Najlepsze kariery w przemyśle organicznym

Przemysł organiczny kwitnie, a wiele miejsc pracy jest dostępnych. Jednak niektóre pola są gorętsze niż inne, z większą liczbą otworów. Ponadto skale płacowe różnią się znacznie w całej branży, więc najpierw zbadaj firmy ekologiczne, zanim wkroczysz na ścieżkę prowadzącą do konkretnej kariery organicznej.

 • 01 Organic Farmer or Rancher

  Ekologiczni rolnicy i farmerzy mają ogromną pozycję w Stanach Zjednoczonych, choć nie zawsze tak jest.

  Należy jednak wziąć pod uwagę, że amerykańscy rolnicy i farmerzy są silnie zaangażowani w jeden z najbardziej produktywnych sektorów rolnych na świecie, produkując żywność i inne towary, aby zaspokoić potrzeby zarówno USA, jak i innych krajów poprzez eksport. To duża odpowiedzialność. Dodaj do certyfikatu organiczny certyfikat i rozwijający się rynek żywności ekologicznej, a odpowiedzialność rośnie jeszcze bardziej.

  • Czy Twoja farma powinna być ekologiczna?
  • Czy twoja farma jest zwolniona z certyfikacji ekologicznej?

  Rolnictwo i hodowla mogą być dobrym wyborem zawodowym , ale o wiele bardziej, jeśli uprawiasz produkty ekologiczne, a nie konwencjonalne. W aktualnym (2010-11 Edition) Podręczniku Okupacji Zawodowej US Bureau of Labor Statistics (BLS) informuje, że tradycyjni rolnicy prawdopodobnie stracą pracę, ale niszowi rolnicy, na przykład rolnicy ekologiczni, będą prosperować.

  • Czy rolnictwo ekologiczne jest dobrą karierą?

  Typowe zarobki rolników i hodowców. Bardzo trudno jest oszacować dochody rolników i hodowców. Nie tylko dochody mają tendencję do fluktuacji z roku na rok, ale wszelkiego rodzaju problemy wpływają na dochody. Ceny produktów rolnych, warunki pogodowe, szkodniki, ogólna gospodarka i wiele innych czynników mogą wpływać na dochody. Jeśli chcesz oszacować dochód, US Census Bureau rejestruje typowe zarobki rolników.

 • 02 Organic Restaurateur

  Organic Restaurateur © mangostock - Fotolia.com

  Bycie właścicielem restauracji to wielki cel. W grę wchodzi duża odpowiedzialność. Właściciel restauracji odpowiada nie tylko za utrzymanie i prowadzenie restauracji, ale czasami właściciel jest również kierownikiem restauracji lub szefem kuchni. Nawet z pracownikami pod tobą, jako właściciel, będziesz tym, który utrzymuje restaurację codziennie i może być stresujący.

  To powiedziawszy, nie jest to kiepski wybór kariery, jeśli interesuje Cię organika. Badania pokazują, że rynek żywności ekologicznej zyskuje na popularności, bez oznak spowolnienia. Dodatkowo konsumenci są gotowi zapłacić więcej za ekologiczne wyżywienie.

  Typowe zarobki właściciela restauracji. Podobnie jak w przypadku wyboru kariery na własny rachunek, zarobki można oszacować. Jednak w 2008 r. Około 42% właścicieli restauracji prowadziło działalność na własny rachunek, a mediana typowych zarobków została oszacowana na 46.320 USD przez US Bureau of Labor Statistics.

  • 10 powodów, dla których restauracje pójdą Organic
 • 03 Organic Chef

  Zdjęcie © Rade Lukovic - Fotolia.com

  Możliwości pracy jako szefa kuchni, ogólnie rzecz biorąc, powinny być dobre w nadchodzących latach - fakt, że US Bureau of Labor Statistics odnosi się do wysokich obrotów w branży. Mimo to zdobycie pozycji szefa kuchni może być konkurencyjne, ale warte swojej ceny.

  Szefowie kuchni i szefowie kuchni są odpowiedzialni za kierowanie innymi pracownikami w kuchni restauracji, ale zazwyczaj nie są odpowiedzialni za zadania niezwiązane z jedzeniem. Najlepsi szefowie kuchni mają zapewniony bezpłatny wybór kuchni, aby mogli wykorzystać swoją kreatywność i wiedzę do projektowania nowych pozycji menu i przygotowywania aktualnych przepisów.

  Szefowie kuchni ekologicznej powinni być świadomi różnicy między substancjami organicznymi i konwencjonalnymi oraz być przygotowani do pracy z lokalnymi produktami ekologicznymi i dostawcami. Większość szefów kuchni przechodzi przez wiele lat szkolenia przed uzyskaniem optymalnej pracy.

  Typowe zarobki szefa kuchni. Zarobki szefów kuchni lub szefów kuchni różnią się znacznie w zależności od regionu i rodzaju zakładu. Ekskluzywne restauracje i hotele płacą najwięcej, szczególnie w dużych aglomeracjach i kurortach. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy podaje, że średnia roczna płaca i zarobki szefów kuchni i szefów kuchni wyniosły 38 770 USD w maju 2008 roku.

 • 04 Organic Agricultural Manager

  Obraz © olly - Fotolia.com

  Organiczni menadżerowie rolnictwa mogą spodziewać się dobrych perspektyw na zatrudnienie i wynagrodzenie w nadchodzących latach. Nie tylko menadżerowie rolni płacą więcej niż rolnicy, ale zazwyczaj otrzymują prawdziwe, niezwracające się płace.

  Menedżerowie rolni nie spędzają czasu na ziemi tak często, jak robią to przy biurku. Kierownicy ci pomagają planować i nadzorować codzienne czynności jednego lub więcej gospodarstw, rancz, przedszkoli, drzewostanów, szklarni lub innych gospodarstw rolnych dla rolników, nieobecnych właścicieli ziemskich lub korporacji. Zadania marketingowe, sprzedażowe i księgowe często należą do menedżerów.

  Typowe zarobki menedżerów rolnych. Według US Bureau of Labor Statistics, pełnoetatowi, wynagradzani menedżerowie rolni mogą zarobić 775 USD, a połowa zarabia od 570 do 1269 USD tygodniowo.

 • 05 Detaliczny sprzedawca nisz

  Zdjęcie © Viktorija - Fotolia.com

  Najlepsi dyrektorzy lub właściciele w sektorze handlu detalicznego mogą zrobić dobrze, o ile wybierają odpowiedni obszar sektora. Na przykład jest mało prawdopodobne, że otworzysz ekologiczną sieć sklepów spożywczych, która będzie kopać tyłek Whole Foods. Są na szczycie łańcucha żywności ekologicznej - przynajmniej w sektorze spożywczym.

  Jednak niszowe operacje detaliczne mogą być bardzo dobre, szczególnie jeśli znajdziesz produkt, który warto sprzedać, a konsumenci umierają. Na przykład organiczne produkty dla dzieci są teraz bardzo gorące, a firmy takie jak Earth Mama Angel Baby mają się dobrze. Ekologiczna żywność dla dzieci i ekologiczna odzież dla dzieci to dwa inne gorące rynki dla dzieci.

  Ekologiczne suplementy to wiodąca kategoria organiczna po jedzeniu, a tuż za nimi znajdują się tkaniny. Oceniam, że produkty do pielęgnacji ciała i kosmetyki są również coraz bardziej popularne na ekologicznym rynku detalicznym, zwłaszcza że więksi detaliści zaczęli stosować niecertyfikowane produkty do pielęgnacji ciała.

  Inne dobre przykłady firm dobrze radzących sobie w niszowych obszarach to Mountain Rose Herbs, Yummy Earth Candy i ClifBar. Kluczem jest znalezienie niszowego rynku, który nie jest już przesycony i który będzie popularny wśród konsumentów.

  Typowe zarobki detalistów niszowych. Oczywiście trudno jest oszacować typowe płace w sektorze handlu organicznego, ale Stowarzyszenie Handlu Organicznego zauważa, że ​​produkty ekologiczne nieżywnościowe utrzymywały silny wzrost w 2010 r., Wzrastając o 9,7%, osiągając łącznie prawie 2 miliardy USD.

 • 06 Organic Agricultural and Food Scientist

  Obraz © Lemonade - Fotolia.com

  US Bureau of Labor Statistics zauważa, że ​​spodziewany jest szybszy niż przeciętny wzrost w sektorze rolniczym i spożywczym, ze względu na potrzebę rozwoju nowych produktów z wykorzystaniem biotechnologii. Dodatkowo wzrost jest dobry z powodu związków organicznych i innych problemów środowiskowych. Ludzie szukają naukowców zajmujących się rolnictwem i żywnością, aby pomóc w ograniczeniu negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko.

  Naukowcy zajmujący się rolnictwem często pracują na ziemi, a także w biurze lub laboratorium, badając zbiory roślin i zwierząt, a także plony, choroby roślin, szkodniki i chwasty. Niektóre prace dotyczą ochrony gleby i wody, a niektóre pracują nawet nad rozwiązaniami paliwowymi, takimi jak etanol produkowany z kukurydzy.

  To nie jest najszybsza ścieżka pracy. W większości przypadków stanowiska naukowców zajmujących się rolnictwem i żywnością wymagają co najmniej stopnia bakałarza z nauk rolniczych . Magister lub doktorant Stopień jest zwykle wymagany na stanowiskach badawczych.

  Typowe zarobki rolników. Organiczni naukowcy zajmujący się rolnictwem mogą zarabiać bardzo dobrze. Typowe roczne zarobki naukowców zajmujących się żywnością wyniosły 59.520 USD w maju 2008 r., A średnie 50% zarobki wyniosły od 43 600 USD do 81340 USD.

 • 07 Organic Handler

  Zdjęcie © Sergey Dashkevich - Fotolia.com

  Handlerki organiczne pomagają przenosić produkty organiczne przez cały łańcuch dostaw. W najogólniejszym sensie handler to każdy, kto zajmuje się produktami rolnymi. Mimo to termin " handler" może zostać rozszerzony na wszystkie rodzaje kariery, takie jak producenci zajmujący się uprawami lub żywym inwentarzem, dystrybutorzy, firmy marketingowe, pakujący i spedytorzy, magazyny, brokerzy i wszyscy inni, którzy mogą sprzedawać, dystrybuować lub pakować produkty organiczne. produkty.

  Nie wszystkie stanowiska obsługi są na najwyższym poziomie i gorące, ale niektóre zawody, takie jak hurtownie organiczne lub inne hurtownie produktów i dystrybutorzy żywności ekologicznej, są stabilne i dobrze płacą.

  Typowe zarobki organicznych handlerów. Średnie roczne wynagrodzenia w branżach zatrudniających największą liczbę hurtowników wynosiły 47 980 USD rocznie.

 • 08 Organiczny agent certyfikacji

  Zdjęcie © Harriet Behar za pośrednictwem Organic Trade Association

  Ponieważ coraz więcej firm i gospodarstw rolnych uzyska certyfikat ekologiczny, prawdopodobnie będą potrzebne bardziej akredytowane podmioty certyfikujące.

  Akredytowani agenci certyfikacji dbają o to, aby ich klienci przestrzegali norm ekologicznych. Agenci zapewniają również pomoc nowym kandydatom certyfikacyjnym, a także obecnym klientom.

  Różne organizacje, takie jak International Organic Inspectors Association (IOIA) i National Organic Programme (NOP), oferują szkolenia dla organicznych inspektorów i agentów certyfikujących. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) jest organem, który akredytuje różne państwowe, prywatne i zagraniczne organizacje lub osoby, aby zostać agentami certyfikującymi.

  Typowe akredytowane zarobki agenta certyfikującego. W tym momencie nie było dostępnych typowych wynagrodzeń.

 • 09 Organiczny architekt krajobrazu

  Obraz © JulietPhotography - Fotolia.com

  Oczekuje się, że zatrudnienie przyspieszy dla ekologicznych architektów krajobrazu, tych, którzy pracują dla firm i osób samozatrudnionych. Oczekuje się, że możliwości zatrudnienia w tym sektorze wzrosną o 20% w nadchodzących latach, co jest znacznie szybsze niż średnia dla wszystkich zawodów.

  Zatrudnienie jest dobre, ponieważ wraz z pojawieniem się nowych budynków i społeczności, potrzebne jest kształtowanie krajobrazu. Nie tylko właściciele domów, ale także przestrzeń publiczna potrzebują małej architektury. Oprócz dostępności miejsc pracy wzrastają obawy środowiskowe, co oznacza, że ​​coraz więcej osób i firm domaga się projektów budowlanych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, dopasowanych do projektów architekta krajobrazu.

  Architekci krajobrazu mogą pomóc w projektowaniu zielonych dachów, pomagać w odpływach wody deszczowej, a także projektować funkcjonalne i piękne tereny zielone. Przywrócenie naturalnych miejsc, takich jak tereny podmokłe, korytarze strumieniowe, obszary zaminowane i tereny zalesione, często również odgrywają rolę w tym wyborze kariery.

  Typowe zarobki architekta krajobrazu. Roczne wynagrodzenie dla architektów krajobrazu jest dobre, a średnie 50% zarobków wynosi od 45 840 do 77,610 USD. Oczekuje się, że płace za ten wybór kariery wzrosną.

 • 10 Organic Agricultural Sciences Teacher-Postsecondary

  Obraz © CandyBox Images - Fotolia.com

  Według Bloomberg Businessweek, rośnie znaczenie programów ekologicznych i zrównoważonych uczelni. Ponieważ popyt na zrównoważone rolnictwo będzie kontynuowany, liczba szkół prawdopodobnie się zwiększy. Nauczyciele będą również potrzebni.

  Nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych często łączą nauczanie i badania. Kursy w naukach rolniczych, takich jak agronomia, nauki o mleczarstwie, zarządzanie rybołówstwem, ogrodnictwo, drób, zarządzanie zasięgiem i ochrona gleby rolniczej, są typowe.

  Typowe zarobki nauczycieli nauk rolniczych. Średnia płaca krajowa dla tej pozycji to 81.760 USD. Ponieważ jednak wynagrodzenie nauczycieli różni się znacznie w zależności od dziedziny i tematyki, należy zapoznać się z aktualnym pełnym raportem na temat zarobków tego zawodu.