Powiedz mi coś o sobie, którego nie ma w twoim CV

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o nową pracę, ankieterzy chcą wyjść poza to, co im udostępniłeś w swoim CV, aby odkryć bardziej wszechstronny obraz swojego pochodzenia. Twoje CV podaje fakty, ale osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć o osobie odpowiedzialnej za historię pracy, aby ustalić, czy pasujesz do pracy i organizacji.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O treściach, których nie ma w CV

Jednym ze sposobów, w jaki osoba przeprowadzająca wywiad może uzyskać tę perspektywę, jest zadać otwarte pytanie: "Powiedz mi coś o sobie, czego nie ma w Twoim CV". Pomyśl o tym pytaniu jako o możliwości wyboru najbardziej atrakcyjnych informacji do udostępnienia to nie jest oczywiste z twojego CV.

Często jest zadawane jako kontynuacja jednego z najczęściej zadawanych pytań do wywiadu " Powiedz mi o sobie ".

Dla wnioskodawcy pytania, które sięgają głębiej w tle, dają możliwość podzielenia się osobistymi cechami i cechami, które pozwolą ci odnieść sukces jako pracownik, jeśli zostaniesz zatrudniony.

Opcja 1: Podziel się siłą, której nie ma w twoim CV

Przed każdym wywiadem powinieneś wyszczególnić najważniejsze atuty, które chcesz przekazać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tego typu pytanie może stanowić okazję do podkreślenia aktywów, które nie są przejrzyste z Twojego CV.

Na przykład publiczne wystąpienie może być ważnym wymaganiem w pracy, dla której jesteś rozważany. Być może nie miałeś okazji przemawiać przed grupami podczas swojej historii pracy. Można jednak odpowiedzieć, że byłeś w zespole debaty w college'u, celowałeś w prezentacjach w ramach projektów grupowych w szkole, wygłaszałeś przemówienia na kolacji wolontariuszy lub wygrywałeś konkurs marketingowy jako licencjat.

Opcja 2: Udostępnij siłę niematerialną

Dzielenie się niektórymi z niematerialnych atutów w twoim tle jest jednym solidnym podejściem do podjęcia. Twoje CV powinno już zawierać listę osiągnięć i umiejętności użytych do wygenerowania tych osiągnięć. Subiektywne aktywa, takie jak cechy osobiste, są jednak trudniejsze do włączenia do CV.

Możesz powiedzieć coś takiego, aby podkreślić swoją silną etykę pracy:

"Z mojego CV wynika, że ​​mój zespół ds. Sprzedaży przekroczył swój roczny cel o 15% Jednym z kluczy do tego sukcesu była moja gotowość do większej liczby rozmów sprzedażowych z pracownikami, aby pomóc w zamknięciu transakcji z głównymi klientami. wieczory nadrabiają moje zadania administracyjne, ale było warto. "

Opcja 3: Wyjaśnij, dlaczego chcesz pracować

Pracodawcy często są tak samo zaniepokojeni Twoją motywacją do podjęcia określonego rodzaju pracy, ponieważ dotyczą Twojej wiedzy i umiejętności. Tak więc pytanie to stanowi okazję do wyjaśnienia, dlaczego praca jest dla ciebie tak atrakcyjna .

Możesz podkreślić, dlaczego zainspirowałeś się do ubiegania się o pracę. Możesz również wyjaśnić, że jesteś skłonny zainwestować dużo energii, jeśli jesteś zatrudniony. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pozyskanie funduszy w placówce badań medycznych, możesz wspomnieć, że opracowałeś zobowiązanie do badań medycznych, ponieważ twoja mama lub tata był lekarzem i opowiadały o tym, jak trudne było to dla ich pacjentów z wyniszczającym choroby.

Opcja 4: Udostępnij coś osobistego

Wreszcie, możesz skorzystać z okazji i podzielić się hobby lub zainteresowaniem, które może pozytywnie zastanowić się nad Twoją postacią lub sprawić, że będziesz niezapomnianym kandydatem.

Takie podejście będzie najbardziej sensowne, jeśli już jesteś w stanie w wystarczającym stopniu przekazać swoje specyficzne dla danej pracy zasoby i motywacje.

Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę wymagającą dużej intelektualnej siły ognia, możesz podzielić się swoją pasją do gry w szachy lub jeśli wymagane jest fizyczne podejmowanie ryzyka, możesz wspomnieć o swoim zainteresowaniu wspinaczką skałkową.

Czego nie mówić w odpowiedzi

To pytanie może być otwarte, ale to nie znaczy, że odpowiednia odpowiedź jest dobra. Oto kilka rzeczy, których należy unikać w swojej odpowiedzi:

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów o sobie

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.