Profil kariery: Navy Damage Controlman

Obecnie, ze wszystkimi nowoczesnymi udogodnieniami z Internetu, łatwo zapomnieć, że "kontrola szkód" oznaczała coś innego niż cofanie się od okropnego oświadczenia na Twitterze .

Nie, kontroler uszkodzeń (DC) w marynarce wojennej polega na tym, by nie zatopić dosłownie statku.

Zadania i obowiązki

Oczywiście podstawową funkcją statku Marynarki Wojennej na pokładzie statku jest, jak sama nazwa wskazuje, łagodzenie uszkodzeń łodzi.

Obejmuje to wiele ręcznych napraw, o których możesz pomyśleć na początku: "[E] remonty naprawcze do pokładów, konstrukcji i kadłubów ... i naprawa zamknięć wodoszczelnych" to tylko kilka przykładów według Dowództwa Personelu Marynarki Wojennej. Oczywiście, pożar jest również częścią pracy, podobnie jak utrzymanie i naprawa pokładowego sprzętu gaśniczego.

Ale jako specjaliści od statków w zakresie kontroli szkód kolejną ważną funkcją DC jest jako lider i źródło dla swoich marynarzy. Na morzu kontroler uszkodzeń może pełnić rolę strażaka straży pożarnej statku i powinien prowadzić ekipy ratownicze w sytuacjach awaryjnych. W czasach, gdy nie jest to możliwe, DC dbają o to, jak reagować na sytuacje kryzysowe, takie jak pożar czy uszkodzenie kadłuba.

Ludzie odpowiedzialni za kontrolę szkód biorą również odpowiedzialność za reakcję statku na zagrożenia chemiczne, biologiczne i radiologiczne (ataki gazu nerwowego, broni nuklearnej itp.). Odpowiadają za wszystko, od kontroli kombinezonów ochronnych i szkolenia personelu pokładowego w ich wykorzystanie do ustalenia obszarów kontroli skażenia w najgorszym przypadku.

Wymagania wojskowe

Oprócz uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej, przyszłe stany Marynarki Wojennej muszą wziąć Baterię Wspomagania Zawodowego Uzbrojenia (ASVAB) i uzyskać 200 punktów ogółem od wyrażenia słownego (VE), rozumowania arytmetycznego (AR), wiedzy mechanicznej (MK) i montażu sekcje obiektów (AS) testu.

Wnioskodawcy muszą również mieć normalne widzenie kolorów.

Chociaż nie są one ściśle wymienione jako kwalifikacje do pracy, istnieje kilka innych umiejętności, które Navy Credentialing Opportunities On Line (COOL) sugerują w swojej karcie informacyjnej ratingu DC, w tym "możliwość korzystania z przenośnych narzędzi, sprzętu i maszyn." Zręczność ... [i] [p] rior doświadczenie w kierowaniu innymi. "

Edukacja

Nowi żeglarze, którzy mają nadzieję na ocenę kontroli uszkodzeń, zaczynają życie od oceny ucznia strażaka (FN), która oprócz DC może rozgałęziać się na partnera elektryka (EM), inżyniera (EN), technika turbiny gazowej (GS), utrzymanie kadłuba (HT), technik komunikacji wewnętrznej (IC), mechanik maszyn (MR) i oceny maszynisty (MM).

Bez względu na to, pierwszym przystankiem dla wszystkich jest obóz treningowy w Naval Station Great Lakes w stanie Illinois . Ci, którzy zabezpieczyli zadanie w polu kontroli szkód, pozostają na pokładzie Wielkich Jezior, aby uczęszczać do 10-tygodniowej szkoły "A", aby przygotować ich do podstaw pracy. Kurs składa się z "[s] elf-paced i grupowej instrukcji z praktycznym zastosowaniem", zgodnie z informacją Navy COOL o karcie informacyjnej, i rozwija się z "dokumentacji technicznej i teorii mechaniki" do specyfiki okrętowych systemów zwalczania pożarów i kontroli uszkodzeń.

Poświadczenia i perspektywy kariery

Po awansie do stopnia E-4, marynarz oficjalnie wycofuje się z oceny strażaka i do oceny kontroli uszkodzeń jako trzecia klasa obrażeń (DC3). Karta ratingowa marynarki wojennej COOL informuje, że chociaż "możliwości rozwoju są sprawiedliwe", początkowo dotarcie do małej społeczności DC jest konkurencyjne, a jedynie "w stosunku do 3300 mężczyzn i kobiet" w rankingu.

Navy COOL zawiera następujące cywilne dane uwierzytelniające związane z polem kontrolującym obrażenia, za które marynarka wojenna może zwrócić opłaty egzaminacyjne:

Obrońcy szkód mogą również ubiegać się o staż czeladniczy jako strażacy lub warsztaty zajmujące się naprawą pomp w ramach United Services Military Apprenticeship Program .