Niezbędne umiejętności Musisz zostać najlepszym inżynierem

Rozwijanie tych umiejętności może być bramą do ekscytującej nowej kariery

Inżynieria jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej ekscytujących dziedzin, oferując absolwentom szkół wyższych znaczny potencjał zarobkowy, stabilność pracy i dużą osobistą satysfakcję. Inżynierowie mają dostęp do wielu różnych zadań . Jednak nie wszyscy mogą być inżynierami, ponieważ wymagania w zakresie umiejętności i wiedzy są intensywne.

Większość początkujących inżynierów będzie potrzebowała co najmniej licencjata, a raczej tytułu magistra, od szkoły inżynierskiej.

Poza odpowiednim wykształceniem i odpowiednim doświadczeniem technicznym, musisz wykazać się wieloma tak zwanymi "miękkimi" umiejętnościami, aby uzyskać i utrzymać dobrą pracę.

Umiejętności miękkie to te, które dotyczą spraw interpersonalnych, takich jak przywództwo i komunikacja. Uzupełniają one " twarde " umiejętności, takie jak modelowanie komputerowe lub praktyczna znajomość chemii, które są specyficzne dla twojej branży inżynierskiej i mają charakter techniczny.

Zestaw umiejętności inżynierskich, którego potrzebujesz

Istnieje kilka różnych gałęzi inżynierii, każda z bardzo wyraźnymi umiejętnościami technicznymi. Nawet w danej dziedzinie konkretne wymagania dotyczące pracy różnią się znacznie między pozycjami. Koniecznie przeczytaj uważnie opisy stanowisk pracy i podkreśl swoje umiejętności w swoim CV, liście motywacyjnym i rozmowie kwalifikacyjnej. Umiejętności miękkie lub społeczne będą się różnić w zależności od stanowiska pracy i mogą, ale nie muszą być wymienione w opisie stanowiska, ale nie są mniej ważne dla sukcesu w tej dziedzinie.

Oto siedem najważniejszych umiejętności, które inżynier ma opanować. Przeglądanie tej listy pomoże ci określić, które umiejętności już posiadasz, które uczynią cię dobrym inżynierem i jakich umiejętności powinieneś się uczyć.

Kreatywne myslenie

Inżynieria polega zasadniczo na rozwiązywaniu problemów, a to oznacza znalezienie nowych sposobów zastosowania istniejącej wiedzy - prawdziwie twórczego procesu .

Możesz być pociągający do inżynierii ze względu na jej twórczy element. Z drugiej strony, jeśli nie myślisz o sobie jako o typie twórczym, możesz ćwiczyć myślenie poza polem dzięki nieograniczonej burzy mózgów, marzeń i zabawy.

Modelowanie komputerowe

Modelowanie komputerowe polega na tworzeniu i wykorzystywaniu modeli komputerowych do symulacji złożonych systemów. Chociaż modelowanie nie jest unikalne dla inżynierii, stało się krytycznym elementem wielu rodzajów inżynierii. Modele komputerowe mogą być używane do przewidywania czegokolwiek od tego, jak szybko planowany stadion może zostać ewakuowany w sytuacji awaryjnej do tego, jak zachowa się elektrownia, jeśli krytyczny komponent zawodzi. Nie wszyscy inżynierowie potrzebują wiedzy programistycznej do budowy modeli, ale musisz zrozumieć, jak działają modele, abyś wiedział, jakie rodzaje problemów można symulować i jakie symulacje oznaczają dla twojego projektu.

Dbałość o szczegóły

Projekty inżynieryjne są niezwykle złożone i obejmują dziesiątki, jeśli nie setki ludzi. Mały błąd w dowolnym momencie podczas planowania, rozwoju lub konstrukcji może spowodować awarię. Nieudany projekt nie tylko traci pieniądze, ale może także zranić, a nawet zabić ludzi.

Wyższa matematyka

Dawno minęły czasy kalkulacji ręcznie i przy pomocy reguł slajdów, ale istnienie komputerów nie zwalnia z potrzeby rozumienia matematyki.

W rzeczywistości, ponieważ komputery mogą tylko wykonywać instrukcje, inżynierowie muszą najpierw dowiedzieć się, jak samodzielnie rozwiązywać problemy numeryczne, zanim będą mogli powiedzieć komputerowi, co należy zrobić.

Umiejętności komunikacyjne

Inżynieria jest bardzo techniczna i polega na zwięzłej i dokładnej komunikacji między kolegami. Będziesz jednak musiał również komunikować się z osobami spoza branży, takimi jak klienci, a czasem także opinia publiczna, która nie ma wykształcenia technicznego. Ważne jest, abyś mógł przetłumaczyć specjalistyczną wiedzę na terminy, które mogą zrozumieć.

Przywództwo

Inżynierowie są zwykle znani ze swoich umiejętności technicznych, ale umiejętności przywódcze i zarządzania są równie ważne. Zarządzając projektami, musisz nauczyć się delegować zadania, organizować duże zespoły ludzi i koordynować wiele złożonych procesów.

W miarę rozwoju kariery prawdopodobnie staniesz się odpowiedzialny za zarządzanie i motywowanie innych inżynierów.

Praca w zespole

Inżynierowie prawie nigdy nie pracują w pojedynkę; będziesz pracować z wieloma pracownikami, zarówno inżynierami, jak i osobami spoza twojego działu, aby zrealizować swoje projekty. Musisz umieć współpracować z różnymi typami ludzi na każdym poziomie, stosując umiejętności tak różnorodne, jak komunikacja werbalna i odpowiedni język ciała, ustalanie celów i ustalanie priorytetów. Potrzebujesz charakteru i uczciwości, które skłaniają innych do zaufania ci i polegania na tobie, gdy wszyscy pracujesz razem.

Umiejętności inżyniera wystawione przez Job