Doradcy finansowi Ścieżki kariery

Opcje zaawansowania

Bycie doradcą finansowym może otworzyć inne możliwe ścieżki kariery i opcje awansu. Dla osób zainteresowanych przejściem na ścieżkę zarządzania, początkowe kroki to zazwyczaj:

W zależności od polityki firmy i wielkości biura, doradca finansowy, który przenosi się na stanowisko kierownika oddziału, może lub nie może mieć możliwości zachowania księgi handlowej .

Ogólnie rzecz biorąc, im większe jest biuro oddziału, tym bardziej wymagające są stanowiska kierownika ds. Sprzedaży i kierownika oddziału, a tym samym mniej prawdopodobne jest, że pozwolą operatorom zasiedziałym dalej funkcjonować jako doradcy finansowi.

Doradcy finansowi, którzy przenoszą się do kierownika oddziału lub kierownika oddziału, mogą wykorzystać te stanowiska jako punkty zwrotne na regionalnych lub krajowych stanowiskach zarządzania sprzedażą lub na różne stanowiska w ogólnym zarządzaniu, takie jak:

Specjalistyczne ścieżki kariery

W przypadku doradcy finansowego, który zdobył doświadczenie w konkretnej dziedzinie inwestowania lub obsługi klienta, możliwe staje się uzyskanie statusu specjalisty na poziomie regionalnym lub krajowym w firmie. To, czy taki specjalista może zatrzymać księgę firmy, zależy od firmy i od tego, czy specjalistyczna pozycja jest zatrudniona na pełny etat.

Money Manager Ścieżki kariery

Doradca finansowy, który rozwija silne umiejętności inwestycyjne, może być odpowiednim kandydatem do przejścia na menedżera pieniędzy.

Ponadto w niektórych firmach techniczni doradcy techniczni pozostają w funkcji, ale redukują lub eliminują własne interakcje z klientami, a zamiast tego zwracają się do aktywnego zarządzania kontami klientów w imieniu innych doradców finansowych w swojej firmie.