Książki potrzebne do prywatnego szkolenia pilotów

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć podróż w kierunku zostania prywatnym pilotem ? Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, aby rozpocząć prywatne szkolenie pilotażowe, czy po prostu zastanawiasz się, jakiego rodzaju wiedza jest wymagana do uzyskania prywatnego certyfikatu pilotażowego, możesz zacząć od razu. Jest to lista książek i materiałów referencyjnych, które będą potrzebne do szkolenia w zakresie prywatnego szkolenia pilotów. Nie jest to wyczerpująca lista - są też inne książki, których potrzebujesz, takie jak podręcznik pilotażowy do Twojego samolotu, a także tabele i materiały referencyjne dotyczące twojego własnego szkolenia lotniczego. Ogólnie rzecz biorąc, książki z poniższej listy są bardzo często spotykane w prywatnych szkołach pilotażowych, a wielu instruktorów lotów wymaga ich zakupu w ramach prywatnego szkolenia pilotów.

 • 01 FAR / AIM

  Prywatna książka pilota. Zdjęcie © Sarina Houston

  Federalna instrukcja lotnictwa / informacja lotnicza, znana pilotom jako FAR / AIM, jest główną książką pilota. Absolutnie konieczne jest zapoznanie się z przepisami, a będziesz musiał zapamiętać wiele Federalnych przepisów lotniczych, więc ta książka jest obowiązkowa. Cyfrowa kopia FAR-ów jest dostępna na stronie internetowej FAA, ale nadal możesz potrzebować wersji papierowej - wielu instruktorów i egzaminatorów spodziewa się, że ją znasz.

 • 02 Prywatny podręcznik pilota

  Jeppesen Private Pilot Manual. Zdjęcie © Sarina Houston

  Możesz zdecydować się na swojego przyszłego instruktora, aby zobaczyć, która książka on lub ona woli, ale jeśli nie możesz się doczekać, aby zacząć, Jeppesen ma świetny o nazwie Guided Flight Discovery, Private Pilot.

 • 03 Syllabus lub przewodnik szkoleniowy

  Jeppesen Private Pilot Syllabus.

  Twój instruktor zazwyczaj poda ci zarys szkolenia lub jakiś program. Jeśli nie, możesz użyć jednego z wielu ogólnych sylab na rynku. Jeśli instruktor nie wspomniał o tym, pamiętaj, aby zapytać, w jaki sposób zamierza śledzić twoje postępy i ocenić, w jaki sposób się uczysz. Nie ma nic bardziej frustrującego niż to, że nie wiesz, gdzie stoisz. Wielu instruktorów korzysta z Syllabus Private Pilot Jeppesen, ale są też inni. Ta jest dobra i może być dostosowana do treningu części 61 lub części 141 .

 • 04 Książka pogodowa

  Księga pogody. Zdjęcie © Sarina Houston

  Będziesz potrzebował książki pogody lub dwóch, aby nauczyć się "kodów" używanych w pogodzie lotniczej. Obecnie wiele z nich można przetłumaczyć na nieznanego pilota, ale uwierzcie mi, użyjecie tego bardzo dużo, zwłaszcza gdy zaczniecie latać przelotami i pozostaniecie do interpretowania wszystkich tych niepogodnych raportów wypełnionych kodem samemu. W końcu dojdziesz do punktu, w którym nie będziesz musiał zbytnio się do niego odwoływać, ale nawet doświadczeni piloci widzą od czasu do czasu nieznaną prognozę pogody. Ten z Gleim jest dobrym miejscem do rozpoczęcia: Pogoda i Pogoda w Aviation.

 • 05 Przewodnik po testach wiedzy FAA / Bank pytań

  Przewodnik do testów praktycznych prywatnego pilota. Zdjęcie © Sarina Houston

  Jest to duża książka z pytaniami i odpowiedziami, które w pełni przygotują cię do egzaminu z wiedzy FAA. To musi mieć. Niektóre pytania dotyczące egzaminów z wiedzy są trudne. Nie wspominając o tym, że jeśli nie korzystasz z nauki wszystkich pytań testowych i odpowiedzi, kiedy są one dostępne, twój instruktor może i tak kwestionować twoje IQ.

 • 06 Poradnik egzaminacyjny FAA

  Przewodnik po prywatnym przewodniku ustnym. Zdjęcie © Sarina Houston

  Przewodnik do egzaminów ustnych to również duża książka z pytaniami i odpowiedziami, które pomogą przygotować się do egzaminu ustnego FAA na koniec kursu. Nie mylić z egzaminem wiedzy, egzamin ustny jest częścią jazdy próbnej, w której egzaminator zada wiele pytań. Niektóre z nich są prostymi, jednowyrazowymi odpowiedziami, ale większość z nich wymaga pewnych przemyśleń lub wyjaśnień. Ta książka oferuje wiele pytań i odpowiedzi często spotykanych na części egzaminu ustnego podczas jazdy próbnej. Warto kilka inwestycji w dolara.

 • 07 FAA Praktyczne standardy testowe

  Prywatne pilotażowe standardy testów praktycznych. Zdjęcie © Sarina Houston

  Praktyczne Standardy Testowania (PTS) dokładnie określają, za co jesteś odpowiedzialny i za to, co twój instruktor jest odpowiedzialny za nauczanie. Określa dokładnie to, na co zostaniesz oceniony podczas egzaminów ustnych i praktycznych FAA i służy jako dobra wskazówka do nauki. Bez tej książki, będziesz pogrążony w ciemności, o tym, czego dokładnie wymaga się od ciebie podczas ostatniej jazdy próbnej. Przeprowadza cię przez obowiązki zarówno ty, jak i egzaminatora, aby uzyskać pomyślny wynik jazdy.