Kariera i możliwości Netflix

Gary Burchell

Firma Netflix, Inc. została założona w 1997 roku i była pionierem wypożyczania płyt DVD pocztą i wysyłania płyt DVD do subskrybentów w Stanach Zjednoczonych. W 2007 r. Uruchomiono usługę streamingu. Obecnie dominuje on na całym świecie w zakresie subskrypcji wideo na żądanie (SVOD) i ma duży wpływ na to, jak ludzie uzyskują dostęp do treści przeznaczonych do oglądania w domu.

Netflix według liczb

Kultura firmy

Wyniki Netflix są wysokie w kulturze firmy. Pracownicy mają swobodę, elastyczność i głos. Firma wydała Netflix Culture Deck, prezentację zawierającą filozofię zarządzania. Wielu liderów branży pochwaliło ją, a Sheryl Sandberg z Facebooka powiedziała, że ​​"może to być najważniejszy dokument, jaki kiedykolwiek wydostał się z Doliny".

Styl zarządzania Netflix może wywierać presję na tych, którzy chcą tam stworzyć karierę. Pracownicy muszą dokonywać samodzielnych osądów; nie są one mikromanowane.

Nieograniczona wolność oznacza, że ​​muszą wykazać się wysokimi umiejętnościami i udowodnić swoją wartość. Netflix zachowuje "wyjątkowych" pracowników tylko zgodnie z pisarzem Culture Deck, Patty McCord. Chief Talent Officer nie ma nic przeciwko strzelaniu do tych, którzy nie pasują do tej formy. Jednak firma zapewnia hojne pakiety odpraw, gdy wykwalifikowany personel nie spełnia już potrzeb Netflix.

Rodzaje zadań w Netflix

Możesz szukać pracy za pośrednictwem swojej strony pracy lub konta LinkedIn. Istnieje wiele ofert pracy w zakresie technologii dla:

Kompensacja i korzyści oferowane przez Netflix

Netflix płaci dobrze i oferuje swoim pracownikom doskonały pakiet świadczeń. Opłaca drugie najwyższe mediany wynagrodzenie podstawowe zgodnie ze sprawozdaniem Glassdoora z 2015 r. W sprawie najlepiej płacących amerykańskich firm. Lista wynagrodzeń Business Insider na Netflix ustala średnią wynagrodzenie Inżyniera Oprogramowania na ponad 140 000 USD, 56% powyżej średniej krajowej. Starszy inżynier sieciowy zarabia średnio 190 000 $, a wynagrodzenie Senior Software Engineer wynosi średnio poniżej 210 000 USD. Liczby są oparte na udostępnionych danych płacowych na Glassdoor.com. Świadczenia pracownicze obejmują:

Jak wylądować pracę w Netflix

Proces aplikacji

Netflix odpowiada na zgłoszenia o pracę za pośrednictwem swojej strony internetowej, a rekruterzy często kontaktują się z potencjalnymi kandydatami na LinkedIn. Rozmowa telefoniczna wyłoni kandydatów z ogólnymi pytaniami na temat doświadczenia i celów zawodowych. Drugi wywiad telefoniczny może nastąpić i, jeśli się powiedzie, jeden lub więcej wywiadów z panelu na miejscu.

Wywiad

Netflix zatrudnia osoby, które wie, że będą pasować do kultury firmy. Ich Talia Kultury jest bardzo ważna, więc dobrze się z nią zapoznaj i zbadaj ich "7 aspektów kultury Netflix." Twoje wrażenia z tego ujawniają, czy środowisko jest odpowiednie dla ciebie. Musisz zapoznać się z ich produktami - jeśli nie jesteś członkiem ich usługi subskrypcji, zarejestruj się. Pierwszy miesiąc jest bezpłatny. Zastanów się, w jaki sposób usługa wpływa na Ciebie i jak ją poprawić.

Przeczytaj uważnie opis stanowiska, dopasowując kluczowe umiejętności i doświadczenie do wymagań Netflix. Zbadaj członków panelu przesłuchań i wykorzystaj to do budowania relacji. Netflix twierdzi, że zatrudnia tylko "w pełni ukształtowanych dorosłych", a usłyszysz to często w wywiadach. Oczekują od pracowników odpowiedzialnego korzystania z ich wolności i osiągania wyników. Pytania z wywiadu będą analizować kompetencje firmy oraz umiejętności analityczne i techniczne.

Obecni pracownicy uwielbiają pracę w Netflix

Pracownicy doceniają swobodę pracy w swoim własnym miejscu i korzystania z ich osądów, aby być na bieżąco z obciążeniami. Firma ma ocenę 3.7 (na 5 możliwych) w Glassdoor, a dyrektor generalny Reed Hastings uzyskał ocenę na poziomie 87%. "Kultura wolności i odpowiedzialności" dominuje w opiniach na temat pracy w niej, pojawiając się w 41 opiniach pracowników na stronie. Korzyści z rekompensaty i środowisko pracy również mają wysoką pozycję.

Więcej informacji o Netflix

Ze strony korporacyjnej Netflix "8 wielkich powodów do pracy w Netflix"

Artykuł ten został zredagowany przez Laurence'a Bradforda.