Lista umiejętności i przykłady mediów społecznościowych

Umiejętności w mediach społecznościowych dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Platformy mediów społecznościowych teraz wspólnie funkcjonują jako główna arena publicznego dyskursu. Jeśli firma lub organizacja chce, aby ludzie mówili o swojej pracy, muszą mieć obecność w mediach społecznościowych. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, wielu zatrudnionych dyrektorów mediów społecznościowych kształtuje tę obecność i wykonuje brudną pracę polegającą na tworzeniu i publikowaniu materiałów. Ten dyrektor mediów społecznościowych może być tobą.

Jak korzystać z list umiejętności

Wielu dyrektorów ds. Mediów społecznościowych zaczynają od zastosowania tego, co wiedzą z własnego zaangażowania w mediach społecznościowych, do profesjonalnego kontekstu.

Co nie znaczy, że ktoś z kontem na Facebooku może wejść na jedną z tych pozycji. Pracodawcy szukają wcześniejszych doświadczeń i innych dowodów zdolności, ale możesz mieć umiejętności, których nie rozumiesz, są istotne.

Przeczytaj tę listę i sprawdź, ile z tych umiejętności już posiadasz. Następnie użyj tych umiejętności jako słów kluczowych w swoim CV , liście motywacyjnym i rozmowie kwalifikacyjnej, aby upewnić się, że potencjalni pracodawcy wiedzą, co możesz zrobić. Pamiętaj jednak, zanim złożysz podanie, aby dokładnie przeczytał opis stanowiska, ponieważ menedżerowie ds. Zatrudnienia różnią się pod względem tego, co dokładnie chcieliby zobaczyć w dyrektorze mediów społecznościowych.

Możesz również przejrzeć nasze listy umiejętności wymienione według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najlepsze umiejętności w mediach społecznościowych

Pamiętaj, że ta lista nie jest wyczerpująca. Chociaż odnoszący sukcesy menedżer mediów społecznościowych powinien mieć wszystkie lub większość tych umiejętności, istnieją również inne umiejętności, które mogą pomóc w uzyskaniu wiadomości, w zależności od charakteru stanowiska oraz tego, czy projektujesz strategię mediów społecznościowych, czy po prostu ją wykonujesz. .

Pisanie
Większość postów w mediach społecznościowych zawiera tekst, a wiele z nich jest tekstowych. Oznacza to, że aby Twoje posty były skuteczne, Twój tekst musi być dobry - przejrzysty, angażujący i dostępny w wiadomości. Część pisania dobrej kopii to po prostu rzemiosło łączenia słów: gramatyka, ortografia i interpunkcja. Istnieje również aspekt zrozumienia "głosu" firmy i stosowanie go w spójny, inteligentny sposób, a czasem z humorem.

Projekt
Podczas gdy większość postów w mediach społecznościowych zawiera tekst, obrazy i wideo stają się coraz bardziej popularne. Nawet tekst ma element wizualny dla wielu platform, ponieważ możesz wybrać kolor, rozmiar, czcionkę, wyrównanie, a w niektórych przypadkach możesz włączyć emoji lub inne symbole. Właściwe zaprojektowanie tych elementów sprawi, że wizualny wymiar Twoich postów będzie wyraźniejszy, bardziej wciągający i skuteczniejszy.

Mowa publiczna
Wystąpienia publiczne w mediach społecznościowych? W rzeczy samej! Wideo, zwłaszcza wideo na żywo, jest jednym z najlepszych sposobów na zaangażowanie odbiorców. A jeśli zamierzasz zagrać w swoim filmie, będziesz musiał być wygodny i dobrze zaprezentowany w oczach opinii publicznej. Oto lista umiejętności mówienia publicznego, których możesz potrzebować.

Obsługa klienta
Media społecznościowe to nie tylko sposób na przekazanie wiadomości, to także sposób na słuchanie. Możesz używać tych kanałów do angażowania się w dialog, otrzymywania informacji zwrotnych i rozwiązywania problemów. Jeśli pracujesz dla firmy, tego typu prace należą głównie do działu obsługi klienta . Innym sposobem na opisanie tej części roli może być zaangażowanie społeczności. W obu przypadkach, aby zrobić to dobrze, musisz być otwarty, pracowity i autentycznie zainteresowany tym, co Twoi goście i klienci mają do powiedzenia w mediach społecznościowych.

Analityka
Serwisy społecznościowe zapewniają różne miary wydajności Twoich postów i tweetów. Od publicznych i widocznych informacji, takich jak polubienia i udostępnianie oraz odtworzeń, a także od liczby komentarzy do prywatnych informacji, które tylko Ty możesz zobaczyć, możesz użyć tych danych, aby dowiedzieć się, które tematy, format, a nawet pory dnia najlepiej sprawdzą się w Twojej wiadomości.

Pamiętaj jednak, że liczby nie mówią całej historii. Aby zrozumieć sens tego obrazu, musisz także wiedzieć trochę o psychologii behawioralnej, abyś mógł dobrze domyślić się, dlaczego tweet lub post dobrze sobie radzi, i odpowiednio dostosować sposób korzystania z mediów społecznościowych.

Lista umiejętności mediów społecznościowych

A - Z

H - M

N - S

T - Z

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych