Jak poprosić o podanie o pracę

W zależności od rodzaju pracy, o którą się starasz, zatrzymanie się w organizacji, aby osobiście się zgłosić, może być świetnym sposobem na uzyskanie pozytywnego wrażenia i zabezpieczenie podania o pracę - pod warunkiem, że podejmiesz właściwe działania.

Wielu pracodawców w branży detalicznej i hotelarskiej oczekuje od kandydatów do pracy osobiście. Podobnie pracodawcy zatrudniają na wakacjach i na pół etatu. Zwrócenie się bezpośrednio do pracodawcy może być dobrym sposobem na sprawdzenie zgłoszenia.

W pewnym sensie osobiste zgłoszenie się do pracy jest jak rozmowa kwalifikacyjna. Przynajmniej będziesz miał szansę zaimponować potencjalnemu współpracownikowi i możesz spotkać się z szefem.

Konieczne jest przygotowanie się tak, jak na rozmowę kwalifikacyjną. Upewnij się, że wszyscy jesteście nastawieni na pozytywne wrażenie. Oto informacje na temat tego, co należy ze sobą przyłożyć, co nosić, co powiedzieć i jak postępować po złożeniu podania o pracę.

W co się ubrać

Ważne jest, aby upewnić się, że jesteś ubrany starannie i mają wypolerowany profesjonalny wygląd, gdy zgłosisz zapytanie. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś ubierać się nieco bardziej formalnie, niż oczekiwałbyś w swojej docelowej pracy. W razie wątpliwości lepiej jest przesadzić niż podszerstek. Poświęć trochę czasu na odpowiednie ubranie, ponieważ pierwsze wrażenie, jakie robisz, może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o zatrudnienie.

Przygotuj wstęp

Najprostszym sposobem na złożenie wniosku jest ustalenie, co zamierzasz powiedzieć z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś zdenerwowany, ćwicz. Przygotuj krótkie 15-sekundowe wprowadzenie, aby uzyskać zainteresowanie kogo spotkasz. Twoje wprowadzenie powinno wspomnieć twoje zainteresowanie współpracą z tym pracodawcą.

Na przykład możesz powiedzieć: "Cześć, jestem bardzo zainteresowany pracą biurową, która może być dostępna dla studentów.

Jestem zorientowanym na szczegóły biznesem z silnymi umiejętnościami komputerowymi i mam doświadczenie w interakcji z opinią publiczną z mojej pracy rekrutacyjnej na terenie kampusu. Czy mogę ewentualnie odebrać aplikację, jeśli jest ona wymagana, lub zrezygnować z mojego CV? "Można również powiedzieć:" Jestem bardzo zainteresowany pracą w lecie, czy mogę prosić o wypełnienie wniosku? "

Manners Matter

Upewnij się, że okazujesz szacunek każdemu recepcjoniście lub innemu pracownikowi na pozór niskiego szczebla, ponieważ może on mieć prawo do decydowania na miejscu, jeśli powinieneś wziąć pod uwagę wolne miejsca pracy. Uśmiechnij się ciepło, spójrz osobie w oczy, kiedy ich witasz i wyrażasz entuzjazm. Wszystko inne, które jest równe uprzejmemu, przyjacielskiemu i zmotywowanemu kandydatowi, zostanie wzięte pod uwagę. Gdybyś zatrudnił się do pracy, czy nie chciałbyś wybrać osoby, która wydaje się być przyjemna?

Kiedy wypełnić aplikację

Możesz natychmiast wypełnić aplikację lub zabrać ją ze sobą i odesłać po jej zakończeniu. Jeśli pracodawca ma miejsce dla kandydatów do wypełnienia aplikacji, możesz tam usiąść. Możesz też wyjść na zewnątrz budynku i wrócić do ukończonej aplikacji, gdy skończysz. Upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne informacje, w tym historię wykształcenia i zatrudnienia oraz referencje .

Przynieś swój własny długopis - w rzeczywistości przynieś dwa, na wypadek, gdy skończy się atrament.

Inną opcją jest odebranie aplikacji i jej uzupełnienie później. Możesz zabrać aplikację do domu i zwrócić ją w innym czasie. Jeśli to zrobisz, będziesz w stanie dokładnie i dokładnie wypełnić i upewnić się, że nie ma błędów. Poproś znajomego o sprawdzenie swojej pracy, aby upewnić się, że nie przeoczyłeś żadnych błędów.

Systemy składania zleceń w sklepie

Wielcy detaliści mogą zatrudniać kioski zamiast aplikacji papierowych.

W przypadku tego typu systemu wypełniasz aplikację na komputerze w sklepie. Na przykład Walmart i Target zatrudniają kioski we wszystkich swoich sklepach. Upewnij się, że masz wszystkie informacje, które musisz złożyć.

Jak śledzić

Po złożeniu podania o pracę, ale nie otrzymałeś od pracodawcy, dobrym pomysłem może być kontynuacja . Zatrzymanie się w celu sprawdzenia stanu zgłoszenia pokaże, że jesteś zainteresowany pracą.

Więcej o aplikacjach o pracę
Wskazówki dotyczące ubiegania się o pracę osobiście
Jak ubiegać się o pracę online