The Big 4 Public Accounting Firms

Te elitarne firmy obsługują rachunkowość równie elitarnych

Wielkie cztery firmy zajmujące się rachunkowością publiczną są wiodącymi dostawcami usług księgowych i audytorskich na całym świecie. Ich podstawowa klientela obejmuje największe spółki notowane na giełdzie, a ich podstawową działalnością jest certyfikacja sprawozdań finansowych tych spółek w celu ich dokładności, w tym zgodność z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości (GAAP) w USA i odpowiednimi standardami w innych krajach.

Podobnie jak w przypadku mniejszych publicznych firm księgowych , Wielka Czwórka liczy również organizacje non-profit i osoby prywatne wśród swoich klientów, dla których przygotowanie deklaracji podatkowych jest ważną działalnością. Jednak podobnie jak Wielka Czwórka ma do czynienia tylko z największymi firmami nastawionymi na zysk, organizacje non-profit z ich list klientów są zazwyczaj dość duże i bogate. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, niezmiennie są to osoby o bardzo wysokiej wartości netto, których aktywa są tak ogromne, że mają one praktycznie wymiar instytucjonalny i wyrafinowanie. Rodzinne usługi biurowe są zazwyczaj oferowane tym wyjątkowo zamożnym klientom indywidualnym.

Całkowity przychód Wielkiej Czwórki, jako grupy, przekroczył w 2015 roku 123 miliardy USD. Pomimo ich wielkości są zorganizowane jako partnerstwa, a nie korporacje.

Ordynacyjny

Usługi konsultingowe Big Four stanowią dużą i rosnącą część oferty usług tych firm - aż 33% całkowitych przychodów.

Pierwotnie uważany za dodatek do ich podstawowego audytu i usług w zakresie przygotowania podatków, tradycyjnie konsultacje w zakresie Wielkiej Czwórki skupiały się na projektowaniu i wdrażaniu systemów księgowych i procesów, czyniąc z nich głównych graczy w dziedzinie technologii informatycznych . Z biegiem czasu konsultacje w ramach "wielkiej czwórki" coraz częściej rozszerzają się na bardziej strategiczne obszary, takie jak analiza połączeń i przejęć lub ogólna strategia biznesowa.

Praktyki konsultingowe w firmach z Wielkiej Czwórki są zwykle zorganizowane oddzielnie od ich podstawowych funkcji audytu i mają różne struktury zarządzania. Na przykład, zasady dotyczące wypłat lub wypłat są dużo bardziej prawdopodobne w ich praktykach doradczych niż w przypadku audytu. Niemniej jednak niektóre zlecenia mogą wymagać złożenia zespołów interdyscyplinarnych składających się z personelu audytowego i konsultingowego.

Członkostwo

Wielka czwórka obejmuje:

The Big Eight

Zanim pojawiła się Wielka Czwórka, przez wiele lat było Wielkie Osiem. Konsolidacje te, od lat 90. do początku XXI w., Ograniczyły Wielką Osadę do Wielkiej Czwórki:

Alternatywne nazwy

Wielka Czwórka często przechodzi przez kilka podobnych, ale nieco innych nazw, w zależności od preferencji pisarza. Należą do nich na przykład:

Niezależnie od tego, jakie zmiany można zobaczyć, te same cztery firmy są przywoływane.

Dolna linia dla karier finansowych

Nawet jeśli nie zamierzasz prowadzić długiej kariery w ramach publicznej księgowości lub konsultacji, okres służby w Wielkiej Czwórce, w tym staż , może być cennym ulepszeniem twojego CV, niezależnie od twojej przyszłej ścieżki kariery, biorąc pod uwagę prestiż tych firmy. Wielka Czwórki są głównymi twórcami talentów w branży usług finansowych i ważnymi trenerami przyszłych menedżerów we wszystkich branżach, zarówno w sektorze finansowym, jak iw ogólnym zarządzaniu.

Najlepsze listy firm

Zwróć też uwagę, że Wielka Czwórka regularnie pojawia się na listach najlepszych firm do pracy i najlepszych firm dla pracujących matek. Odnosząc się do rankingu pracujących mam, Wielka Czwórka jest cytowana za oferowanie elastycznych godzin i opcji telepracy.