Jak znaleźć niesamowitą karierę

Co sprawia, że ​​kariera jest niesamowita? Czy to kwota, którą zarabiasz? Stabilność? Prestiż? Rzeczywiste obowiązki zawodowe? Wymagane szkolenie (lub jego brak)? Praca zespołowa? Niezależna praca? W jaki sposób wykorzystuje twoje umiejętności? Odpowiedź brzmi tak! I nie! Wszystkie te rzeczy mogą uczynić niesamowitą karierę, ale nie wszyscy ... przynajmniej nie dla wszystkich. Pomysł innej osoby na niesamowitą karierę niekoniecznie będzie należeć do Ciebie. Powinieneś wiedzieć, że dla wszystkich jest niesamowita kariera.

 • 01 Dowiedz się kim jesteś?

  Narzędzie oceny. (c) Stefan Klein / istockphoto.com

  Więc myślisz, że znasz się naprawdę dobrze. Więc jaki jest twój typ osobowości? Jakie są twoje wartości związane z pracą? Czym się interesujesz? Czy masz jakieś predyspozycje? Huh? Dlaczego to wszystko ma znaczenie? Ma to znaczenie, ponieważ aby znaleźć niesamowitą karierę, musisz znać odpowiedzi na te pytania. Jeśli tego nie zrobisz, trudno będzie odkryć, czy twoja kariera jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli nie jest dla ciebie odpowiedni, to wcale nie będzie niesamowite. Zamiast tego znajdziesz codzienne ciężary. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się wszystkiego o sobie, jest dokonanie dokładnej samooceny . Ważne jest, aby pamiętać, że należy wziąć pod uwagę nie tylko jeden aspekt samooceny - osobowość, zainteresowania, wartości LUB uzdolnienia - ale zamiast tego wszystkie razem. Tylko dlatego, że kariera może być odpowiednia dla kogoś z Twoją osobowością, nie oznacza to na przykład, że jest ona skorelowana z twoimi wartościami.

  Jeśli zastanawiasz się, czy można znaleźć niesamowitą karierę, nie robiąc formalnej samooceny, tak właśnie jest. Trzeba jednak sporo wiedzieć o sobie, o tym, co robisz i czego nie chcesz robić w karierze i co chcesz i czego nie chcesz. Wielu ludzi wybrało kariery, które kochają, i zrobiło to w bardzo nienaukowy sposób. Na przykład słyszą o zawodzie od kogoś, kogo znają lub czytają o jednym.

 • 02 Dowiedz się dużo o każdej karierze, którą rozważasz

  Jedną rzeczą, którą każdy musi zrobić bez względu na to, w jaki sposób trafiają na karierę, jest zebranie informacji na jej temat. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:
  • Sprawdzaj wiarygodne opublikowane zasoby. Możesz znaleźć opisy różnych zawodów w dziale Kariery na tej stronie. Powinieneś także skorzystać z Podręcznika Okupacji Zawodowej, opublikowanego przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Biuro Statystyki Pracy i O * NET OnLine, sponsorowany przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Urząd ds. Zatrudnienia i Szkoleń.
  • Przeprowadzaj wywiady informacyjne z osobami pracującymi w zawodzie, w którym jesteś zainteresowany. Będą w stanie powiedzieć ci rzeczy, których nie będziesz mógł nauczyć się gdzie indziej.
  • Rzuć okiem na prawdziwe historie kariery naszych czytelników.
 • 03 Co powinieneś zrobić ze wszystkimi tymi informacjami?

  Skoro już zebrałeś wszystkie te wspaniałe informacje o grupie interesujących cię zawodów, co z tym zrobić? Tutaj możesz zdecydować, która z karier jest dla Ciebie odpowiednia, lub innymi słowy, która z nich będzie Twoją niesamowitą karierą. Ustal, czy zawód jest dobrym dopasowaniem w oparciu o to, czego dowiedziałeś się o sobie podczas samooceny lub w inny sposób. Teraz musisz określić, które z nich wydają się najbardziej obiecujące. Przyjrzyj się opisowi stanowiska i typowym obowiązkom służbowym na początek. Czy widzisz, że robisz je każdego dnia? Sprawdź perspektywę zatrudnienia na następną dekadę. Czy wydaje się, że istnieją odpowiednie możliwości? Innymi słowy, czy będziesz w stanie znaleźć zatrudnienie? Czy zarabiasz tyle, ile chcesz lub potrzebujesz zarobić? Czy jesteś gotów poświęcić tyle czasu, ile potrzeba na szkolenie w tej karierze?
 • 04 Co robić, gdy Twoja kariera już nie jest niesamowita

  Nawet, jeśli masz kłopot z podjęciem właściwych kroków w celu znalezienia wspaniałej kariery, nie ma gwarancji, że twoja opinia na ten temat pozostanie niezmieniona przez resztę twojego życia zawodowego. Twoje potrzeby mogą się zmienić i możesz wymagać wyższych zarobków, więcej czasu wolnego lub mniejszej podróży niż pozwala na to Twoja kariera. Może się okazać, że zawód, który niegdyś miał bardzo dobrą perspektywę, ma teraz niewiele możliwości. Mogłeś po prostu zmęczyć się pracą. Wszystkie te okoliczności sygnalizują, że nadszedł czas na zmianę kariery . Po upewnieniu się, że tak jest, nadszedł czas, aby zacząć wszystko od nowa i znaleźć coś nowego.