Baker & Taylor - profil dystrybutora hurtowni

Profil hurtownika książki

Alfredo Lietor / EyeEm / Getty Image

Baker & Taylor jest wiodącym hurtowym dystrybutorem książek, filmów i produktów muzycznych. W biznesie od 1828 roku Baker & Taylor jest powszechnie znany jako hurtownik bibliotek i innych instytucji, a także detalicznych księgarzy .

Historia Baker & Taylor

W roku 1828 firma, która została Baker & Taylor, została założona jako wydawca książek i introligatornia w Hartford w stanie Connecticut przez Davida Robinsona i B.

B. Barber, który otworzył także księgarnię, aby sprzedawać książki własne i innych wydawców. W 1835 r. Robinson i Barber przenieśli firmę do Nowego Jorku , a działalność ta zaczęła się od oryginalnych publikacji do dystrybucji dla innych wydawców.

W 1885 r. Koncern został sprzedany Jamesowi S. Bakerowi i Nelsonowi Taylorowi, którzy w 1912 r. Porzucili działalność wydawniczą, skupiając się wyłącznie na hurtowej dystrybucji książek do bibliotek i księgarń.

W 1958 r. Baker & Taylor został sprzedany czasopismu Parents Magazine , w 1970 r. Firmie WR Grace & Co., bardzo zdywersyfikowanemu konglomeratowi; w 1992 r. do The Carlyle Group, prywatnej, pochodzącej z Waszyngtonu, bankowości handlowej i firmy inwestycyjnej. Firma rozszerzyła swoją ofertę, aw 2006 roku na Castle Harlan Partners IV, LP, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością private equity.

Baza klientów Baker & Taylor

Baker & Taylor ma ponad 36 000 klientów w ponad 120 krajach na całym świecie.

Ich klientami są biblioteki (biblioteki szkolne, biblioteki uniwersyteckie, biblioteki publiczne, biblioteki zawodowe i techniczne, specjalne biblioteki itp.) Oraz inne instytucje. Dystrybuują oni sklepy detaliczne wszystkich rodzajów paskowania, od hurtowni, przez duże sklepy i specjalności. sklepy niezależnym księgarniom i sklepom internetowym.

Wybór tytułów Baker & Taylor

Dzięki roszczeniom do tytułu największego na świecie dystrybutora książek i produktów rozrywkowych o charakterze fizycznym i cyfrowym, firma Baker & Taylor dostarcza rocznie ponad 1 milion unikatowych produktów. Hurtownik opracował długotrwałe relacje z głównymi wydawcami książek, studiami filmowymi i wytwórniami muzycznymi i utrzymuje jeden z największych inwentarzowych zasobów książek, filmów i muzyki w Stanach Zjednoczonych. Firma posiada spis 385,000 tytułów, z których ponad 1,5 miliona tytułów dostępnych jest na zamówienie. Oprócz książek wydawanych przez wydawców, Baker & Taylor udostępnia tytuły za pośrednictwem programu "wydrukuj na żądanie", który umożliwia ich klientom natychmiastowy dostęp do tekstów, które w innym wypadku nie byłyby łatwo dostępne.

Oprócz dystrybucji produktów od wielu wydawców i wytwórni, Baker & Taylor publikuje kilka linii książek za pośrednictwem wydawnictwa Baker & Taylor, w skład którego wchodzą Silver Dolphin Press, Thunder Bay Press i Portable Press, co jest drukiem, który publikuje najlepsze produkty. -sprzedaż serii Uncle John's Bathroom Reader .

Usługi Baker & Taylor i produkty cyfrowe

Oprócz wysyłania pojedynczych tytułów, partnerzy Baker & Taylor wraz z firmami technologicznymi pomagają dostawcom w zarządzaniu zawartością fizyczną i cyfrową w pakiecie oraz dostarczają swoim klientom rozwiązania cyfrowe i do druku na żądanie.

Usługi takie jak usługi biblioteczne YBP i Majors Education Solutions zapewniają zintegrowane rozwiązania dla rynków akademickich i technicznych.

Inne produkty i usługi Baker & Taylor obejmują:

Baker & Taylor Trivia

Ze względu na bazę klientów bibliotek i inspirację długą tradycją kotów bibliotecznych (które, zgodnie z witryną Baker & Taylor, zostały "wykorzystane", aby powstrzymać gryzonie od spożywania kleju introligatorskiego), maskotki firmy to para kotów. Para o nazwisku Baker i Taylor - są oparte na rzeczywistych kotach i pojawiają się na firmowych skrzyniach, plakatach i kalendarzach.

Biura Baker & Taylor

2550 West Tyvola Road - Suite 300
Charlotte, NC 28217
Bez opłat: 800-775-1800
Telefon: 704-998-3100
Email: btinfo@baker-taylor.com

Przeczytaj więcej o zasobach dla księgarzy:
American Bookseller Association
Regionalne stowarzyszenia księgarzy