Pomaganie swoim dzieciom w wyborze kariery

Uzyskaj wczesny start

Jeśli jesteś rodzicem nastolatki lub nastolatka, najprawdopodobniej wybór kariery twojego dziecka jest najdalszy. Ty i oni prawdopodobnie jesteście bardziej zainteresowani stopniami, przyjaciółmi, sportem i innymi zainteresowaniami w tym momencie, tak jak wy i oni powinni. To nie znaczy, że nie możesz dodać wyboru kariery do swojej listy rzeczy, aby zacząć myśleć.

Podczas gdy pre-teen lub teen nie jest jeszcze gotowy, aby zadowolić się wyborem kariery , jest to świetny czas, aby rozpocząć odkrywanie wielu różnych zawodów .

Ponieważ wiele dzieci zdaje sobie sprawę z niewielkiej liczby zawodów, na które są narażone, na przykład lekarz, dentysta, nauczyciel i cokolwiek to jest ich rodzice i krewni, eksploracja zawodów jest świetnym sposobem na przekonanie ich, że istnieje wiele opcji dostępne dla nich.

Jak możesz pomóc swoim dzieciom odkrywać zawody

Kiedy jest się młodym, możliwości przyszłości są nieograniczone. Nastolatek lub nastolatek może patrzeć na różne zawody bez krytycznego spojrzenia, które trzeba mieć później. Istnieje wiele sposobów na zbadanie zawodów, a rodzice są kluczowym elementem pomagającym ich dzieciom w tym procesie. Oto, co powinieneś zrobić:

Czytaj o zawodach

Najprostszym sposobem na poznanie zawodu jest czytanie o nim. Jest wiele książek o karierze w bibliotekach publicznych i szkolnych. Wiele informacji jest również dostępnych w Internecie. US Bureau of Labor Statistics publikuje informacje dotyczące kariery skierowane specjalnie do studentów.

Żyjcie to

Czytanie o zawodzie może być łatwe, może też być ... no ... niezbyt interesujące. Dzieci lubią praktyczne doświadczenia, dzięki którym mogą dowiedzieć się czegoś o zawodzie, rozmawiając o tym lub jeszcze lepiej go doświadczając.

Jednym ze sposobów na zdobycie zawodu jest śledzenie pracy . Dziecko może odwiedzić osobę dorosłą w ​​pracy, aby zobaczyć, jakie są codzienne czynności.

W 1993 r. Fundacja dla Kobiet stworzyła Our Our Daughters to Work® Day. Odbywa się co roku w czwarty czwartek kwietnia i przemianowany na Take Our Daughters and Sons to Work Day. Ten wyjątkowy dzień jest poświęcony pomaganiu dziewczętom i chłopcom w nauce wspólnej pracy "w celu stworzenia bardziej sprawiedliwego świata - w domu, w szkole iw Miejsce pracy."

Wiele społeczności ma kluby karier, które pomagają dzieciom dowiedzieć się o możliwościach kariery zawodowej. Prezenterzy przychodzą na spotkania klubowe, aby poinformować członków o swoich pracach, a wycieczki w terenie mogą być zorganizowane dla członków, aby odwiedzić miejsca pracy. Organizacje młodzieżowe, takie jak skautki, mogą włączyć do swoich programów komponent kariery.