10 powodów, aby nie polegać na najlepszych listach kariery

Listy najlepszych karier pojawiają się w mediach. Ludzie lubią na nie patrzeć. Ta strona od czasu do czasu je podkreśla. Mówią nam, jakie zawody mają się najbardziej rozwijać, płacą najlepsze i mają najwięcej ofert pracy przez następny rok lub dekadę. Służą one celowi, ale nie powinno być odpowiedzią na pytanie "Jaką karierę powinienem wybrać?" Najlepsze listy zawodów mogą narazić Cię na opcje, których nie rozważałbyś w inny sposób. W ten sposób mogą być bardzo przydatne. Jeśli jednak polegasz na nich zbyt mocno, wybierając karierę , mogą poprowadzić Cię w niewłaściwym kierunku. Oto 10 powodów, dla których nie należy polegać na najlepszych listach zawodów.

 • 01 Tylko dlatego, że jest to najlepsza kariera, nie oznacza, że ​​jest to dla ciebie dobry mecz

  Wspaniale jest wybrać karierę, która ma świetne perspektywy na pracę lub płaci dobrze. Jeśli nie jest to odpowiednie dla ciebie, jeśli chodzi o twój typ osobowości, zainteresowania, wartości i uzdolnienia, to jednak nie masz dużych szans na odniesienie sukcesu lub zadowolenie z niego. Zanim zdecydujesz się na karierę, ważne jest, aby upewnić się, że pasuje do Ciebie.
 • 02 Możesz nie lubić pracy

  Jeśli nie podoba ci się to, co robisz, nie ma znaczenia, ile zarabiasz, ani jakie są Twoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Będziesz nienawidził każdej chwili spędzonej w pracy ... i to duża część twojego dnia. Musisz nauczyć się jak najwięcej o zawodzie, czy wybierasz go z kapelusza, czy z listy. Przeczytaj o jakimkolwiek zawodzie, który rozważasz i upewnij się, że odpowiada ci aktualny opis stanowiska. Powinieneś także przeprowadzić wywiad z osobami, które są zatrudnione w zawodach, w których jesteś zainteresowany, aby uzyskać ich punkt widzenia.

 • 03 Numery Zmień

  Statystyki pracy nie są stabilne. W rzeczywistości US Bureau of Labor Statistics aktualizuje swoje dane co dwa lata. Wzrost zatrudnienia w konkretnym zawodzie może spowolnić. Otwarcie ofert pracy może nie być tak duże. W rezultacie listy najlepszych karier często się zmieniają, a to, co może znajdować się w pierwszej dziesiątce w tym roku, może znajdować się gdzieś na liście za kilka lat.

 • 04 Wynagrodzenie może być dla ciebie za niskie

  Nie ma żadnej korelacji między wynagrodzeniem a wzrostem zatrudnienia lub perspektywami zatrudnienia. Zawody z świetlaną przyszłością lub z dużą ilością ofert pracy niekoniecznie muszą dobrze płacić. Dobrą wiadomością jest to, że wynagrodzenie nie jest tak naprawdę dobrym prognostykiem satysfakcji z pracy. Zanim wybierzesz zawód, upewnij się, że możesz zarobić na swoich zarobkach.

 • 05 Wymagania edukacyjne mogą być poza zasięgiem

  Niektóre wysoko płatne zawody wymagają uzyskania dyplomu ukończenia studiów, np. Magistra, doktora, prawa lub stopnia medycznego. Nie wszyscy chcą pozostać w szkole przez sześć lub osiem lat. Czasami nie ma to nic wspólnego z chęcią pozostania w szkole i ma więcej wspólnego z umożliwieniem kontynuacji edukacji. Zanim zdecydujesz się na zawód, upewnij się, że jesteś gotowy poświęcić odpowiedni czas na przygotowanie się do niego.

 • 06 Niektóre listy mogą być zwodnicze

  Są miejsca pracy, które opłacają się całkiem dobrze, ale nie wymagają więcej niż liceum lub dyplomu równoważności, a może się wydawać. Kiedy zagłębisz się nieco głębiej, może się okazać, że tylko niektóre z tych zawodów nie wymagają wykształcenia wyższego. Jeśli chcesz awansować na wyższe pozycje płatnicze, będziesz potrzebować jednego. Ponadto będziesz musiał zdobyć kilkuletnie doświadczenie.

 • 07 Wzrost zatrudnienia może być wysoki, ale zwolnienia z pracy Niewiele

  Szybko rosnące zawody mogą nie zawsze przynosić wiele rzeczywistych miejsc pracy. BLS wyraża wzrost zatrudnienia jako procent, który porównuje rok bazowy do roku docelowego, który jest dziesięć lat później. Hipotetyczne zawody, które zatrudniają 100 osób, a przewiduje się, że wzrosną o 100%, co stanowi bardzo wysoki wskaźnik, przyniosą tylko 100 miejsc pracy. Jeśli zdecydujesz się na tę karierę, będziesz miał dużo konkurencji, gdy szukasz pracy.

 • 08 Wynagrodzenie może być wysokie, ale prognozy mogą być słabe, a oferty pracy mogą być niewielkie

  Najbardziej opłacalne zawody mogą nie zapewniać najlepszych możliwości na przyszłość, aw rzeczywistości wiele z nich nie. Jeśli chcesz wybrać karierę tylko dlatego, że mediana zarobków jest wysoka, idź za nią. Pamiętaj jednak, że możesz nie doświadczyć tego, co naprawdę zarabia, jeśli nie możesz znaleźć pracy.

 • 09 Oferty pracy według lokalizacji

  Jeśli wybierzesz zawód z listy najlepszych zawodów, lepiej upewnij się, że oznaczenie jest prawdziwe również w twoim miejscu zamieszkania. Tylko dlatego, że oczekuje się, że zawód przeżyje wysoki wzrost w kraju, nie oznacza to, że będzie on rosnąć lokalnie. Podobnie, obfite oferty pracy średnio, nie wiele będziesz miał wybór pracy, w której mieszkasz. Jeśli nie chcesz się przeprowadzać, upewnij się, że masz duże szanse na znalezienie pracy w pobliżu lasu. Projekcje Central to przydatne narzędzie do poznawania perspektyw dla różnych zawodów, stan po państwie.

 • 10 Możesz pominąć niektóre inne opcje

  Jeśli nie spojrzysz poza relatywnie niewiele zawodów, które pojawiają się na najlepszych listach kariery, możesz stracić wiedzę na temat bardzo interesujących zawodów, które mogą być dla ciebie świetne. Istnieją setki zawodów. Nie ograniczaj się tylko patrząc na te najlepsze. Powinieneś zdecydowanie martwić się perspektywami zatrudnienia i liczbą ofert pracy, które będą dostępne, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy, ale kiedy przyjdzie czas, aby wybrać karierę, wybierz taką, która Ci odpowiada i ma dobrą przyszłość. Pamiętaj, że zawód nie musi znajdować się w pierwszej dziesiątce, aby być realną opcją.