Dlaczego powinieneś podpisać umowę na publikację muzyki

Aby podpisać lub nie podpisać umowy - to jest pytanie w branży muzycznej. Muzycy często zastanawiają się, czy potrzebują wytwórni płytowej , i to samo dotyczy twórców piosenek, którzy zastanawiają się, czy potrzebują wydawcy muzyki po swojej stronie. Oferty wydawnicze muzyczne mają zalety i wady, ale zdecydowanie więcej korzyści ma posiadanie odpowiedniego wydawnictwa w zespole. Jeśli próbujesz zdecydować się na DIY Publishing i kontrakt z wydawnictwem muzycznym, zastanów się nad pięcioma przyczynami, dla których praca z wydawcą muzyki może być dobrodziejstwem dla twojej kariery.

 • 01 Publikowanie jest trudne

  Mechaniczne tantiemy , licencje i księgowość to niektóre z rzeczy, które wydawcy robią, aby pomóc autorom piosenek w poruszaniu się w złożoności branży muzycznej. Z pewnością możesz nauczyć się lin, ale może to zająć dużo czasu, aby w pełni zrozumieć publikację. Dopóki jednak nie nauczysz się sznurów, możesz podpisać się na bardzo chwiejne okazje.

  Z kolei wydawcy wiedzą, jak publikować. Wiedzą, jak chronić swoje prawa od samego początku. Oferują one nie tylko tę warstwę ochrony, która pochodzi z wiedzy branżowej, ale także pozwalają zaoszczędzić czas poświęcony na naukę publikowania, dzięki czemu możesz robić to, w czym jesteś dobry - pisząc piosenki.

 • 02 Twój czas jest lepiej spędzony w innym miejscu

  Jesteś autorką piosenek. Jednak łatwo jest oderwać się od tego celu, kiedy trzeba się pochłonąć w zarządzaniu tymi utworami. Podejmij całe pojęcie uczenia się publikowania od podstaw równania - wydawanie licencji i pobieranie opłat licencyjnych może być czasochłonne. Im większy jest twój sukces wydawniczy, tym mniej czasu będziesz musiał napisać nowe piosenki, jeśli zaabsorbujesz się biznesową stroną swojej kariery.

 • 03 Muzyka Wydawcy mają połączenia

  Załóżmy, że napisałeś, co według ciebie będzie następnym Billboardem numer jeden. Aby ta piosenka mogła zyskać chwałę, na jaką zasługuje, musi trafić w ręce artysty, który może wykonać ją tak, jak trzeba. Nie możesz po prostu przywołać Lady Gagi i powiedzieć: "Hej, mam dla ciebie piosenkę!" To po prostu nie działa w ten sposób. Ale uznana firma wydawnicza może przekazać twoją muzykę w ręce ludzi, którzy mogą przekazać ją w ręce najlepszych wykonawców, co pomaga ci zarabiać pieniądze.

 • 04 Wydawcy muzyki mogą pomóc w twórczym rozwoju

  Niektórzy wydawcy muzyki są bardzo nieudolni ze swoimi klientami. Wykonują pracę administracyjną związaną z utworami w swoich katalogach, ale nie angażują się w proces twórczy pisania piosenek.

  Inni wydawcy muzyki przyjmują zupełnie inne podejście. Mają całe działy poświęcone pomagając twórcom piosenek rozwijać się kreatywnie. Mogą oferować opinie na temat kompozycji, sugerować nowe kierunki i powiązać swoich autorów piosenek z innymi pisarzami, którzy, jak sądzą, mogą tworzyć dobrych partnerów do pisania.

  Ciągłe uczenie się i rozwój w Twojej dziedzinie jest zawsze dobrą rzeczą, a jeśli jesteś nowym autorem piosenek , tego rodzaju wskazówki i wsparcie mogą być nieocenione.

 • 05 Wydawcy zapewniają, że otrzymasz zapłatę

  Należności licencyjne należne artystom często nie są płatne. Jednym ze sposobów gromadzenia środków pieniężnych jest przeprowadzanie audytów posiadaczy licencji, takich jak audytów etykiet. To może wydawać się dość proste, ale audyty są w wielu przypadkach drogie - wręcz przeciwnie.

  Niektóre audyty mogą kosztować dziesiątki tysięcy dolarów. Firmy wydawnicze, samodzielnie lub w ramach związku z agencją Harry Fox (w USA), ponoszą koszty tych audytów, co oznacza, że dostajesz więcej pieniędzy bez kosztów zbiórki.

  Ponadto firmy wydawnicze rozumieją wartość publikacji. Wiedzą, jak wyceniać swoją pracę i mogą żądać ceny za twoją muzykę, którą możesz mieć trudności z osiągnięciem na własną rękę.