Korzyści i wady czterodniowego Workweek

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mogą czerpać korzyści z czterodniowego tygodnia pracy

Wszyscy uwielbiają trzydniowy weekend, ale czy miałbyś go co tydzień? Czterodniowy tydzień pracy to świetny pomysł, ale nie dla wszystkich. Oto kilka czynników, o których należy pomyśleć przed przejściem na czterodniowy tydzień pracy .

Co to jest czterodniowy dzień pracy?

Standardowy, pełnowymiarowy tydzień pracy dla Amerykanów to osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Po przejściu na czterodniowy tydzień pracy nadal pracujesz 40 godzin, ale pracujesz 10 godzin dziennie.

Nie trzeba, aby wszyscy pracownicy pracowali przez cztery dni; możesz decydować w oparciu o potrzeby pracowników i potrzeby biznesowe. Dodatkowy dzień wolny nie musi być w poniedziałek lub piątek, aby pracownik mógł spędzić trzydniowy weekend. Możesz wyznaczyć dowolny dzień tygodnia w zależności od potrzeb biznesowych i preferencji pracowników.

Zapłać za czterodniowy tydzień pracy

Jeśli pracownik jest zwolniony z pensji i nie kwalifikuje się do wynagrodzenia za nadgodziny, wtedy nie ma problemu z płacą związaną ze skróconym tygodniem pracy. Pracownik otrzymuje taką samą kwotę wynagrodzenia co tydzień, niezależnie od liczby przepracowanych godzin lub liczby przepracowanych dni.

Jeśli pracownik nie jest zwolniony z podatku (czy to na podstawie wynagrodzenia, czy na godzinę) , pracownik kwalifikuje się do wynagrodzenia za nadgodziny. W większości Stanów Zjednoczonych pracownik kwalifikuje się do pracy w nadgodzinach, jeśli pracuje więcej niż 40 godzin w ciągu jednego tygodnia. Wynagrodzenie pracownika, który pracuje przez pięć osiem godzin, będzie identyczne z wypłatą dla pracownika, który pracuje cztery dziesięciogodzinne dni.

Jednak w Kalifornii i kilku innych miejscach pracownik otrzymuje wynagrodzenie za nadgodziny po przepracowaniu ponad ośmiu godzin w ciągu jednego dnia. Tak więc kalifornijski pracownik, który nie był zwolniony z podatku na czterodniowym tygodniu pracy, otrzymywał co tydzień 32-godzinne wynagrodzenie i 8 godzin nadgodzin.

Urlop na czterodniowy Workweek

Wiele firm mówi o wakacjach w oparciu o godziny lub dni.

Jeśli wszyscy w biurze pracują na czterodniowym tygodniu pracy, odniesienia do dnia są w porządku, ale zachowaj ostrożność, jeśli pracujesz w tradycyjnym tygodniu pracy i pracujesz według alternatywnego harmonogramu.

Zamiast twierdzić, że pracownicy otrzymują dziesięć dni urlopu, użyj języka "80 godzin". W ten sposób jasne jest, że osoba pracująca cztery 10 godzin dni otrzymuje dwa tygodnie urlopu, tak jak pracownik elastyczny harmonogram. W przeciwnym razie twój pracownik może twierdzić, że jest winna 100 godzin wakacji.

Ogólnie rzecz biorąc, przepisy prawne pozwalają firmom rozwijać swoje plany urlopowe, ale firmy te są związane ich podręcznikami , więc upewnij się, że twój plan urlopowy dokładnie określa, jaki czas wolny chcesz zapewnić swoim pracownikom.

Zalety Czterodniowego Workweek

Strona pracownika może być całkiem jasna : kolejny dzień bez pracy i bez dojazdów może w dużym stopniu uwolnić osobisty czas. Ale nie tylko pracownik może skorzystać ze skróconego tygodnia pracy.

Kilka badań wykazuje różne korzyści, takie jak zmniejszenie stresu, wzrost wydajności i zadowoleni bardziej zaangażowani pracownicy. Rezygnacja z dodatkowego dnia wolnego w tygodniu może być bardzo dużą przeszkodą dla dobrych pracowników przeprowadzających się do nowej firmy.

Wady czterodniowego tygodnia pracy

Po pierwsze, czterodniowy tydzień pracy nie działa dla każdej firmy, a już na pewno nie dla każdego pracownika.

Jeśli klienci oczekują, że ludzie będą dostępni przez pięć dni w tygodniu, pracownik, który nie będzie dostępny w każdy piątek, może spowodować problemy.

Czterodniowy tydzień pracy może również utrudnić opiekę nad dzieckiem. Wiele programów opieki przedszkolnej i opieki po zajęciach funkcjonuje wokół idei, że rodzic pracuje według harmonogramu od 8 do 17. Nie otwierają się o 6 rano ani nie są otwarte do 20 po południu w celu dostosowania się do nietypowego harmonogramu rodzica.

Ludzie mogą czuć się odświeżeni przez dodatkowy dzień wolny od pracy w każdym tygodniu, ale mogą również odczuć spadek wydajności po tylu godzinach pracy w ciągu jednego dnia.

W przypadku zwolnionego pracownika, który ma alternatywny harmonogram, podczas gdy inni pracują w tradycyjny poniedziałek-piątek, osoba ta może odczuwać presję, aby dzwonić na spotkania lub odpowiadać na wiadomości w dniu wolnym od pracy. Jest to niesprawiedliwe, ale musisz ocenić, czy alternatywny harmonogram ma niekorzystny wpływ na zespół pracownika.

Pamiętaj, że musisz zapłacić nieopłaconemu pracownikowi za dodatkowy dodatkowy czas pracy poza czterodniowym tygodniem pracy.

Czy należy wdrożyć ten typ harmonogramu?

Odpowiedź naprawdę zależy od potrzeb Twojej firmy i jej pracowników. Jeśli pracownik prosi o pracę w cztery dni, warto sprawdzić i sprawdzić, czy będzie on działał dla tej osoby na tym stanowisku.

Być może spróbuj tymczasowego uruchomienia przez kilka miesięcy, aby zobaczyć, jak to działa. Elastyczność to korzyść, której wielu pracowników poszukuje od pracodawcy, a posiadanie tego jako opcja czyni cię bardziej pożądanym dla wielu osób poszukujących pracy. Ale zanim zmienisz harmonogram firmy, upewnij się, że to sprawi, że Twoja firma będzie bardziej produktywna, a pracownicy bardziej zadowoleni . W przeciwnym razie czterodniowy tydzień pracy nie jest wart zmian.