Jak rozpocząć usługę taksówkarską dla zwierząt

Transportowanie zwierząt domowych może być lukratywnym biznesem

Usługi taksówkarskie dla zwierząt umożliwiają transport zwierząt na wizyty weterynaryjne lub pielęgnacyjne w imieniu ich właścicieli. Zatrudnieni specjaliści z pełnoetatowymi ofertami pracy uważają ten rodzaj usługi za szczególnie cenny, ponieważ ich zwierzęta trafiają na spotkania w dni powszednie, nie zakłócając harmonogramów pracy. Firma taksówkarska dla zwierząt ma stosunkowo niskie koszty uruchomienia i może być opłacalnym sposobem wejścia do branży usług dla zwierząt domowych.

Oto kroki, które należy podjąć, aby rozpocząć działalność w zakresie taksówek dla zwierząt domowych.

Utwórz swoją firmę

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, czy należy utworzyć firmę jako jednoosobową spółkę, spółkę osobową, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub spółkę. Istnieją różne zalety podatkowe i odpowiedzialności dla każdego rodzaju działalności. Skonsultuj się z prawnikiem lub doradcą podatkowym, który będzie w stanie udzielić porady, który rodzaj działalności będzie najlepszy dla twojej sytuacji.

Konieczne będzie również zbadanie wszelkich niezbędnych licencji lub pozwoleń, objęcie ubezpieczeniem i ubezpieczeniem jako usługodawcy oraz spełnienie wszelkich dodatkowych wymagań ze strony hrabstw, miast i państwowych organów regulacyjnych.

Zdefiniuj obszar usługi

Usługi taksówkowe dla zwierząt domowych mogą działać w określonym regionie, mieście lub mieście. Wiele taksówek dla zwierząt domowych działa w dużych obszarach metropolitalnych, gdzie mieszkańcy prawdopodobnie nie są właścicielami samochodów, a nawet mogą ograniczać swoje usługi do konkretnej części miasta.

Kup sprzęt

Kupno pojazdu będzie twoim największym wydatkiem początkowym, chyba że posiadasz już taki, który jest odpowiedni jako taksówka dla zwierząt.

Samochody dostawcze lub sportowe są idealne do przewożenia dużych skrzyń, ale samochody mogą równie dobrze pracować przy przewożeniu mniejszych zwierząt. Bez względu na rodzaj pojazdu, który wybierzesz, powinien być klimatyzowany, zadbany i czysty.

Powinieneś również mieć kilka skrzyń o różnych rozmiarach, aby mogły przewozić przewożone zwierzęta - chyba że przewozisz tylko jedną rasę (np. Zabawki).

Podczas gdy podróż przez skrzynię jest najczęstszą opcją dla taksówek dla zwierząt domowych, powinieneś też mieć zapięte pasy dla psa na wypadek, gdyby niektórzy właściciele stwierdzili, że ich zwierzęta nie mają prawa jeździć w skrzyniach.

Utwórz umowę

Będziesz musiał sporządzić standardową umowę, którą właściciel zwierzęcia podpisuje przed świadczeniem usługi. Ta umowa powinna wyraźnie określać warunki korzystania z usługi, w tym koszt, punkt odbioru, miejsce docelowe i czasy odlotów.

Umowa powinna również uwzględniać wszelkie kwestie odpowiedzialności związane z odpowiedzialnością za potencjalne obrażenia, podczas gdy zwierzęta są pod opieką. Wymień wszystkie istotne szczegóły dotyczące historii zwierzęcia, takie jak jego wiek, rasa, problemy zdrowotne, w tym alergie, nazwisko weterynarza i dane kontaktowe oraz dane kontaktowe w nagłych wypadkach właściciela.

Cena swoich usług

Najlepszym sposobem ustalenia stawki za usługi jest zbadanie, jakie inne firmy taksówkarskie pobierają w Twojej okolicy lub w miastach podobnej wielkości. Stawka może być oparta na czasie spędzonym w transporcie, przebiegu całkowitym, liczbie przewożonych zwierząt lub kombinacji wszystkich tych czynników. W celu pokrycia wydatków związanych z paliwem, ubezpieczeniem i kosztami dodatkowymi, takimi jak środki czyszczące, można uzyskać dodatkową dopłatę, aby utrzymać profesjonalnie wyglądający pojazd.

Opcje cenowe mogą również obejmować wskaźnik rezygnacji, w którym licznik zatrzymuje się w momencie, gdy zwierzę jest pozostawione w lokalizacji i ponownie uruchamia się, gdy zostanie odebrany w późniejszym czasie. Powinieneś także wziąć pod uwagę stopę "zostań i poczekaj", podczas której kierowca zostaje, aby nadzorować zwierzaka podczas jego wizyty.

Reklamować

Uruchomienie podstawowej witryny z Twoimi usługami jest jednym ze sposobów, dzięki którym Twoja firma zostanie odkryta przez klientów, którzy potrzebują Twoich usług. Aby opłacić wydatki, zamiast wynajmować profesjonalistę, możesz założyć własną stronę internetową za pomocą platform takich jak Wordpress.

Możesz również zareklamować pojazd, którego używasz. Trwałe napisy można nanieść bezpośrednio na pojazd lub dostosowane magnesy mogą być używane do niestałych opcji. Pojazd będzie działał jako reklama ruchoma dla twoich usług i będzie widoczny dla klientów docelowych, gdy jest zaparkowany w punktach usługowych dla zwierząt.

Wskazane jest również utworzenie wizytówki lub ulotki, którą można zostawić w różnych punktach usług dla zwierząt domowych, takich jak kliniki weterynaryjne, zakłady pielęgnacyjne dla psów, budowle dla osób niepełnosprawnych oraz zakłady opieki nad psami. W dowolnym miejscu, w którym może być konieczne wyrzucenie zwierząt, jest to idealne miejsce do reklamowania się. Powinieneś także rozważyć umieszczenie reklam drukowanych w niedrogich lokalnych publikacjach lub publikacjach na tablicach ogłoszeń, takich jak Craigslist.

Zarządzaj spotkaniami

Konieczne będzie utworzenie harmonogramu, który można łatwo uzyskać i zaktualizować. Może to być arkusz kalkulacyjny, aplikacja na smartfona lub książka szkolna w starym stylu.

Mądrze jest też używać telefonu komórkowego jako głównego numeru kontaktowego, ponieważ przez większość czasu będziesz w drodze. Urządzenie głośnomówiące (np. Bezprzewodowe słuchawki douszne) jest idealne do zarządzania połączeniami, które mogą przychodzić podczas jazdy z jednej lokalizacji do drugiej.