Jak pokonać strach przed sprzedażą

Nie ma znaczenia, że ​​sprzedałeś 20 lat lub 20 minut, strach jest częścią kariery prawie każdego sprzedawcy. Obawy przed sprzedażą mogą wydawać się gwarantowanym sposobem na porażkę w sprzedaży, ale wiele z najbardziej udanych transakcji sprzedaży miało takie same obawy, że mają początkujący przedstawiciele handlowi i zmagający się profesjonaliści. Jedyna różnica polega na tym, że najlepsi specjaliści ds. Sprzedaży opracowali strategie wychodzenia poza obawy.

Faktem jest, że jeśli próbujesz pokonać swój strach, wcale nie jesteś sam. Świadomość tego często może dać siłę.

 • 01 Uświadom sobie, że nie jesteś sam

  Sądząc, że jesteś jedyną osobą na pozycji sprzedaży, a nawet w zespole sprzedaży, która zajmuje się lękiem przed sprzedażą, jest to to samo, co przekonanie, że jesteś jedynym, który wymaga tlenu. Każdy w sprzedaży ma zmienny poziom strachu związany z wykonywaną pracą. Dla niektórych ich lęki nie są wystarczająco dobre, aby zamknąć wystarczająco dużo sprzedaży, aby osiągnąć swoje kwoty. Inni mogą obawiać się, w jaki sposób klienci mogą je traktować. Mimo to, inni mogą próbować przezwyciężyć strach przed dostarczaniem prezentacji przed ludźmi.
 • 02 Bądź szczery o swoim strachu

  Psychologowie powiedzą ci, że pierwszym krokiem do przezwyciężenia wyzwania jest zaakceptowanie, że wyzwanie istnieje. Zaprzeczanie, że obawiasz się jakiejś części swojej sprzedaży, jest świetnym sposobem, aby upewnić się, że nigdy nie pokonasz strachu lub nie stworzysz dużego opóźnienia w opanowaniu twojego strachu.

  Szczere traktowanie klientów to kluczowy element długofalowego sukcesu w sprzedaży, a bycie uczciwym wobec siebie jest kluczowym elementem długofalowej samospełnienia.

  Przyznanie, że masz obawy, wymaga postawienia twojego ego na tylnym palniku. Ale szczerość w tym, że masz obawy, może sama ujawnić ci, jak pokonać swój strach.

 • 03 Pick Your Fear Apart

  Jest bardzo zabawna rzecz o lękach: zwykle wydają się dużo większe niż oni. Większość z nas nadmiernie nadyma nasze lęki do tego stopnia, że ​​czujemy, że nigdy ich nie pokonamy.

  Ale jeśli poświęcisz trochę czasu, aby rozdzielić swoje obawy, najprawdopodobniej zaczniesz dostrzegać, że twój lęk, który kiedyś wydawał się zbyt intensywny, by go pokonać, jest znacznie mniejszy, niż ci się wydawało.

  Wiele razy twój "podstawowy strach" ma wiele "powiązanych lęków", które istnieją w twoim umyśle tylko z powodu "podstawowego strachu". Te towarzyszące lęki powstały z biegiem czasu i zwykle służą do uzasadnienia twojego podstawowego strachu przed sobą. Jeśli zaczniesz rzetelnie patrzeć na te powiązane lęki, prawdopodobnie zaczniesz czuć, że nie są to obszary strachu.

  Pozbądź się tych powiązanych lęków, a podstawowy strach nie będzie już wydawał się onieśmielający.

 • 04 Rób, co się boisz

  Ten banał opiera się na fundamentalnej prawdzie: kiedy robisz coś, czego boisz się robić, udowadniasz sobie, że możesz przezwyciężyć coś i że twój strach jest, najprawdopodobniej, rzeczą całkowicie w twoim umyśle.

  Zdrowy lęk przed niektórymi rzeczami jest zdrowy. Ale jest bardzo mało (jeśli w ogóle) rzeczy w karierze handlowej, która naprawdę zasługuje na strach.

  Dwa najczęściej spotykane lęki w sprzedaży to lęk przed odrzuceniem i lęk przed wystąpieniami publicznymi. W sprzedaży odrzucenie jest niezwykle rzadkie. Możesz zakwestionować to stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że wiele cykli sprzedaży kończy się utratą sprzedaży. Dla wielu osób zamknięcie sprzedaży oznacza odrzucenie. Prawda jest taka, że ​​utrata sprzedaży oznacza, że ​​klient wybrał inne rozwiązanie, ale utrata sprzedaży nie oznacza, że ​​nie wybrał ciebie. Co więcej, brak spotkania, sprzedaży, skierowania, a nawet awansu , rzadko oznacza, że ​​zostałeś odrzucony: oznacza to tylko, że nie zostałeś wybrany. Różnica jest olbrzymia.

  Jeśli chodzi o wystąpień publicznych, istnieją setki zasobów, które pomogą Ci przezwyciężyć strach. Najlepszym podejściem jest zastosowanie podejścia "krok dziecka". Oznacza to, że celowo stawiasz się w sytuacji, w której wiesz, że będziesz musiał mówić przed innymi. Skonfiguruj swoje prezentacje z powoli rosnącą publicznością. Zacznij od 2 lub 3, a gdy poczujesz się komfortowo, poszerz swoją widownię do 5 lub 6. Wkrótce będziesz wygodnie prezentował się przed salą pełną klientów, którzy nigdy Cię nie odtrącają!