Szkolenie lotnicze: Jak wybrać szkołę lotów

Wybór szkoły lotniczej nie jest szczególnie trudnym zadaniem, ale jest to decyzja warta zastanowienia. Jeśli masz szczęście, że mieszkasz w pobliżu wielu szkół lotów i masz różne opcje szkolenia, wybór odpowiedniego może być mylący.

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając szkołę lotów: Jaka jest różnica pomiędzy szkoleniami z części 61 i części 141? Jakiego rodzaju samolotem polecisz?

Jak uniknąć utknięcia ze strasznym instruktorem?

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć szkolenie lotnicze, ale nie wiesz, gdzie się udać, oto kilka rzeczy do przemyślenia:

Koszt

Nauka latania nie jest dokładnie tania, więc nie jest zaskoczeniem, że oszczędzanie pieniędzy i obniżanie kosztów latania jest priorytetem dla większości studentów lotów. Ale koszt szkolenia w locie jest większy niż na pierwszy rzut oka.

Na pierwszy rzut oka możesz porównać koszty w szkole lotniczej samymi stawkami za wynajem samolotów. Przyjrzyj się jednak całej strukturze opłat, w tym wynajmu samolotów (wynajem mokry kontra suchy), ubezpieczenia, cen paliw, podatków, opłat manipulacyjnych i opłat instruktorskich. Szkoły lotów zazwyczaj nie są w stanie zrywać studentów, ale mogą istnieć ukryte opłaty.

Aby przejść do dolnej linii dotyczącej prawdziwych kosztów szkolenia w locie, oto kilka pytań, które chcesz zadać:

  1. Ile kosztuje wynajem samolotów? Czy obejmuje to paliwo i olej (mokry) czy nie (suchy)?
  1. Ile kosztuje instruktor? Czy naliczają różne stawki?
  2. Ile czasu instruktorzy spędzają na szkoleniu naziemnym, briefingu i odprawie? Czy pobierają opłaty za ten czas?
  3. Czy są podatki lub opłaty manipulacyjne?
  4. Ile mogę wydać na książki i materiały ?
  5. Czy są inne koszty (takie jak opłaty egzaminacyjne, opłaty za noc, opłaty za lądowanie itp.)

W przypadku wszystkich tych zmiennych można się przekonać, dlaczego reklamowane ceny szkoleń lotniczych mogą się różnić od szkoły do ​​szkoły. Niektóre szkoły obejmują całkowity podział kosztów z góry; inne szkoły będą reklamować tylko stawkę najmu.

Na koniec, należy pamiętać, że oferta na cały kurs szkoleniowy, na przykład licencja pilota prywatnego, często opiera się na minimalnej liczbie godzin lotu wymaganych przez FAA, a większość studentów przekracza minimalną ilość podczas szkolenia. Najlepiej poprosić o średnią liczbę godzin, które zajęli uczniowie z przeszłości, aby ukończyć szkolenie z konkretnym instruktorem.

Doświadczenie instruktora lotu i referencje

Wybierając instruktora , nie wystarczy upewnić się, że instruktor lotu ma odpowiednie kwalifikacje (choć oczywiście jest to ważne). Będziesz także chciał wiedzieć, jak długo zostali zatrudnieni w szkole, gdzie nauczyli się latać, ile godzin zarobili i co mówią o nich ich poprzedni uczniowie.

Powiedziawszy to, nie ma dobrych instruktorów lotu z tysiącami godzin i są nowi instruktorzy, którzy są na szczycie swojej gry. Dlatego nie decyduj się na samodzielne wykonywanie lotów tylko podczas ustalania, czy instruktor jest dobry, czy nie.

Naprawdę chcesz znaleźć kogoś, kto komunikuje się dobrze i sprawia, że ​​czujesz się komfortowo.

Pamiętaj też, że możesz przestawić instruktorów w dowolnym momencie treningu, jeśli coś nie wyszło.

Reputacja z FAA i lotniskiem

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie dobrej szkoły lotniczej jest skontaktowanie się z najbliższym biurem FAA FSA lub lokalnym egzaminatorem FAA, aby zapytać ich o lokalne szkoły lotów. Chociaż mogą nie podać szczegółowych informacji na temat indywidualnych programów szkoleniowych, egzaminatorzy FAA znają "dobre" i "złe" szkoły w tym regionie. Jeśli na przykład szkoła lotnicza ma historię naruszeń FAA lub wypadków lotniczych , czy nie chciałbyś wiedzieć, zanim zainwestujesz w nią czas i pieniądze?

Jeśli pracownicy FAA nie są pomocni, skontaktuj się z terminalem lotniska lub innymi firmami lotniskowymi.

Społeczność lotnicza jest niewielka, nawet na dużych lotniskach, a twoi lotnicy z przyjemnością powiedzą ci, kto leci bezpiecznie, a kto nie, kto utrzymuje swój statek powietrzny za pomocą książki i kto skręca w zakrętach, i, w skrócie, kto zmieści się na lotnisku, a kto nie.

Struktura kursu i plany lekcji

Niektóre szkoły lotnicze działają zgodnie z przepisami FAR część 61, a inne działają na podstawie części 141. Podczas gdy wynik końcowy jest często taki sam - na przykład licencja prywatnego pilota - metody szkolenia są różne. Część 61 to mniej ustrukturyzowany program, pozwalający instruktorowi dostosować program zajęć i scenariusze lekcji, kiedy jedziesz i jak sobie życzy. Jest to bardziej powszechna metoda, szczególnie w małych szkołach lotów, ponieważ pozwala ona na większą elastyczność dla instruktorów i studentów.

Część 141 szkół ma bardziej sztywny charakter, zgodnie ze ścisłymi zarysami i sylabusem, które muszą być zatwierdzone z góry przez FAA. Uczeń w szkole Part 141 może spodziewać się intensywniejszego, często szybszego programu szkoleniowego w bardziej profesjonalnej atmosferze.

Zwróć uwagę na szkoły, które oferują specjalne programy i bądź na bieżąco z nowoczesnymi metodami, takimi jak program FAA FITS .

Bez względu na to, który program wybierzesz, będziesz chciał upewnić się, że instruktor ma jakiś sposób monitorowania twoich postępów i oceniania twoich umiejętności podczas jazdy. Poszukaj instruktora lub szkoły, która będzie realizować program nauczania, w tym plany lekcji, sprawdzanie etapów i raporty z postępów.

Utrzymanie statku powietrznego i samolotu

Samolot, którego zdecydujesz się użyć do szkolenia w locie, jest osobistą preferencją. Fajnie jest latać w zupełnie nowym zaawansowanym technologicznie samolocie z najnowszą awioniką i błyszczącą nową farbą, ale te korzyści wiążą się z kosztami. Starsze samoloty będą tańsze w wynajmowaniu i mogą służyć temu samemu celowi w zakresie szkoleń, ale mogą być częstsze w przypadku konserwacji.

Ostatecznie nie ma znaczenia, czy samolot jest stary, czy nowy - możesz wybrać w zależności od swoich preferencji - ale zwróć szczególną uwagę na program konserwacji i dzienniki pokładowe samolotu. Możesz poprosić personel szkoły lotniczej, aby przeprowadził Cię przez ich program konserwacji. Jeśli przejrzą się przez to lub odmówią pokazania dziennika pokładowego samolotu, jest to czerwona flaga i powinieneś odejść. Każdy szkolący statek powietrzny w szkole lotniczej powinien być objęty planem konserwacji renomowanej firmy obsługi technicznej, a personel szkoły lotniczej powinien być w stanie pokazać, kiedy ostatnia inspekcja została zakończona, oraz wszelkie kwestie związane z obsługą techniczną, jakie mógł mieć statek powietrzny w dziennikach pokładowych statku powietrznego.

Jak widać, istnieje więcej możliwości wyboru szkoły lotu niż chodzenie do najbliższego. Uważne zapoznanie się ze środowiskiem szkoleniowym, instruktorami i samolotami zapewni szybkie i łatwe przejście przez szkolenie. I pamiętaj, że latanie powinno być zabawą. Jeśli w jakimkolwiek momencie treningu nie będziesz się dobrze bawić, nie bój się go włączać i idź gdzie indziej!