowca. Gdyby tylko zainwestowali w dobry film rekrutacyjny, taki jak marynarka wojenna, mógłbym się o tym dowiedzieć wcześniej - ponieważ tak bardzo mi się podobało, upaść w środku Somalii jakoś nie wydawała się tak seksowna jak uderzanie w dopalacze lub bratanie się z moim instruktorem lotu pod nosem Michaela Ironside'a.

W armii, Rotary Wing Aviators (piloci helikopterów) są nadal oficerami, ale nie odrodzonymi odmianami. Są to strażnicy , rozwiązanie militarne polegające na wyłanianiu oficerów z wysoko wyszkolonych ekspertów technicznych, bez obarczania ich tym samym ciężarem dowodzenia i polityki, z jakimi mają do czynienia porucznicy i inni. Większość urzędników Warrant w jakiejkolwiek branży usługowej jest wcześniej zatrudniona, z około dziesięcioletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie wiedzy, ale Armia robi wyjątek dla lotnictwa.

Wojskowe wytyczne / wymagania

Program szkolenia oficerów lotniczych Warrant jest dostępny dla obywateli Stanów Zjednoczonych w wieku co najmniej 18 lat, ale nie starszych niż 33 lata, którzy przeszli Akumulację Aptitude Sił Zbrojnych z wynikiem co najmniej 110 punktów w sekcji Technical Technical testu. Niedoszli lotnicy muszą również wziąć udział w teście Selekcji Lotów i zdobyć co najmniej 90 punktów.

I oczywiście, ponieważ musisz zobaczyć, dokąd zmierzasz, kiedy lecisz samolotem wartym wiele milionów dolarów, musisz przejść odpowiednie badania fizykalne i mieć wzrok nie gorszy niż 20/50 (można to skorygować do 20/20) ).

Edukacja

Jak już wcześniej wspomniałem, program WOFT wyróżnia się wśród programów dla oficerów na poziomie podstawowym, ponieważ wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej - bez stopnia zaawansowania, bez wcześniejszego doświadczenia. Ale nie bądź zarozumiały. Jeśli zostaniesz przyjęty, armia rozpocznie Cię w podstawowym treningu bojowym (jak w przypadku każdego innego zaciągniętego żołnierza), aby upewnić się, że rozumiesz, że nie jesteś tylko w Zwiadowcach Chłopca (lub Dziewczyny).

Po zakończeniu obozu rozpoczyna się sześciotygodniowa Kandydacka Szkoła Ofiar (WOCS). Jeśli już czytałeś o oddelegowanych oficerach , to WOCS brzmi dokładnie tak, jak to brzmi - odmiana Oficerska Szkoła Kandydata, dostosowana specjalnie dla Oficerów Warrantów. Po tym wszystkim jesteś oficjalnie awansowany na Oficera Warranta i będziesz miał przywilej oddania honoru każdemu w armii. (To wspólne jibe w wojsku odnosi się do faktu, że z racji tego, że zajmują pozycję wyższą niż oficerowie oddelegowani, a poniżej oficerowie oddelegowani, pracownicy nakazu spędzają dużo czasu, albo oddając saluty żołnierzy, albo salutując swoim przełożonym.)

Na koniec, zupełnie nowy Warrant Officers udaje się na dziesięciomiesięczne szkolenie w Fort Rucker w Alabamie. Podobnie jak inne programy szkolenia lotniczego, każdy zaczyna od jednego podstawowego samolotu - w tym przypadku helikoptera TH-67 Creek - który nie jest używany w aktywnej służbie, ale daje studentom solidne podstawy w pilotowaniu. Gdy zdobywają doświadczenie, uczniowie-studenci przechodzą do specjalizacji w konkretnym helikopterze, którym polecą do końca swojej kariery.

CW3 Bernie Smith, doświadczony pilot Blackhawk, napisał ten pomocny artykuł, w którym uprzejmie przypomina nam, że twój wybór samolotów niekoniecznie jest twoim wyborem - zależy to w dużym stopniu od twoich osiągnięć w szkole i od tego, jakie pozycje armia chce wypełnić . Dlatego ważne jest, aby wybrać taki program z lataniem i żołnierzami jako podstawowymi motywacjami, zamiast kierować się sercem na konkretny samolot.

Niezależnie od tego, który z ptaków dostaniesz, piloci kończą z imponującym 179 godzinami spędzania czasu pod paskami, według strony internetowej Fortu Rucker.

Zadania i obowiązki

Piloci hełmu armii latają każdego rodzaju misją bojową i wspierającą pod słońcem, także pod słońcem. (Latanie z goglami noktowizyjnymi brzmi zabawnie, dopóki nie zobaczysz, jak bardzo są one dezorientujące). Rekrutacja oficerów armii na liście zawiera między innymi misje w repertuarze pilota, "rekonesans, bezpieczeństwo, strzelanina, ratunek, atak lotniczy, min / flara dostawa, ładunek wewnętrzny / zewnętrzny i operacje paradrop / rappelling. "

Misje te mogą się również różnić w zależności od specjalizacji samolotu pilotów:

Piloci Warrant Officer mogą również wykonywać obowiązki dodatkowe niezwiązane bezpośrednio z lataniem (które są przyznawane każdemu w wojsku). Ale w odróżnieniu od zamawiających, pozostali skupieni przez całą swoją karierę na byciu ekspertami, a nie na większych stanowiskach dowodzenia.

Nie chodzi o spacer po parku, ale jak widzę, program szkolenia oficerów lotniczych Warrant jest znakomitą okazją, aby zanurzyć się w karierze pilota i profesjonalnego żołnierza, szczególnie dla tych, którzy nie mogą się doczekać (lub pozwolić sobie na) czteroletni stopień, aby zacząć brudzić sobie ręce.