Najlepsze szkoły muzyczne na południu

 • 01 Najlepsze szkoły muzyczne na południu

  Studenci smyczkowi z Shepherd School of Music Uniwersytetu Rice. Dzięki uprzejmości Rice University

  Poważni muzycy szukają poważnych programów muzycznych, kiedy rozpoczynają naukę w college'u, czy to na poziomie undergrad, czy na studiach - i tak samo, jak uniwersytety są podzielone na poziomy, z Harvardami świata na szczycie i mniej konkurencyjnymi szkołami niżej, ranking szkół muzycznych jest jeszcze bardziej ekstremalny, z najlepszymi konserwatoriami w kraju położonymi u szczytu piramidy.

  Chodzi o to, doświadczenie konserwatorium może nie być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Dla wielu młodych muzyków lepszym rozwiązaniem jest konserwatorium lub najlepszy program muzyczny na kampusie uniwersyteckim, na przykład Rice University w Teksasie, który daje muzykom najlepsze cechy zarówno konserwatorskiego, jak i uniwersyteckiego świata. Te programy muzyczne wymagają przesłuchań, recitali koncertów i recitali oraz bardzo odmiennego procesu aplikacji od typowych doświadczeń z przyjęć na studia.

  Każda duża uczelnia ma oczywiście program muzyczny, ale niektóre mają naprawdę gwiezdne szkoły muzyczne. Kluczem jest znalezienie dobrego dopasowania do umiejętności, poświęcenia i pasji ulubionego muzyka. Ale zbyt często młodzi muzycy są tak skupieni na możliwościach, jakie oferuje np. Nowy Jork, czy Boston, że zapominają, że inne części kraju również mają cudowne programy muzyczne. Na przykład na Zachodzie są świetne szkoły muzyczne i na Środkowym Zachodzie, ale nie odrzucaj Południa. Na następnych stronach znajdziesz podsumowanie czterech najlepszych szkół muzycznych na Florydzie i w Teksasie.

 • 02 Ryż i inne opcje Texas

  Shepherd School of Music. Musician555 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

  Na uniwersytetach na południu studiują tysiące szczęśliwych muzyków, podobnie jak na uczelniach w całym kraju. Ale kiedy usłyszysz o tej lub tej południowej szkole, która ma świetny program muzyczny, zadaj sobie kluczowe pytanie: symfonię czy orkiestrę marszową? Wszystkie te szkoły piłkarskie na południu mają potężne maszerujące zespoły. Te precyzyjne ćwiczenia i wyszukane mundury są powodem do dumy w tych społecznościach, ale marszowe zespoły nie interesują wiolonczelistę patrzącego na Curtisa lub perkusistę jazzowego kontemplującego Juilliarda. Jeśli wiolonczelista patrzy na południe, upewnij się, że Rice znajduje się na liście.

  • The Shepherd School of Music: Ta prestiżowa, 35-letnia szkoła muzyczna na Rice's Rice University organizuje ponad 400 koncertów studenckich i wykładowców, a jej absolwenci występują w najbardziej prestiżowych orkiestrach i operach na świecie. Prawie jedna trzecia członków Houston Symphony to ałun Rice. Shepherd może pochwalić się silnymi programami symfonicznymi, operowymi i dyrygenckimi. Wstęp tutaj jest bardzo konkurencyjny i muzycy powinni wiedzieć, że przesłuchania na uniwersytecie odbywają się z myślą o wypełnieniu konkretnych miejsc w dwóch orkiestrach i programie wokalnym, który zmienia się z roku na rok. W ubiegłym roku zderzenie fagocistów mogło, na przykład, storpedować nadzieje waszego podwójnie trzcinowego gracza przesłuchań - albo może to być naprawdę dobry rok dla tuby.
  • University of North Texas: Dział muzyczny tej szkoły oferuje szeroką gamę możliwości od etnomuzykologii po operę, a jej 50 zespołów to wszyscy zwykli podejrzani, plus muzyka dawna i nowe zespoły muzyczne oraz mariachi, gamelan i światowe grupy perkusyjne. Ale to program jazzowy powoduje, że uniwersytet w Dallas trafia na szczyt listy najlepszych szkół jazzowych w Stanach Zjednoczonych i na świecie. W 2012 roku studenci UNT zdobyli 15 nagród w dorocznym, prestiżowym konkursie muzyki studenckiej DownBeat Magazine, co daje przewagę nad każdym innym programem muzycznym w kraju.
 • 03 najlepszych szkół muzycznych na Florydzie i Luizjanie

  Frost School of Music. Dzięki uprzejmości The University of Miami

  Na Florydzie jest coś więcej niż plaże i palmy. Państwo jest także domem dla kilku uniwersytetów z silnymi programami muzycznymi - być może nie w skali Rice czy konserwatoriów Wschodniego Wybrzeża, ale jest dobrym rywalem dla każdego nastolatka lub dwudziestki z poważnym zainteresowaniem muzyką.

  • The Frost School of Music: To, co zaczęło się jako konserwatorium muzyczne w 1926 roku, rozszerzyło się o najbardziej innowacyjne programy muzyczne. Oferuje wszystkie główne kierunki występów w muzyce symfonicznej, operowej i wokalnej, ale wyróżnia ją program studiów University of Miami w zakresie muzyki studyjnej, muzyki współczesnej i jazzu, a także w branży rozrywkowej. Program nauczania Frost Experiential Music był pierwszym, który oferował stopnie w inżynierii muzycznej, biznesie i rozrywce.
  • Uniwersytet w Nowym Orleanie: Trudno spierać się z mantrą o nieruchomościach, "lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja" - zwłaszcza gdy mówimy o jazzie, a miejscem, o którym mowa, jest Nowy Orlean. Szkolny program jazzowy został założony przez Ellisa Marsalisa, na wydziale są jeszcze dwie Marsjanki - Delfeayo i Jason - a zespół jazzowy gra na wielkim festiwalu jazzowym w mieście. To mała szkoła, ale są możliwości, których nie dostaniesz gdzie indziej.

  Warto również sprawdzić: program muzyczny na University of North Florida - zwłaszcza w dziale studiów jazzowych - łączy świetną reputację w dziedzinie robienia muzyki z ceną publicznego uniwersytetu. Szkoła muzyczna na Florida State University oferuje intrygującą mieszankę możliwości, w tym centrum badań nad muzyką obu Ameryk, jeden z najlepszych medycznych programów terapii muzycznej i program operowy, który zajmuje piąte miejsce w rankingu amerykańskich wiadomości i raportu światowego.