5 Kreatywnych sposobów mówienia dziękuję w czasie wakacji

Święta stanowią doskonałą okazję do podziękowania obecnym i obecnym współpracownikom, kontaktom zawodowym i osobom z Twojej sieci. Twoje świąteczne pozdrowienia mogą zostać poszerzone o wyrażenie wdzięczności za jakąkolwiek rolę, jaką mógł odegrać twój odbiorca, pomagając ci w poszukiwaniu pracy.

Jeśli w przeszłości zapomniałeś powiedzieć "dziękuję" lub szukasz okazji, by powtórzyć "dziękuję", w sezonie świątecznym jest to świetny czas. Jednak święta to również czas, w którym kontakty mogą odbierać wiele wiadomości, dlatego ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu.

Oto jak podziękować w niezapomniany sposób.

 • 01 Rozłóż swoją wdzięczność

  W niektórych sytuacjach "podziękowania" mogą w rzeczywistości oznaczać więcej, gdy są udostępniane. Co to dokładnie znaczy? Powiedzmy, że były kolega połączył cię z jednym z ich kontaktów, który wiedział o kilku otwarciu pracy w twojej branży.

  W takim przypadku chcesz uwzględnić obie strony na swojej karcie lub w e-mailu. Lub, jeśli dziękujesz współpracownikowi z przeszłości lub teraźniejszości za ciężką pracę, możesz dołączyć do swojego menedżera lub innych osób, z którymi pracujesz, aby podkreślić swoje uznanie.

 • 02 Podaruj inspirujący prezent

  Kwiaty. Wino. Czekolada. Ciasteczka. Owoce do smarowania. Kosze popcorn. Są to typowe prezenty, które są wysyłane w podziękowaniach lub w okolicach wakacji i jest całkiem prawdopodobne, że odbiorca otrzyma wiele "starych i starych".

  Jak przełamać pleśń? Zastanów się nad wysłaniem ładnego notesu Moleskine, skórzanego terminarza na nowy rok, inspirującego plakatu z Holstee lub podobnej firmy, uspokajającej świecy lub ładnego pióra. Podaruj prezent, dołączając notatkę objaśnień do prezentu.

  Można powiedzieć: "Dziękuję bardzo za pomoc w rozwijaniu mojego kreatywnego myślenia w tym roku i wsparcie w myśleniu nieszablonowym. Mam nadzieję, że ten notatnik będzie statkiem dla twoich własnych niesamowitych umiejętności burzy mózgów! "

 • 03 Wysyłanie odręcznego podziękowania Uwaga

  W dzień iw wieku, w którym ludzie są zaabsorbowani cyfrową komunikacją, wyróżnij się z tłumu, wysyłając odręczną kartę. Punkty premiowe, jeśli spersonalizujesz komunikację. Zamiast wysyłać karty do jednej firmy lub działu, na przykład, pisz notatki adresowane (i spersonalizowane) dla każdej osoby, do której piszesz.

  Twoja notatka nie musi być fantazyjnie stacjonarna. Ważniejsze jest to, co mówisz: podkreśl, co konkretnie, jesteś wdzięczny, dlaczego i jak tam jesteś, aby "zwrócić przysługę" w przyszłości. Sprawdź te wskazówki dotyczące wysyłania kart z podziękowaniami świątecznymi.

 • 04 Traktuj swojego odbiorcę w działaniu

  W czasie wakacji czasami prezenty mogą stać się większym ciężarem niż błogosławieństwem. Jeśli chcesz wyrazić swoją wdzięczność w trakcie sezonu bez wysyłania fizycznego prezentu, potraktuj swojego odbiorcę fizyczną aktywnością (lub mentalną przerwą).

  Może to być tak proste, jak zabranie ich ze sobą na poranną filiżankę kawy lub traktowanie ich na zajęcia jogi po pracy z tobą. Jeśli chcesz podziękować z większej odległości, możesz kupić kartę podarunkową (lub kupon Groupon) na lokalną, sezonową aktywność, smaczny posiłek, masaż lub film.

 • 05 Wyślij elektroniczną pocztówkę

  Paperless Post to fantastycznie elegancki i cudownie darmowy sposób na powiedzenie "dziękuję". Możesz wybrać (i dostosować) szereg profesjonalnych, nowoczesnych szablonów, całkowicie bezpłatnie! Jeśli masz zamiar wysłać e-kartkę, Paperless Post jest zdecydowanie dobrym wyborem na darmowe karty i możesz wybierać spośród wielu różnych tematów wakacyjnych. Jeśli zamierzasz korzystać z innej witryny, uważaj, aby nie wybrać niczego tandetnego lub przestarzałego. Proste i gustowne jest kluczem.

  Przeczytaj więcej: 11 powodów do poszukiwania pracy w czasie wakacji Wskazówki dotyczące tworzenia sieci na przyjęciach świątecznych